VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Chrudimsko

včera 14:02

Po honičce se šofér ukryl v chladné vodě Doubravy

Ronov nad Doubravou – Policisté v Ronově v pondělí večer pronásledovali podezřelé vozidlo. Po honičce v autech pokračovali po svých. Zdrogovaný řidič se před nimi schoval v řece. Skončil podchlazený v poutech.

včera 11:53

ČSSD ztratilo své senátory na Chrudimsku i Svitavsku

Chrudimsko/Svitavsko - Senátní volby dopadly fiaskem pro ČSSD. Ani na Chrudimsku, ani na Svitavsku, za které v posledním období zasedali senátoři právě za tuto stranu, neuspěli. 

včera 10:49

Boj o Senát skončil vítězně pro ODS

Chrudimsko/Svitavsko - Naprostým fiaskem skončilo druhé kolo senátních voleb nejen pro vládní ANO a ČSSD, zpytovat svědomí musí i KDU-ČSL. Naopak ODS je na koni.

15.10.2018

Sucho trápí vodáky a nepřeje obnově parku

Chrudimsko - V uplynulých dnech dále klesaly hladiny přehrad na Chrudimsku i v dalších oblastech Pardubického a Královéhradeckého kraje.

14.10.2018

Hubertovu jízdu absolvovalo více než dvacet koní

Chlum /FOTO/ - V sobotu se v Chlumu u Hlinska konala Hubertova jízda, kterou pořádala rodina Janovských. Ta se celý život věnuje chladnokrevným tažným koním.

14.10.2018

Nejméně voličů je v Prachovicích

Chrudimsko - Nejnižší účast ve druhém kole senátních voleb byla v Prachovicích, kde dosáhla 5,86 procenta. Z 1126 oprávněných voličů jich přišlo odevzdat svůj hlas pouhých šedesát šest.

14.10.2018

Ceny kaprů půjdou o pět korun nahoru

Pardubický kraj - Nebývalé sucho letošního roku zavinilo růst cen kaprů na vánoční stůl. Rybáři měli zvýšené náklady s okysličováním vody, přikrmováním a nevyhnuli se ani úhynům ryb.

13.10.2018

Senátorem se stal občanský demokrat Jan Tecl, starosta Havlíčkova Brodu

Chrudim - Senátorem za volební obvod Chrudimsko je starosta Havlíčkova Brodu Jan Tecl (ODS). V dnešním druhém kole senátních voleb porazil exministra kultury Daniela Hermana (KDU-ČSL).

13.10.2018

LOUTKÁŘSKÉ OKÉNKO: V muzeu ožijí strašidla

Chrudim - V pátek 26. října od 17 hodin bude Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi opět hostit tradiční „halloweenskou“ akci nazvanou Duchůplné muzeum. Návštěvníkům jako obvykle nabídne možnost netradiční prohlídky budovy muzea i muzejní expozice v hororovém duchu.

13.10.2018

Junáci obnoví zanikající ovocný sad

Slatiňany, Škrovád – Středisko Junáka ve Slatiňanech se chce v připomínce stého výročí vzniku republiky postarat a obnova starého sadu U Křížku ve Škrovádu“. Počítá přitom také s pomocí a zájmem veřejnosti.

12.10.2018

Heřmanův Městec má uzavřenu koalici, tvoří ji dvojblok ŽIVÉ MĚSTO a KDU-ČSL

Heřmanův Městec - Povolební vyjednávání v Heřmanově Městci jsou u konce. V pátek 12.října uzavřeli zástupci ŽIVÉHO MĚSTA a KDU-ČSL koaliční smlouvu na mandátní období 2018-2022.

12.10.2018

Desítky lidí získají práci

Chrudim - Společnost Lékárna.cz, největší česká ryze internetová lékárna ze skupiny Pears Health Cyber, otevírá v Chrudimi nové distribuční centrum pro Českou republiku a Slovensko.

12.10.2018

Herman, či Tecl? Podporu mají oba

Chrudim - Dnes a zítra se na Chrudimsku koná druhé kolo senátních voleb. Rozhodne, zda se senátorem za volební obvod číslo 44 stane Daniel Herman (KDU-ČSL), nebo Jan Tecl (ODS).

11.10.2018

Vítězové dominovali v Třemošnici i v Ronově nad Doubravou

Chrudimsko - Zatímco v některých městech Chrudimska se teprve vyjednávají radniční koalice, v Třemošnici jsou karty rozdané jednoznačně. Lze proto očekávat, že po schůzi zastupitelů svolané na 31. října bude chod města také v dalších čtyřech letech řídit starosta Miroslav Bubeník, lídr kandidátky SNK-ED.

11.10.2018

Na památku Marie, rozené Šťulíkové, zasadí jabloň

Ležáky - V pátek bude v Památníku Ležáky slavnostně vysazena jabloň k uctění památky paní Marie Jeřábkové, rozené Šťulíkové, jedné ze dvou ležáckých přeživších děvčat, která zemřela 25. února 2018.

11.10.2018

Povolební trumfy drží slatiňanská Sedma

Slatiňany - Vítězné slatiňanské uskupení Sedma získalo ve volbách sedm mandátů. Nyní vede jednání o sestavení radniční koalice s lidmi ze společné kandidátky ODS a TOP 09, ze které se do zastupitelstva dostalo pět kandidátů.

11.10.2018

Partnerem by mohli být lidovci

Heřmanův Městec - Už dnes se může vyjasnit, kdo bude řídit heřmanoměsteckou radnici v následujících čtyřech letech. Lze přitom očekávat výraznou změnu!

10.10.2018

Rada města schválila termíny vánočních trhů

Chrudim – Ačkoliv vládne babí léto, radní města při svém jednání schválili termíny konání letošních vánočních trhů na Resslově náměstí.

10.10.2018

Chrudimští Piráti zvažují žádost o přepočítání volebních výsledků

Chrudim - Necelý týden po volbách se zdá, že se koalice v Chrudimi bude opět rodit těžce. Stejně jako před čtyřmi lety, kdy vyhrála SNK-ED, byl procentuální náskok nynějšího vítěze z hnutí ANO jen těsný. Obě formace mají po šesti mandátech a tak se teď obě snaží strhnout většinu na svoji stranu.

10.10.2018

Vranovská kaplička oslaví 130 let

Vranov - Vůně hořícího dřeva a spadaného listí šimrá červené, promrzlé nosy občanů, ale i projíždějících kolem malé vesničky Vranov na Chrudimsku. Je sice částí obce Ctětín, sama se ale může pyšnit krásnou lesní přírodou, kterou je obklopena, a především kapličkou Panny Marie, která je už 130 let středobodem vísky.

10.10.2018

Ve Skutči postačí dohoda tří stran

Skuteč - Lídr vítězné kandidátky skutečských Nezávislých, starosta města Pavel Bezděk, vyšel z komunálních voleb posílen, neboť jeho volební uskupení navýšilo zisk mandátů z pouhých dvou na aktuálních pět. Starosta by proto rád řídil město i v následujících čtyřech letech.

9.10.2018

Volby začaly i ve škole

Chrast - Volební místnosti se pro veřejnost v sobotu uzavřely, ale volební místnost v tělocvičně Základní školy v Chrasti se otevřela v pondělí 8. října v 7:55 hodin.

9.10.2018

Den zdraví a Běh naděje v Chrudimské nemocnici

Chrudim - Nemocnice Pardubického kraje ve spolupráci s městem Chrudim a MA 21 pořádají 10. října od 9.30 do 15.00 hodin již tradiční podzimní Den zdraví spojený s Během naděje, jehož výtěžek půjde na výzkum rakoviny. V areálu Chrudimské nemocnice se v rámci bohatého doprovodného programu mohou návštěvníci těšit na STK pro chlapy, neziskovou organizaci českého olympionika Petra Koukala, kontrolu kožních znamének, anonymní testy na HIV a mnoho dalšího.

9.10.2018

Řidiči byli pod vlivem drog

Chrudimsko - Policejní kontroly odhalily v uplynulých dnech hned několik řidičů, kteří byli pod vlivem návykových látek nebo alkoholu.

9.10.2018

Hnutí ANO v Chrudimi neplýtvá časem

Chrudim - Vítěz chrudimských voleb, hnutí ANO, se naplno ujal iniciativy při snaze sestavit příští radniční koalici. Lídr hnutí František Pilný mluví nejnověji o výrazné shodě s programem Pirátů.

9.10.2018

Hlinsko zaplavila oranžová vlna, starosta mluví o dohodě v řádu pouhých dnů

Hlinsko - Na rozdíl od většiny České republiky v komunálních volbách v Hlinsku výrazně uspěla ČSSD. Strana reprezentovaná starostou Miroslavem Krčilem obdržela 33,52 % voličských hlasů a v jednadvacetičlenném zastupitelstvu získala hned osm mandátů.

8.10.2018

V Chrudimi je možná řada variant, jednání začínají

Chrudim - V komunálních volbách v Chrudimi nejlépe uspělo hnutí ANO, které se už před hlasováním netajilo touhou vykročit ze své doposud opoziční role a podílet se konečně přímo do vedení města.

8.10.2018

Ve většině sídel počítají, jak sestavit koalici

Chrudimsko - Získat hlasy voličů je jen první krok. Nyní je potřeba sestavit koalice, které zasednou na radnicích v jednotlivých obcích. Povolební matematika se rozjela.

7.10.2018

Dvojici úspěšných postupujících dělily jen desetiny procenta

Chrudimsko - V senátním volebním obvodě 44, který zahrnuje velkou část Chrudimska a Havlíčkobrodska, jsme byli svědky napínavého souboje.

7.10.2018

OBRAZEM: Betlém patřil strašidlům

Hlinsko - Páteční večer patřil v hlineckém Betlémě strašidlům.

7.10.2018

Vítězství v Chrudimi slavilo hnutí ANO

Chrudimsko - Města a obce na Chrudimsku už znají jména svých zastupitelů na další čtyři roky. Teď přichází čas pro místy složitá povolební vyjednávání.

7.10.2018

Parkoviště na Podhůře je takřka hotové

Chrudim - Na staveništi pod chrudimskou Podhůrou bylo ještě v pátek živo, ale plocha tamějšího parkoviště je už téměř dokončena. Podle chrudimského starosty Petra Řezníčka došlo při stavbě k drobným komplikacím, kvůli nimž byl termín dokončení posunut z poloviny října na jeho úplný závěr.

6.10.2018

OBRAZEM: První den voleb v Hlinsku

Hlinsko - Volilo se samozřejmě i v Hlinsku. Na atmosféru v jedné z volebních místností se můžete podívat v naší fotogalerii. 

5.10.2018

Voliči zamíchají kartami

Chrudimsko - V pátek ve 14 hodin se na Chrudimsku otevřely volební místnosti.

5.10.2018

Veselým Kopcem zavoní brambory

Veselý kopec - V sobotu 6. října se na Veselém Kopci u Hlinska bude konat program s názvem Bramborová sobota.

5.10.2018

Darování odložených věcí může pomoci zvířatům v útulku

Chrudim - Překážejí vám doma odložené a nevyužívané lyže? Zabírá vám místo v garáži starší, ale dosud funkční bicykl, na který už ale pravděpodobně nikdy neusednete? Nebo vás v zaprášené krabici na skříni straší sada nepotřebného kempovacího nádobí?

3.10.2018

Nejsem loutka, zlobí se Pecková na hnutí ANO 2011

Chrudim - Operní pěvkyně a chrudimská rodačka Dagmar Pecková se zlobí. V novinách, které ve městě oslovují voliče za hnutí ANO 2011, se objevila její fotografie s lídrem chrudimské kandidátky Františkem Pilným. Vadí jí i to, že je v textu prezentována jako loutka bez názoru.

2.10.2018

Cesta se prodloužila a konve ztěžkly

Chrudim - Na chrudimském „dolním“ hřbitově u kostela svatého Kříže byla ještě před rokem hned tři místa s vodovodním kohoutkem, kde si pozůstalí mohli natočit vodu na zalití květin na hrobech svých blízkých. To prostřední, dole u hřbitovní zdi nad železniční tratí, však bylo bez náhrady zrušeno.

2.10.2018

V Nasavrkách je Kaštanobraní

Nasavrky - V sobotu 13. října se v Nasavrkách uskuteční oslava letošní úrody jedlých kaštanů v místní Kaštance. Jarmark s především regionálními produkty a dobrotami bude otevřen od 12 do 17 hodin, kulturní program je připraven od 13 do 16 hodin.

2.10.2018

Centrum sociálních služeb a pomoci otevře dveře návštěvníkům

Chrudim - Centrum sociálních služeb a pomoci v Chrudimi pořádá 9. října Den otevřených dveří v Domě s pečovatelskou službou v Soukenické ulici a Denních stacionářích Jitřenka a Pohoda v Městském parku.

2.10.2018

Poslední ligová soutěž je v Morašicích

Morašice - Jednadvacet družstev mužů a deset ženských týmů je prozatím přihlášeno do sobotní soutěže zařazené do Ligy okresu Chrudim v požárním útoku.

2.10.2018

Amnestie, ale i prodej knih

Chrudim - První říjnový týden už tradičně patří knihovnám. Do celostátní akce, kterou každoročně vyhlašuje Svaz knihovníků a informačních pracovníků České republiky, se opět zapojuje i chrudimská knihovna.

1.10.2018

Kvůli kůrovci zmizí kus lesíka u chrudimského sídliště

Chrudim - V porostu hustého lesíka, oddělujícího chrudimské sídliště U Stadionu od blízké železniční trati, se bude kácet. Desítky smrků zde totiž napadl kůrovec a odsoudil je tak k neodvratnému zániku.

1.10.2018

Chrudimská škola má novou učebnu pro kuchaře a cukráře

Chrudim - Ve Střední odborné škole a středním odborném učilišti obchodu a služeb Chrudim byla ve středu uplynulého týdne slavnostně otevřena nová učebna odborného výcviku pro žáky oborů kuchař a cukrář.

1.10.2018

On-line rozhovor: Lucie Orgoníková odpovídala čtenářům Deníku

Lucie Orgoníková (ČSSD), kandidátka do Senátu za volební obvod 44 – Chrudim a Havlíčkův Brod, v pondělí on-line odpovídala čtenářům Deníku. 

29.9.2018

Chrast má nové srdce jménem Benedikt

Chrast - V pátek 28. září, v den výročí mučednické smrti českého knížete sv. Václava, se před kostelem Nejsvětější Trojice uskutečnila slavnostní událost - žehnání zvonu. Aktu se chopil chrudimský vikář Jiří Heblt.

29.9.2018

V Hlinsku se konalo Valné shromáždění Sítě přidružených škol UNESCO

Ve dnech 24. a 25. září letošního roku se konalo v Hlinsku pravidelné každoroční Valné shromáždění Sítě přidružených škol UNESCO v České republice. Tato síť sdružuje 55 vybraných základních a středních škol z celé republiky, od Ostravy po Cheb, od Ústí nad Labem po Uherské Hradiště.

29.9.2018

Houbařská sezóna nakonec přišla, přesvědčit se můžete ve Studnici

Hlinsko - Tuto sobotu a neděli se koná v sále kulturního domu ve Studnici na Hlinecku výstava hub.

27.9.2018

V hlavní roli rajčata

Luže - Po letní odmlce se ve čtvrtek 27. září uskuteční další setkání klubu zdraví ve volnočasovém centru města Luže.

27.9.2018

Kandidátů do Senátu je na Chrudimsku čtrnáct

Chrudimsko - V termínu říjnových komunálních voleb se na Chrudimsku uskuteční rovněž volby do Senátu Parlamentu ČR. Současný senátor Jan Veleba už nekandiduje, avšak o místo jeho nástupce je velký zájem. Ve volebním klání tak bude chtít uspět čtrnáct vyslanců různých politických stran spolu s dalšími nezávislými kandidáty.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT