VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Chrudimsko

dnes 15:08

Chrudimskem projedou motorkáři, požehná jim farář

Chrudimsko - Motorkáři z Riders Clubu Black Horses Slatiňany v sobotu 21. dubna zahájí sezonu společnou jízdou a nechají také požehnat svým strojům.

dnes 13:27

Na chrudimském náměstí vyrostl bunkr

Chrudim - Na Resselově náměstí v Chrudimi včera dopoledne vyrostla maketa malého bunkru z dob budování opevnění před druhou světovou válkou.

včera 20:31

Studenti navštívili redakci Chrudimského deníku

Chrudim - Milou návštěvu z místní Hotelové školy Bohemia jsme přivítali v úterý v redakci Chrudimského deníku.

včera 19:34

V Luži oslaví dokončení oprav

Luže – Římskokatolická farnost Luže se svými partnery zve všechny zítra (ve čtvrtek) na slavnostní ukončení oprav kostela Panny Marie Pomocnice křesťanů na Chlumku.

včera 17:51

Veselý Kopec zahajuje sezonu voňavými bylinkami

Veselý Kopec – V sobotu bude zahájena nová návštěvnická sezóna v muzeu v přírodě na Veselém Kopci.

včera 15:25

V pátek se bude uklízet okolí přehrady v Seči

Seč - V pátek 20. dubna se mohou dobrovolníci z řad občanů zúčastnit jarního úklidu okolí sečské přehrady.

včera 15:03

Prý mu dělá naschvály. Soused to ale popírá

Chrudim – V úterý zaměstnal městské policisty výjezd do Vlčnova. V deset hodin dopoledne je kontaktoval tamní muž, který si stěžoval na dlouhodobé problémy. Svými naschvály mu je údajně způsobuje jeho soused.

včera 12:21

Ve čtvrtek jsou hned dvě vycházky do přírody

Nasavrky, Slatiňany - Agentura ochrany přírody a krajiny ČR, regionální pracoviště Východní Čechy pořádá ve čtvrtek naučné a poznávací akce, které přiblíží jedinečný přírodní prostor našeho regionu.

včera 09:18

Léky pro seniory až na jejich práh

Chrudimsko - Organizace sociálních služeb seniorům z Pardubic zavedla od prvního dubna letošního roku novou službu, která seniorům ulehčí jejich život.

včera 06:06

Staré odrůdy ovoce zažívají znovuzrození

Chrudimsko – Řehtáč, malináč, špinka, chrupka, máslovka. Staré odrůdy ovocných stromů málem zmizely ze zahrad, sadů a příkopů podél cest. Naštěstí si lidé začali uvědomovat, že odkaz našich pradědů by neměla dnešní generace zašlapat do země osázené tújemi a okrasnými keři.

17.4.2018

Darované věci lze nosit do knihovny

Třemošnice – Městská knihovna vyhlásila i letos na jaře sbírku předmětů a vybavení pro Diakonii Broumov.

17.4.2018

Arboretum v Luži zahájilo sezónu

Luže – Dnes se pro veřejnost otevřely park a arboretum u Hamzovy léčebny v Luži. Slavnostní zahájení sezóny se konalo v kongresovém sále léčebny.

17.4.2018

Předškoláky čekají zápisy. Někde už ale mají splněno

Chrudim – Šestiletá Markétka ze Svitavska se moc těší do školy. „U zápisu byla šikovná a už se s kamarádkou i dohodla, že spolu budou sedět v lavici. K svátku dostane aktovku, kterou si sama vybere,“ řekla maminka budoucí školačky.

17.4.2018

Začala demolice bývalé klubovny

Chrudim – Objekt bývalé klubovny vodáckého sdružení Kačeři v sousedství chrudimského sídliště U Stadionu je odstrojený a čeká na úplnou demolici.

17.4.2018

Postačí mít chuť do práce a alespoň trochu šikovné ruce

Chrudimsko – Při shánění nových zaměstnanců se teď i firmy na Chrudimsku musejí hodně snažit. Přesto se jim nedaří zcela naplnit stavy.

16.4.2018

Přednáška nejen o dobrotách

Chrudim – Spolek absolventů chrudimské zemědělské školy uspořádal v sobotu přednášku o zemědělství a výživě ve Španělsku. Několik členů spolku pobývalo nedávno na jihu země, v Andalusii, kde v rámci programu Erasmus+ navštívili několik zemědělských organizací, firem i škol.

16.4.2018

V léčebně v Luži slaví 110 let od založení ústavní školy

Luže - Nejen připomínkou 150 let výročí narození profesora Hamzy letos žijí v Luži. Sto deset let slaví také první specializovaná ústavní škola.

16.4.2018

OBRAZEM: Tanečníci usilovali o pohár starosty

Hlinsko – V sobotu se již po páté v hlineckém multifunkčním centru konala pohárová taneční soutěž kolektivů z celé ČR.

16.4.2018

Studenti v oranžovém začali Knoflíkový týden

Chrudim – V pondělí mohli lidé v ulicích města potkat dobrovolníky ze Střední školy zemědělské a VOŠ Chrudim.

15.4.2018

OBRAZEM: Ve skanzenu vařili Kelti

Nasavrky /FOTO/ - Akci Bašta po keltsku v keltském skanzenu navštívilo během soboty kolem čtyř stovek lidí. Návštěvníci měli možnost ochutnat jarní polévku a nebo medové placičky na ohni a pozkoumat taje kuchyně našich předků.

14.4.2018

Komíny čadily, ale nikdo pokutu nedostal

Chrudimsko - Valí se v zimě ze sousedova komína podezřelý kouř? Udejte ho úřadům. Takovou možnost dal zákonodárce lidem a ti ji mohou využívat druhou topnou sezonu. Lavinu udávání tato novinka nestrhla. Počty podnětů jsou alespoň na Chrudimsku velmi nízké.

13.4.2018

Chrudim zaplatí za analýzu ke GDPR 150 tisíc korun

Chrudim - S blížícím se datem datem platnosti nové směrnice o ochraně osobních údajů (GDPR) si město Chrudim nechává vypracovat analýzu opatření, které bude nutné v této souvislosti přijmout. Zaplatí za ni 150 tisíc korun.

13.4.2018

Připojte se v sobotu k výpravě za poznáním

Skuteč – V sobotu se uskuteční veřejná komentovaná vycházka po nově upravené naučné stezce v Horkách.

13.4.2018

V Proseči se chystají na novou sezonu

Proseč - Společně se sdružením Toulovcovy maštale se město Proseč připravuje na nadcházející turistickou sezonu.

13.4.2018

Studenti naplnili šest pytlů odpadky

Chrudim - Ve čtvrtek tohoto týdne se žáci chrudimské zemědělské školy zúčastnili pravidelné doprovodné akce Dne Země. Jedná se o akci „Ukliďme svět“, která má ve škole již mnohaletou tradici.

13.4.2018

Hitem trhu byly keře a stromky

Chrudim - Pravidelný trh na chrudimském Resselově náměstí byl ve středu plný prodejců i zákazníků.

12.4.2018

Demolice domku omezí možnost stání vozidel

Chrudim – Domek v Lázeňské ulici naproti Regionálnímu muzeu už nemá střechu a za několik dní zmizí docela. Objekt čp. 88 je v majetku města a v posledních letech byl známý hlavně jako provizorní přístřeší místní bezdomovkyně Ivany Peškové, přezdívané mezi lidmi „Kometa“. Teď probíhá jeho úplná demolice.

12.4.2018

Startuje sezóna u Sečské přehrady

Seč, Hoješín – Muzika, opékání prasete i soutěže pro děti, to vše bude součástí tradičního zahájení sezony, které startuje v pátek v 17 hodin v hoješínském Hostinci Pod Drnem.

12.4.2018

OBRAZEM: Kudy chodily ležácké děti?

Ležáky - Žáci z dvacítky základních a středních škol běželi ve středu z Ležáků do Včelákova. Při závodu se drželi cesty, po níž ležácké děti chodívaly každý den do školy. Na jejich běžecké výkony dohlížela Jarmila Kratochvílová, která je od roku 1983 stále držitelkou světového rekordu v běhu na 800 metrů.

12.4.2018

Pátek a sobota budou v Chrudimi patřit zápisům

Chrudim – Pátek 13. a sobota 14. dubna bude na všech základních školách v Chrudimi patřit zápisům školáků do prvních tříd. K zápisu do jedné ze čtyř chrudimských škol se dostaví ty děti, které k 31. srpnu tohoto roku dovrší věk šesti let.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT