VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Chrudimsko

včera 18:47

Taneční klub besta Chrudim ve finále na mistrovství světa

Chrudim, Polsko - Začátkem prosince se 45 tanečníků Tanečního klubu Besta Chrudim vypravilo do Polska, kde se v hotelu OSSA konalo Mistrovství světa jazz a modern dance. Na parketě se vystřídalo 29 států celkem ze čtyř kontinentů.

včera 11:51

Nahlédněte do krás Kyrgyzstánu

Slatiňany – Ve Společenském domě ve Slatiňanech se v úterý 11. prosince uskuteční další cestovatelský večer. Bude věnovaný Kyrgyzstánu, zemi nomádů a nebeských hor.

8.12.2018

VETERINÁŘ: Mnohé vánoční dobroty psům neprospívají

Slatiňany – V období Vánoc a přelomu roku dopřávají mnozí více jídla nejen sobě, ale také svým zvířecím mazlíčkům. Jak ale připomíná veterinární lékař Ivan Jeník, jídlo určené lidem ještě nemusí být vhodné pro jejich čtyřnohé kamarády.

6.12.2018

Vánoční stromy se pyšní krásou. Který se vám líbí nejvíc? Hlasujte!

Chrudimsko - Pokud chcete přihlásit i strom z vaší obce či města, neváhejte a pošlete snímek na adresu: jiri.matysek@denik.cz. A pozor: Pro svého favorita můžete hlasovat opakoavně, vždy jedenkrát za hodinu.

6.12.2018

Psi a kočky obdrží dárky s předstihem

Chrudim – Zaměstnanci chrudimského zvířecího útulku chtějí využít sváteční náladu adventního času ve prospěch svých čtyřnohých svěřenců.

6.12.2018

Na cestě do Říše středu

Chrudim – Milovníci cestování i zprostředkovaného poznávání dálek se mohou v pátek 7. prosince v přednášce nazvané „Zběsilá Čína“s batohem a totální jazykovou bariérou vypravit napříč Říší středu.

6.12.2018

Část chrudimského centra je rozkopaná kvůli opravám plynovodu

Chrudim – Kvůli opravám plynovodu je teď rozkopaná část chrudimského centra od Tyršova náměstí přes Školní náměstí až k náměstí Resselovu.

6.12.2018

Bezdomovec žádá léčbu

Chrudim – S nepořízenou musel odejít z nemocnice bezdomovec, kterému by se zřejmě líbilo přespávat na nemocničním lůžku.

6.12.2018

Koledy si letos zazpíváme i na skutečském náměstí

Chrudimsko – Ve středu 12. prosince v 18 hodin se chystá už 8. ročník akce Česko zpívá koledy. Hlavním interpretem se v Chrudimi na náměstí tentokrát stane Pěvecký sbor Klíček a Klíčenky pod vedením Ivy Malinové Hovorkové.

5.12.2018

Křesla pro hosty jsou až do května vyprodaná

Ležáky – Obdoba televizního Křesla pro hosta, součást kulturního programu Ležácké podvečery, se setkává s obrovským zájmem návštěvníků Památníku Ležáky.

5.12.2018

Ze strojovny skutečského stadionu zmizí většina jedovatého čpavku

Skuteč – Ze strojovny skutečského zimního stadionu má zmizet většina jedovatého čpavku. Umožní to rekonstrukce chladicí technologie, kterou tu chtějí provést v příštím roce. Zároveň s touto rekonstrukcí chtějí Skutečští upravit ještě velikost ledové plochy a ohraničit ji také zbrusu novými mantinely.

5.12.2018

Hlinsko nabízí místa v novém kolumbáriu

Hlinsko – Sto korun ročně, tolik bude stát pronájem jedné kolumbární schránky v Hlinsku.

5.12.2018

Veselý Kopec má vánoční ráz

Veselý Kopec – Každý den návštěvníci procházejí branou skanzenu na Veselém Kopci, kde je až do 9. prosince otevřena vánoční výstava.

5.12.2018

Dluh za odpad a psa lze zaplatit bez sankcí

Hlinsko – Se zajímavou nabídkou pro „zapomnětlivce“ přichází hlinecká radnice.

5.12.2018

V parku budou strašidla

Heřmanův Městec – Ve čtvrtek od 17 hodin pořádá Běžecký klub Heřmanův Městec v parku „strašidelnou“ procházku s orientační hrou nazvanou Mikuláš ztratil plášť.

5.12.2018

Návštěvníků hradu ubylo

Třemošnice, Lichnice – Podle sdělení kastelánky Ivany Matykové prošlo letos branou zříceniny hradu Lichnice 22.400 platících návštěvníků.

4.12.2018

Slabé přeháňky přehradám moc nepomohly

Chrudimsko – Slabé dešťové přeháňky z posledních dnů potokům a řekám na Chrudimsku výrazněji nepomohly. Dočasně se ale zmírnil například pokles vodní hladiny v Sečské přehradě.

4.12.2018

Mikuláš v chrudimské MHD

Chrudim – Společnost Arriva ve spolupráci s městem Chrudim pořádá ve středu 5. prosince tradiční Mikulášské jízdy autobusem.

4.12.2018

Mikulášská dražba má 217 aukčních položek

Chrudim – Mikulášská dražba, kterou od soboty pořádá obecně prospěšná společnost Rytmus Východní Čechy, končí v úterý, takže je ještě šance zakoupit s trochou adrenalinu hezký vánoční dárek a pomoci dobré věci.

3.12.2018

Z Topolské ani Rubešovy ulice náklaďáky jen tak nezmizí

Chrudim – Z chrudimských ulic Topolská a Rubešova nevymizela ani po otevření první části městského obchvatu tak docela těžká nákladní doprava. V úseku mezi Lidlem a světelnou křižovatkou u MŠ Dr. Malíka tak lze dále potkávat kamiony nebo cisternová auta. Čas od času se proto ozývají hlasy, zda by nebylo možné řidičům těžkých náklaďáků vjezd na uvedené komunikace zcela zakázat.

3.12.2018

Za krásami patchworku

Chrudim – Členky volného sdružení Chrpa patchwork klubu Chrudim Pardubice ve spolupráci s Chrudimskou besedou připravily pro předvánoční čas ve Výstavní síni Divadla Karla Pippicha výstavu nazvanou Kouzlo patchworku.

3.12.2018

Portál nevyhazujto.cz hledá starým věcem nové majitele

Chrudim - „Nejlepší je ten odpad, který vůbec nevznikne,“ říká Šárka Trunečková, chrudimská koordinátorka projektu Zdravého města a MA 21. „Nejenže je zpracování či likvidace odpadu finančně nákladné, podstatná je také ekologická stránka věci,“ dodává.

2.12.2018

V Třemošnici rozsvítili vánoční stromeček

Třemošnice - V neděli 2. prosince se konala na místním náměstí akce s názvem Adventní neděle v Třemošnici.

2.12.2018

Skanzen láká příchozí na vánoční tradice

Vysočina - Muzeum v přírodě na Veselém Kopci vychází nyní v předvánočním čase tradičně vstříc těm návštěvníkům, kteří se chtějí dozvědět více o obyčejích, jež v minulosti provázely zimní období od svatého Martina do Tří králů. Během uplynulé soboty zde totiž začala výstava s názvem Vánoce na Veselém Kopci aneb Ten vánoční čas.

2.12.2018

Seč rozsvítila vánoční strom, radost přinesla i zvonička přání

Seč /FOTO/ - V první prosincovou sobotu se v parku na náměstí v Seči konalo tradiční rozsvěcení vánočního stromu.

AKTUALIZOVÁNO
2.12.2018

Východu země hrozí extrémní ledovka, lidé by neměli vycházet

Meteorologové zvýšili stupeň nebezpečí výstrahy před ledovkou ve východní části země na extrémní. Týká se to části krajů Pardubického, Jihomoravského, Olomouckého a Vysočiny. Varování tam platí od dnešních 18:00 do pondělního poledne. Lidé by neměli vycházet ani vyjíždět autem. Ledovka se může tvořit i jiných částech ČR, stupeň nebezpečí je tam ale nižší. Informoval o tom dnes Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

1.12.2018

Mikulášská dražba začíná

Chrudim – Společnost Rytmus Východní Čechy v sobotu zahajuje benefiční internetovou aukci s názvem Mikulášská dražba.

30.11.2018

Žena se vlčáka nebála, zavřela ho

Chrudim – Ve čtvrtek po 22. hodině volala na tísňovou linku 112 žena, že v okolí muzea volně pobíhá německý ovčák.

30.11.2018

V Chrudimi i v Pardubicích voda mírně podraží

Chrudim, Pardubický kraj – Vodárenská společnost (VS) Chrudim a Vodovody a kanalizace (VaK) Chrudim v pátek vyhlásily ceník vodného a stočného pro příští rok. Plyne z něj, že odběratelé si od prvního ledna za dodávky vody i za vypouštění odpadních vod mírně připlatí.

30.11.2018

Překvapivé: čápi prý už neodlétají

Chrudim – Symbol jara, čápi unaveni z dlouhé cesty z teplých krajů stavějící si hnízdo, už je zřejmě vlivem klimatických změn minulostí.

30.11.2018

Domov seniorů ozáří strom

Heřmanův Městec – S nepatrným časovým předstihem se v pátek rozsvítí v domově seniorů vánoční strom a bude tak zahájen advent.

30.11.2018

Loutkářské okénko: Muzeum bude mít přímo andělskou ochranu

Chrudim - V neděli 2. prosince od 18 hodin zveme na slavnostní rozsvícení vánočního anděla, který bude opět po roce v adventním čase shlížet z arkád Mydlářovského domu a bdít nad všemi lidmi dobré vůle.

29.11.2018

Nemocné břízy u slatiňanského nádraží nahradilo stromořadí javorů

Slatiňany – Město Slatiňany nechalo vykácet část březového stromořadí lemujícího břeh rybníka v Nádražní ulici. Zeleň ale z místa nezmizela nadobro, neboť břízy už nahradila nová výsadba.

29.11.2018

V Ronově budou vánoční trhy

Ronov nad Doubravou - Město Ronov nad Doubravou pořádá vánoční trhy se slavnostním rozsvícením vánočního stromu.

28.11.2018

Návrh chrudimského rozpočtu počítá s opravami lávek, chodníků i škol

Chrudim – Na program jednání chrudimského zastupitelstva v příštím týdnu zamíří návrh rozpočtu města Chrudim pro rok 2019.

28.11.2018

Anna Dytrtová ve finále celostátní soutěže

Chrudim – Nadějná kuchařka Anna Dytrtová z Bohemia – Hotelové školy a Střední pedagogické školy a ZŠ z Chrudimi se probojovala do finálové patnáctky 6. ročníku celostátní gastronomické soutěže Svačina roku s Rio Mare.

28.11.2018

Chodci se díky lávce vyhnou silnici

Trhová Kamenice – Stará lávka přes řeku Chrudimku v Trhové Kamenici, která byla dříve využívána pro cestu k fotbalovému hřišti, byla rozdělena na dvě části a opravena.

28.11.2018

Nové auto už bylo potřeba

Hlinsko – Nezisková organizace FOKUS Vysočina, která pomáhá lidem s duševním onemocněním v jejich přirozeném prostředí, si pořídila nové vozidlo.

27.11.2018

Červenou středu zakončí modlitby

Bojanov – V červeně nasvíceném bojanovském kostele sv. Víta se ve středu 28. listopadu uskuteční Červená středa – Mše svatá za pronásledované křesťany.

27.11.2018

Přehrady přicházejí o další vodu

Chrudimsko – Z oblohy stále nepadají kýžené srážky a tak se přehrady na Chrudimsku dále vyprazdňují. Hladina Hamerské přehrady je přibližně na polovině možného maxima a za poslední týden se snížila o dalších sedm centimetrů.

27.11.2018

Kurzy první pomoci jsou zdarma

Chrudim – V prostorách Oblastního spolku Českého Červeného kříže Chrudim v Městském parku mohou zájemci ve středu 28. listopadu a ve čtvrtek 29. listopadu navštívit kurzy první pomoci.

26.11.2018

Vlakový jízdní řád projde zásadní změnou

Chrudim – Cestující, kteří využívají železniční spojení na trase mezi Pardubicemi a Hlinskem, by měli včas věnovat pozornost novému jízdnímu řádu, který začne platit už za necelé dva týdny. Rytmus dopravy na trati č. 238 se totiž od 9. prosince zcela změní.

25.11.2018

V Seči prasklo vodovodní potrubí

Seč - V Chrudimské ulici v Seči došlo poblíž městského úřadu pod chodníkem k havárii vodovodního potrubí.

25.11.2018

OBRAZEM: Chrudim má vánoční strom, přijel z Ostřešan

Ostřešany/Chrudim - Vánoční dominanta Resselova náměstí v Chrudimi už stojí. Vánoční strom přijel z Ostřešan a nyní čeká na ozdobení

25.11.2018

OBRAZEM: Právě jsme se narodili

Chrudim - Díky vstřícnosti chrudimské porodnice vám na našich stránkách přinášíme fotky nejmladších Chrudimáků.

24.11.2018

Sjezdovky zbrojí, čeká se jen na větší mráz

Pardubický kraj – Na sjezdovkách Pardubického kraje teď intenzivně zbrojí na lyžařskou sezónu.

24.11.2018

Děti čeká v motoráčku mikulášská nadílka

Heřmanův Městec – Dnes se koná jízda historického motorového vlaku z Pardubic do Choltic s doplňkovou jízdou do Heřmanova Městce a zpět.

23.11.2018

Motorák opravují v Polsku

Chrudimsko – Firma v Polsku v současné době opravuje jednu ze dvou motorových jednotek RegioShark, která byla poškozena při střetu s traktorem na přejezdu mezi Žďárcem u Skutče a Hlinskem.

23.11.2018

Výrobu hlinecké žinylky by zápis na seznam podpořil

Hlinsko – Technologie ruční výroby žinylkových textilí v Hlinsku se uchází o zápis na seznam nemateriálních statků tradiční lidové kultury. Návrh předložili odborníci ze Souboru lidových staveb Vysočina (SLS).

23.11.2018

V Hlinsku to bude vonět medem

Hlinsko – Od pátku až do neděle 25. listopadu se budou konat již dvanácté Hlinecké medové dny.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT