Policie v podvečer informovala o útoku na střední školu, během kterého dva lidé utrpěli zranění. Obě ženy svým zraněním později podlehly. Policisté zadrželi osmnáctiletého studenta, který bydlí v nedalekém Trelleborgu a kterého nyní vyšetřují pro podezření z vraždy. Zprávy o tom, že se ve škole něco děje, obdrželi kolem páté hodiny večer.

Student, který byl v pondělí zadržen, nebyl policii z minulosti známý. Na úterní tiskové konferenci to uvedla šéfka místní policie Petra Stenkulaová. K motivu činu se zatím nechtěla vyjádřit, podle ní bude předmětem dalšího vyšetřování. „Budeme pokračovat ve výsleších zaměstnanců školy a dalších lidí, abychom zjistili, zda mezi nimi byly nějaké osobní vazby," prohlásila Stenkulaová. Policisté plánují mimo jiné prohlídku bydliště podezřelého a jeho mobilního telefonu.

Trosky letadla čínských aerolinek.
Zřícený čínský letoun: Zatím se nepodařilo najít žádného přeživšího

„O činu budeme mluvit také s tajnou policií a budeme zjišťovat, jestli se nejednalo o zločin z nenávisti," uvedla Stenkulaová na dotaz novinářů, jestli vražda neměla rasový či náboženský motiv.

Okolnosti útoku nejsou zcela jasné, podle některých švédských médií byl mladík ozbrojen nožem a sekerou a po násilném činu sám přivolal záchrannou službu.