„Při uzavření hranic zůstal muž pracovně v Mexiku, zaměstnavatel sídlící v Chrudimi mu měl zajistit cestu do Francie, ale tam už prý byla vzájemná komunikace s vedením složitá. Díky transferu se na vlastní náklady dostal domů, ale to všechno rozvířilo spory se zadavatelem práce,“ popsala situaci policejní mluvčí Eva Maturová.

Vše vyvrcholilo, když se muž dostal do sídla firmy, kde měl požadovat vysvětlení a peněz. Jelikož se s ním dle jeho slov nikdo moc nebavil, ve zlosti poničil reklamní tabule a s mačetou v ruce se rozběhl proti osádce motorového vozidla Škoda Superb, do kterého silou udeřil.

Škoda na vozidle a reklamních poutačích je vyčíslena na 40 tisíc korun. Za své „běsnění“ strávil čas v policejní cele a na chrudimském policejním oddělení.

„Ač je dle jeho slov v nepříjemné životní situaci a chybí mu 150 tisíc korun, uvědomuje si, že ho nic neopravňuje k tomu, aby poškozoval věci, vyhrožoval újmou na zdraví a dopouštěl se výtržnictví. Svého jednání lituje,“ dodala Eva Maturová. Muži nyní hrozí až tříleté vězení.