VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Chrudimsko

12.8.2018

Nikdo nebude žíznit, vodaři aktivovali záložní zdroj

Chrudim – V posledních dvou měsících se i Vodárenská společnost Chrudim potýká s abnormálních suchem. Podobně jako loni.

12.8.2018

Ztracený chlapeček se šťastně shledal s maminkou

Chrudim - Provozovatelé atrakcí mohou být spokojeni, lidé všech generací od pátku míří na chrudimské Resselovo náměstí, aby si užili radovánek Salvátorské pouti.

11.8.2018

Letošní rok je extrémní, v Krouně napočítali v srpnu už šest tropických dnů

Krouna – Tropické denní teploty se v minulých dnech nevyhnuly ani výše položeným oblastem regionu.

10.8.2018

O hlasy chrudimských voličů usiluje osm uskupení

Chrudim - Do hlasování Chrudimáků v říjnových komunálních volbách vkládá velké naděje hnutí ANO, které se chce vymanit ze své dnešní opoziční role.

10.8.2018

Pouť omezila dopravu v chrudimském centru

Chrudim - Ulice a náměstí plné stánků a zábavních atrakcí prakticky znepřístupnily centrum Chrudimě pro veškerou běžnou dopravu.

10.8.2018

Sekáči se utkají v Úherčicích

Úherčice - Obec Úherčice zve již na 4. ročník soutěže v tradičním kosení louky Úherčický sekáč. Akce se uskuteční zítra od 17 hodin.

10.8.2018

Firmy zvažují umístění dobíjecí stanice v Chrudimi

Chrudim - Chrudimští radní vyslovili předběžný souhlas společnostem Olife Energy Praha a Moneta Money Bank s vybudováním dobíjecí stanice pro elektromobily na Masarykově náměstí.

10.8.2018

Říjnové komunální volby rozhodnou, kdo bude řídit Chrudim příští čtyři roky

Chrudim - O hlasy chrudimských voličů v říjnových komunálních volbách usiluje osm uskupení. Na jaké lídry strany a politická hnutí vsadily? 

10.8.2018

Hasiči bojovali s ohněm ve špatně přístupném terénu

Ronov nad Doubravou/Mladotice - Ve čtvrtek krátce před 17. hodinou vyjížděli profesionální hasiči ze Seče včetně velkokapacitní cisterny a dobrovolné jednotky z Třemošnice a Prachovic. Jednotka z Ronova nad Doubravou zasahovala u požáru kompostu v katastru obce.

10.8.2018

Přijela pouť, hurá na kolotoče!

Chrudim, Ronov nad Doubravou - V pátek 10. srpna zahajují provoz atrakce na chrudimské Salvátorské pouti i na tradiční pouti v Ronově nad Doubravou.

9.8.2018

Běstvina získala vlastní znak, jeho motivem je místní kaple

Běstvina - Obec Běstvina má poprvé v historii vlastní znak. Už před jeho vytvořením se lidé v Běstvině shodli na tom, že obec na něm bude nejlépe reprezentovat vyobrazení šestiboké kaple sv. Jana Nepomuckého, která stojí na místní návsi.

9.8.2018

Půdorys záchranky se už rýsuje

Chrudim - Ani v současných panujících vedrech se nezastavila výstavba nové stanice zdravotnické záchranné služby, jejíž základy se už rýsují v chrudimské ulici Dr. Milady Horákové.

9.8.2018

Ondřej Trojan odhalí turistickou ceduli připomínající jeho debut

Miřetín u Proseče - Ve čtvrtek v 16 hodin odhalí Ondřej Trojan spolu s dalšími tvůrci turistickou informační ceduli připomínající natáčení jeho kultovního filmu Pějme píseň dohola, který natočil v roce 1990 v tehdejším pionýrském táboře Filmového studia Barrandov.

8.8.2018

Heřmani v sobotu pořádají Festival NEtradičních sportů

Heřmanův Městec - Spolek Heřmani pořádá v sobotu v Bažantnici Festival NEtradičních sportů. Zdarma si budete moci vyzkoušet sporty, o kterých jste třeba ani nevěděli, že existují.

8.8.2018

Táborníci zkoušeli opilecké brýle

Trhová Kamenice - Policejní psovody se svými psy, vozidlo dopravní policie v civilním provedení, výzbroj pořádkové jednotky, nový vůz cizinecké policie vybavený technikou pro odhalování nejen falešných dokladů, to vše si mohly v úterý děti na letním dětském táboře v Trhové Kamenici vyzkoušet nebo prohlédnout.

8.8.2018

Koupání v Sečské přehradě hygienici nedoporučují

Seč - Kvalita vody v Sečské přehradě kvůli tropickým teplotám opět utrpěla. Na pětibodové škále hygieniků je nyní označena druhým nejhorším stupněm a neodpovídá hygienickým požadavkům.

8.8.2018

Poutě může znepříjemnit hlavně vedro

Chrudim, Ronov nad Doubravou - Pokud nepoleví současná horka, tisíce návštěvníků chrudimské pouti i pouti v Ronově nad Doubravou, čeká o tomto víkendu zatěžkávací zkouška fyzické kondice.

7.8.2018

Kolotoč oprav a investic se v Chrudimi točí dál

Chrudim - Rada města schválila výsledek veřejných soutěží na několika veřejných zakázek.

7.8.2018

Stát získá všechny pozemky v pietním území Ležáky

Miřetice, Ležáky - Památník Lidice, Ministerstvo kultury a Ministerstvo financí dospěly k dohodě se soukromým vlastníkem na odkup pozemků na území Národní kulturní památky Ležáky (NKP) do vlastnictví státu.

6.8.2018

Stezka seznamuje návštěvníky s prací kameníků

Skuteč, Leštinka - Návštěvu Skutečska lze v horku propojit s procházkou po turisticky oblíbené a z velké části zastíněné cestě zvané „Žulová stezka Horkami“.

6.8.2018

Hmyz se slétal na bílou plachtu

Třemošnice, Lichnice – Desítky návštěvníků se vydaly v pátek večer na zříceninu hradu Lichnice.

6.8.2018

Vysočina se ujala prodeje vlastními silami

Chrudimsko – Udržet obchod na malé vsi, to je pro živnostníky bez dotací na Chrudimsku v podstatě nemožné. V obci Vysočina to zjistili už dávno. Prodej potravin i dalšího běžného sortimentu tu nejen finančně dotují, ale obec jej dokonce na dvou místech zajišťuje plně ve své vlastní režii.

5.8.2018

O víkendu to ve Žďárci u Seče žilo

Žďárec u Seče - V sobotu 4. srpna to ve Žďárci u Seče opět ožilo. Hned dvě akce se zde konaly v odpoledních hodinách.

5.8.2018

Žíznivcům stála v cestě uzamčená brána

Chrudim – „Máme v Chrudimi hezké Klášterní zahrady, ale moc nám do nich nechoďte,“ jakoby zvenčí návštěvníkům vzkazovaly donedávna často uzavřené brány do tohoto koutu města. Pro ty, jimž se na rozlehlou plochu nad hradbami podařilo vkročit od speciální základní školy, se zase zahrady změnily v neprůchozí past.

4.8.2018

Pouť omezí dopravu v Chrudimi

Chrudim – V příštím týdnu se v Chrudimi uskuteční Salvátorská pouť. Řidiči kvůli ní musejí počítat s dopravními omezeními.

4.8.2018

Zámeckému trávníku chybí voda, uschly i vzrostlé stromy

Slatiňany – Současné horké a suché počasí částečně maří práci, kterou teď všichni odvádějí při revitalizaci slatiňanského zámeckého parku. Dříve bujný a sytě zelený trávník před jižním průčelím zámku se kvůli nedostatku vláhy zbarvil do odstínů žluté a červené. Rozlehlá louka s dominantou sochy koně tak nyní připomíná spíše polopoušť. 

3.8.2018

Loutkářské okénko: Přijďte se zchladit do muzea loutek

Chrudim - Současná vlna veder spíš než do muzea láká na plovárnu nebo k rybníku, i když kamenný Mydlářovský dům stále skýtá poměrně spolehlivou ochranu před vysokými teplotami. 

3.8.2018

Hlinsko hledá vánoční strom

Hlinsko – Obrovskými vedry těchto dní se nenechme zmást, čas utíká rychle a je třeba myslet dopředu.

2.8.2018

Opravená silnice láká i bruslaře

Chrast, Podskála – Silnička z Chrasti do Podskály připomínala dlouho spíš tankodrom, ale to už není pravda.

2.8.2018

Včelákov je nucen zrušit Neckyádu

Včelákov – Úmorné vedro a katastrofální sucho přinutilo hasiče a vedení městysu Včelákov zrušit víkendovou Neckyádu.

2.8.2018

Chrudim rozšíří dětské atrakce, nové vyrostou v parku i na stadionu

Chrudim – „Do Městského parku chodím s dětmi ráda, i kvůli zdejšímu hřišti. V tomhle vedru ale za chvíli odjíždíme na plovárnu,“ svěřila se včera Deníku mladá maminka se dvěma ratolestmi. Dobrá zpráva je, že atrakcí pro její děti v parku brzy ještě přibude.

AKTUALIZOVÁNO
1.8.2018

Na pardubickém letišti vyjel z dráhy boeing se 120 lidmi

Pardubice - Nehoda na pardubickém letišti. Nikdo z cestujících nebyl zraněn.

1.8.2018

Sbírka v Hlinsku pomůže sociálnímu šatníku v Chrudimi

Hlinsko - Centrum Jana XXIII. v Hlinsku pořádá Sbírku oblečení a jiných potřebných věcí do sociálního šatníku Českého červeného kříže v Chrudimi.

1.8.2018

Začíná pouťová polovina prázdnin

Chrudimsko – Středou začíná druhá polovina prázdnin. Na Chrudimsku je jejich srpnová část neodmyslitelně spjata především s největšími regionálními poutěmi.

1.8.2018

Sběrný dvůr? Ano, ale jinde, říkají někteří v Chrasti

Chrast – V reakci na článek „Chrasteckým zákoutím dominují hromady šrotu“ se naší redakci ozvala Andrea Linhartová, která žije poblíž místa, kde chce město Chrast zřídit sběrný dvůr.

31.7.2018

Stezka teď bezpečně přetíná železnici

Chrudim – Cyklistům v Chrudimi byl předán do užívání poslední úsek cyklostezky v Dašické ulici.

31.7.2018

V soutěži zatím vede TIC Hlinsko

Chrudimsko – I v letošním roce byla vyhlášena soutěž popularity informačních center v České republice. Ankety se účastní přes 400 certifikovaných informačních center ze všech krajů.

30.7.2018

V Heřmanově Městci uvažují o kamerovém systému

Heřmanův Městec, Chrast – Když se před několika dny vypravila mladá maminka Lucie spolu s dcerkou na nedávno zrekonstruované dětské hřiště za heřmanoměsteckou ZUŠkou, čekalo tady na ně nevábné překvapení.

30.7.2018

Současná vedra rybám nesvědčí

Chrudimsko – Horké a suché léto může ohrožovat rybí osádky na vodních tocích a nádržích.

30.7.2018

Dny dřeva se blíží

Hlinsko – Od pátku do neděle se v hlinecké památkové rezervaci Betlém a v prostoru před hlineckou Orlovnou uskuteční Dny dřeva. Tentokrát budou provoněné levandulí.

30.7.2018

Půdu pod bývalou sběrnou nově prozkoumá chrudimská firma

Chrudim – Radnice bude na základě opakovaného výběrového řízení pokračovat v analýze rizik plynoucích z možnosti znečištění půdního podloží v místě bývalé sběrny surovin v Malecké ulici. Vyhodnocení veřejné zakázky na zpracování projektu v červenci schválila městská rada.

29.7.2018

Pneumokoka se lidé nebojí. Vloni měl v kraji ale čtyři oběti

Pardubický kraj - Onemocnění pneumokokem je velmi nebezpečné zejména pro děti do dvou let a seniory. Způsobuje zejména zápal plic, meningitidu, otravu krve či záněty středního ucha.

28.7.2018

Tropické teploty vydrží, horko bude zejména v příštím týdnu

Tropické teploty v Česku vydrží i nadále. Zejména v příštím týdnu bude pokračovat počasí s vysoce nadprůměrnými teplotami, ale i v následujících dvou týdnech po slabém ochlazení zůstanou venkovní teploty nadnormální. V měsíčním výhledu počasí to dnes uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Srážky, zejména v první polovině období, budou převážně lokální.

28.7.2018

Mapa Chrudimákům ukáže, kam odložit nepotřebné věci

Chrudim - Město chystá mapu umístění kontejnerů na tříděný odpad. Světlo světa by tento pomocník mohl spatřit letos v říjnu.

27.7.2018

VIDEO: Úplné zatmění Měsíce. Obloha však byla většinou pod mrakem

V pátek večer nás mělo čekat nebeské divadlo, ve kterém měly mít hlavní roli Měsíc, Mars, Saturn a Jupiter. K vidění mělo být mimo jiné úplné zatmění Měsíce, nejdelší v tomto století. Problémem však byly mraky, které leckde Měsíc schovaly.

27.7.2018

Smrček nabídne zábavu pro všechny generace

Smrček – Děti i dospělí mohou v sobotu 28. července navštívit Pohádkový les ve Smrčku spojený s tamějšími Pouťovými oslavami.

27.7.2018

Částí okresu se proženou jezdci železnohorské rallye

Chrudimsko – Už dnes budou na vozovkách k vidění při zkušebních jízdách účastníci sobotního 17.ročníku Rallye Železné hory.

26.7.2018

Bagry pod Podhůrou dělají místo dalším autům

Chrudim - Zhruba sto tisíc lidí navštěvuje ročně rekreační lesy na chrudimské Podhůře. Mnozí z nich teď mívají při přístupu do turisticky atraktivní oblasti potíže s rozumným odstavením svého auta. To se ale změní po dokončení parkoviště o celkové rozloze 1095 metrů čtverečních. Stavba je již v plném proudu, hotovo bude letos.

26.7.2018

V Prosetíně bude noční hasičská soutěž

Prosetín – Česká hasičská jednota Prosetín ve spolupráci se Sokolem Prosetín a OÚ Prosetín pořádá v pátek od 20:30 na plně osvětleném fotbalovém hřišti již 7. ročník noční hasičské soutěže v požárním útoku O pohár starosty obce.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT