VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Chrudimsko

dnes 12:13

Hasiči a policisté v rolích hokejistů pomohli vybrat 34 tisíc pro nemocného

Chrudim – Ledová plocha zimního stadionu v Chrudimi se během pondělního podvečeru stala dějištěm netradičního utkání. Střetly se tu hokejové týmy hasičů a policistů.

dnes 08:16

V hlineckých roubenkách oslaví Vánoce pěkně postaru

Hlinsko – Roubenky v hlinecké památkové rezervaci Betlém připomenou, jak vypadala oslava Štědrého večera před 100 až 150 lety. Od 13. prosince do 7. ledna se tu otevírá výstava Betlém vánoční.

včera 21:20

Sestry hledají i v okolních státech

Pardubický kraj - České nemocnice jsou atraktivní pro Ukrajinu či Srbsko.

včera 19:50

Do vodovodní a kanalizační sítě na Chrudimsku přitečou desítky milionů

Chrudimsko – Schválený plán investic společnosti Vodovody a kanalizace Chrudim (VaK Chrudim) pro příští rok zahrnuje 31 akcí většího rozsahu. Jde zpravidla o rekonstrukce vodovodů a kanalizací s hodnotou nad 500 tisíc Kč v celkovém rozsahu zhruba 50 milionů korun.

včera 18:15

Exhibicionista obtěžoval dívenku

Chrudim – Na linku 156 zatelefonovala v závěru uplynulého týdne zástupkyně ředitele jedné ze základních škol a oznámila exhibicionistu v blízkosti školní budovy.

včera 13:03

Česko zasáhne extrémně silný vítr. Meteorologové doporučují zajistit okna

Ve východních Čechách, na Českomoravské vrchovině a na Moravě a ve Slezsku bude během dnešního odpoledne zesilovat vítr. Od večera do úterního rána může místy v nárazech v nižších polohách dosahovat rychlosti kolem 90 km/h, ojediněle kolem 110 km/h, na hřebenech hor pak kolem 145 km/h.

včera 08:52

Přecpaný archiv je minulostí. Muzeum má na léta vystaráno

Skuteč – Městské muzeum ve Skutči vyřešilo palčivý problém, neboť v jeho archivu už nebylo místo, kam by muzejníci mohli ukládat další písemnosti, tiskové materiály nebo fotografie.

10.12.2017

V Třemošnici se konal taneční věneček

Třemošnice /FOTO/ - V místním kulturním domě se v pátek 8. prosince konal taneční věneček. Na ten se přišla podívat spousta lidí, rodiče, prarodiče a kamarádi.

10.12.2017

Slatiňanský zámek pohltila vánoční atmosféra

Slatiňany - Na státním zámku ve Slatiňanech se konal vánoční jarmark - na zámku i v podzámčí.

8.12.2017

Oprava Muzea je pro letošní rok zdárně ukončena

Chrudim – Skončil druhá fáze největšího městského investičního projektu posledních let – rekonstrukce budovy Muzea v Chrudimi. Alespoň pro letošní rok. Novotou nyní září fasáda průčelí budovy a také její boční strana směrem k náhonu.

8.12.2017

Město adoptovalo hrob Jana Nepomuka Štěpánka a chce jej opravit

Chrudim – Město se přihlásilo k odkazu významné osobnosti Jana Nepomuka Štěpánka a adoptovalo ve čtvrtek 7. prosince jeho hrobku na Olšanských hřbitovech v Praze. Adopční pronájem na deset let vyjde město na 6410 korun.

8.12.2017

Přidejte se k nám jako Kuřátka, zazpívejte si koledy!

Chrudimsko – Tradice se musejí dodržovat, a tak i letos se sejdeme na mnoha místech v republice a zanotujeme si známé vánoční písně.

8.12.2017

Zteč nového Kauflandu a zbraň na kapsáře: prohlédněte si nejlepší videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 7. prosince 2017.

7.12.2017

„To jsme měli doma,“ šeptají návštěvníci výstavy dýchající nostal

Chrudim – Hračky, nábytek nebo přístroje, které většina z nás pamatuje, ale už je nahradily modernější varianty, je možné znovu spatřit. Regionální muzeum v Chrudimi včera otevřelo novou výstavu plnou nostalgie nazvanou To jsme doma měli taky.

7.12.2017

Hasiči a policisté budou hrát pro Adámka

Chrudim – Hokejové týmy hasičů a policistů se střetnou na ledové ploše Zimního stadionu v Chrudimi v pondělí 11. prosince od 18:30 hodin.

7.12.2017

Vlaky pojedou z Pardubic do Hradce skoro každou půlhodinu

Chrudim – V neděli 10. prosince začne platit nový jízdní řád pro rok 2018. V Pardubickém kraji zůstane rozsah provozu na přibližně stejné úrovni jako v letošním jízdním řádu.

7.12.2017

Festival Zlatá pecka chce překonat svůj první ročník i Smetanovu Litomyšl

Chrudim - Chrudimský festival klasické hudby Zlatá pecka vstupuje do druhého ročníku. Jak uvedla zakladatelka akce, chrudimská rodačka a operní pěvkyně Dagmar Pecková, festival ve dnech 26. srpna až 2. září 2018 opanuje celou Chrudim i zámecký park v blízký Medlešicích. Tématem příštího ročníku se stane opereta Jacquese Offenbacha Krásná Helena.

7.12.2017

Stromek zdobily obálky s přáními lužských seniorů

Luže – Rozsvícený vánoční strom nechalo město stejně jako vloni ozdobit obálkami s vánočními přáními. Obdarovanými se letos stanou klienti místního Domu klidného stáří Glossus.

7.12.2017

V Chrasti budou číst pohádky a ozdobí perníčky pro seniory

Chrast – Městská knihovna Chrast zve na předvánoční čtení pohádek, které se uskuteční v pondělí 11. prosince od 15.30. Perníkovou vánoční pohádku o Jeníčkovi a Mařence přečte ta nejpovolanější osoba ze všech – sama ježibaba z perníkové chaloupky. Součástí akce bude i pečení a zdobení perníčků.

7.12.2017

Ve Skutči oslaví retro Vánoce

Skuteč – Pro netradiční oslavu vánočních svátků se letos rozhodli v Základní škole Smetanova ve Skutči. V pátek se zde, stejně jako každý rok, koná vánoční výstava – tentokrát se však celá ponese v retro duchu. Škola se rázem ocitne v šedesátých letech, chodby rozezní dobová hudba, žáci obléknou uvolněnou módu hippies.

6.12.2017

Opravy nebudou vadit vánočním prohlídkám

Slatiňany – Jak se horší počasí, řemeslníci pracující na opravách slatiňanského zámku se postupně přesunují do interiéru. V přízemí šlechtického sídla se již vyklidily prostory, kde se začne s opravou omítek a rekonstrukcí výmalby.

6.12.2017

Pavlína Filipovská věnovala Proseči tatínkovu dýmku

Proseč – Muzeum dýmek se postupně plní exponáty, které mu darovaly známé osobnosti. Minulý týden na besedu zavítala herečka a zpěvačka Pavlína Filipovská a muzeu věnovala dýmku, kterou kouřil její tatínek František Filipovský v populárním filmovém cyklu Hříšní lidé města pražského.

6.12.2017

Škola U Stadionu oslavila čtyřicítku, postavili ji za 18 milionů

Chrudimsko – Základní škola U Stadionu už pamatuje čtyřicet let od uvedení do provozu.

6.12.2017

Hokejisté pozvali Mikuláše & Čerta

Chrudim – První prosincové dny jsou odedávna příležitostí, jak pobavit malé děti při sportování – není nic jednoduššího, než pozvat čerty a Mikuláše na trénink. Až to někdy vypadá, jakoby se Peklo a Nebe vyžívalo na ledě. Copak, to nebe, tam jsou na led zvyklí, ale peklo a led, to je přímo protimluv.

6.12.2017

Vánoční těšení zakončí jarmark

Veselý Kopec - Tradiční výstavu Vánoce na Veselém Kopci aneb Vánoční těšení v expozici lidového stavitelství na Veselém Kopci u Hlinska zakončí v neděli 10. prosince Předvánoční jarmark.

6.12.2017

Mikulášská nadílka podruhé, rozsvícení stromu poprvé

Žďárec u Seče – Žďárec u Seče žije nejen v létě, ale taktéž v zimě. Letos se již po druhé konala Mikulášská nadílka a vůbec poprvé v historii obce Žďárec u Seče byl slavnostně rozsvícen vánoční strom.

6.12.2017

V Hlinsku bude Duhová kapička

Hlinsko – Od ledna bude v Hlinsku působit dětská skupina Duhová kapička. 

5.12.2017

Mikulášská družina jela v autobuse

Chrudim – Děti už mají mikulášskou nadílku za sebou, večer odříkaly básničku a dostaly za to sladkou nebo ovocnou odměnu.

5.12.2017

Chrudim se pyšní betlémem z lipového dřeva

Chrudim - V přízemí Staré radnice na Resselově náměstí v Chrudimi stojí ručně vyřezávaný dřevěný betlém Pavla Tapušíka.

5.12.2017

Hledáme nejhezčí vánoční strom na Chrudimsku

Chrudimsko - Vážení čtenáři, hledáme nejkrásnější vánoční strom, nestojí náhodou u vás na náměstí nebo návsi?

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT