V regionech hor a předhůří na severu a severovýchodě Moravy a ve Slezsku trvale a vydatně sněží od úterý. V polohách nad 350 metrů nad mořem tam přibylo až deset centimetrů sněhu, na horách až 40 centimetrů. "Na návětří hor a ve vrcholových polohách připadlo v extrému až 60 cm (Lysá hora)," uvedli meteorologové.

Aktuální výstraha rozšiřuje územní platnost o regiony na severu území, snižuje nadmořskou výšku tvorby nebezpečné sněhové pokrývky od středních poloh a prodlužuje platnost do pátečního rána. Podle meteorologů na severním návětří v polohách nad 400 metrů napadne na severu a severovýchodě země pět až 15 centimetrů nového sněhu, na horách až 25 centimetrů. Výstraha je platná do pátečních 06:00 pro části Zlínského, Moravskoslezského, Olomouckého, Pardubického, Královéhradeckého, Libereckého a Ústeckého kraje.

Vedle problémů v dopravě může mokrý sníh podle meteorologů lámat větve a stromy, nelze proto vyloučit škody na drátech elektrického vedení a výpadky v dodávkách proudu. Při cestování doporučují sledovat dopravní zpravodajství a při cestách do hor i sněhové řetězy.