Kemp a tábořiště U Mloka

Kde: nedaleko Tříman, Kladruby
Koupání: přírodní koupání v řece Berounce
Proč právě sem: Kemp ležící v malebném údolí řeky Berounky v CHKO přírodního parku Horní Berounka je ideálním místem pro pohodovou letní dovolenou. Klid zaručuje mimo jiné i umístění kempu na samotě na okraji lesa, díky čemuž je to ideální místo třeba pro houbaře. Na své si ale přijdou i vodáci, kteří si v kempu mohou zapůjčit lodě s veškerým vybavením. Ubytovat se lidé mohou ve velkých nebo malých chatkách, ve vlastním stanu nebo v obytném voze. Za návštěvu stojí třeba nedaleký Třímanský vodopád.

Pikovický mlýn

Kde: Pikovice
Koupání: přírodní koupání v řece Sázavě
Proč právě sem: Místo vhodné pro vodáky, rybáře nebo třeba rodiny s dětmi. Kemp ocení zejména lidé, kteří si chtějí užít co nejvíce soukromí. Pikovický mlýn v klidném přírodním prostředí a krásném údolí řeky Sázavy se spoustou zákoutí jejich touhy uspokojí. Zájemci sem mohou přijet se svým karavanem, pronajmout si chatku nebo pokoj. Stanovat ale také můžou třeba na rozsáhlém ostrově, který je součástí kempu. Místo je ideální především pro méně náročné dobrodruhy, jeho předností ale je dobrá dostupnost do centra Prahy.

Camping Hana

Kde: Dlouhá 135, Veverská Bítýška
Koupání: v řece Svratce nebo Brněnské přehradě, možná také projížďka lodí
Proč právě sem: Kemp má vlastní kuchyň s lednicí, dřezy i sprchy s teplou vodou, pračky a sušičku. Sto metrů vzdálený bufet nabízí široký výběr potravin, v okolí do jednoho kilometru je také několik restaurací. Kemp je vhodný spíše pro karavany. Klidné a pohodové místo láká na krásu okolní přírody, zpěv ptáků a šumění vody. Součástí areálu je také dětské hřiště. Místo je ideální pro rybáře, turisty, seniory nebo pro příjemně strávenou rodinnou dovolenou.

InfografikaZdroj: Deník

Kemp Měruše u Pískových jezer 

Kde: nedaleko Veselí nad Lužnicí
Koupání: kemp je obklopený pískovcovými jezery, ideálním místem je rekreační nádrž Vlkovská pískovna
Proč právě sem: Klidný a útulný kemp v blízkosti lesů a řeky Lužnice může být ideálním místem pro všechny, kteří si chtějí odpočinout od každodenního shonu a prožít třeba krásné večery u táborových ohňů. V kempu si lidé mohou postavit stan, ubytovat se v chatkách nebo prostě přijet se svým karavanem. Kromě koupání mohou zájemci v místě rybařit nebo prozkoumat nedalekou zříceninu hradu Soběslav nebo unikátní Písečný přesyp u Vlkova.

Koupaliště a kemp Pecka

Kde: Jičín, Královéhradecký kraj
Koupání: čtyřicetimetrový bazén
Proč právě sem: Ubytování v kempu je možné v luxusních bungalovech, chatkách, apartmánech nebo v karavanech či vlastních stanech. Areál nabízí také několik kulturních zážitků či sportovních aktivit, jako je například plážový volejbal, basketbal, tenis či badminton. Pro děti je přístupné dětské hřiště, velká trampolína nebo například dětské brouzdaliště na koupališti. Návštěvníci můžou využít nabídky restaurace nebo také stánků s občerstvením. V kempu lze zapůjčit například jízdní kola či potřeby ke grilování.

Autocamping Luhačovice

Kde: Luhačovice, Zlínský kraj
Koupání: přehrada Luhačovice
Proč právě sem: V kempu je restaurace, pitná voda, sprchy s teplou vodou, toalety, kuchyň, elektřina i prádelna. Ubytování je možné ve vlastním stanu, karavanu nebo v chatkách s vlastní kuchyní. Součástí areálu je také restaurace s celodenní nabídkou jídel a dětské hřiště pro nejmenší. Poblíž je také koupaliště, půjčovna šlapadel a loděk, cyklostezka kolem přehrady či několik turistických tras v okolní přírodě. Nedaleko kempu je možné zahrát si tenis nebo například minigolf. Místo je vhodné také pro rybáře.

Jak také může vypadat kempování? Podívejte se: 

Rekreační středisko Domaninský rybník

Kde: nedaleko Bystřice nad Pernštejnem
Koupání: Domanínský rybník, nedaleko je i Skalský rybník
Proč právě sem: Nedaleko rybníků z přelomu patnáctého a šestnáctého století leží nepříliš známé rekreační středisko. Návštěvníci se mohou ubytovat buď v jedné z chatek, nebo ve vlastním stanu, či obytném přívěsu. Kromě koupání se lidé mohou po hladině rybníka projet loďkou nebo na šlapadle, které jsou v kempu k zapůjčení. Lidé mohou navštívit nedaleko ležící hrad Pernštejn, westernové městečko Šiklův mlýn nebo strašidelný zámek Draxmoor.

Kemp Iveta

Kde: Borušov
Koupání: nedaleko kempu je Maletínská přehrada a vodní nádrž Svojanov
Proč právě sem: Kemp obklopený krásnou přírodou a lesy je ideálním místem pro výlety na kole nebo pěší turistiku. Lidé se mohou ubytovat buď v apartmánech, nebo dřevěných chatkách se zastřešenými verandami, které jsou skvělým místem k večernímu posezení. Najíst se, osvěžit se a zároveň posedět u lesa mohou návštěvníci v příjemné hospůdce. Sportovní nadšenci ocení volejbalové nebo nohejbalové hřiště, děti zase motorovou čtyřkolku. Milovníci historie se mohou vydat třeba na hrad Bouzov.

Kemp Habina

Kde: Velká Kraš, Jeseník
Koupání: lom Kaolinka, lom Štachlovice a okolní rybníky
Proč právě sem: Kemp, který se nachází nedaleko polských hranic, je vhodný pro turistiku či výlety po okolí. Ubytování je možné v kempu, srubech či vlastních stanech. Poblíž jsou také cyklotrasy, krásná příroda s lesy a jezírky nebo několik malebných lomů. Návštěvníci mají možnost zahrát si volejbal nebo využít soukromý rybník pro rybolov. Součástí kempu je také půjčovna kol, zájemci si můžou kolo zapůjčit a vyrazit na výlet. Kemp Habina je ideálním místem pro příjemně strávené chvilky s rodinou či přáteli.

Kemp pod Husarůvkou

Kde: obec Soběšovice nedaleko Frýdku - Místku
Koupání: Žermanická přehrada nebo řeka Odra
Proč právě sem: Kemp pod Husarůvkou nabízí sociální zařízení, stánek s jídlem a pitím, elektrické přípojky a vlastní restauraci. Ubytování je možné v karavanu či vlastních stanech. Na okraji areálu můžou návštěvníci rybařit v klidné a malebné zátoce přehrady s písčitým dnem. V kempu lze také zapůjčit šlapadla či zakoupit rybářskou povolenku. Nedaleko kempu si návštěvníci můžou zahrát tenisči plážový volejbal nebo si zatančit v klubu Zátoka. Součástí areálu je také dětské hřiště.

Autoři: Jana Kopecká a Patrik Švec

InfografikaZdroj: Deník