V samotné Chrudimi zamíchaly se jmény kandidátů nedávné volby do Poslanecké sněmovny, ve kterých nečekaně uspěl nynější starosta Jan Čechlovský. Ten se sice ještě původně netajil s tím, že by chtěl v práci na radnici pokračovat, vzhledem k jednoznačnému přání voličů ale dal nakonec přednost práci v parlamentu. Lídrem ODS proto nyní bude zaměstnanec pardubického magistrátu a současný chrudimský zastupitel Martin Pilař, který získal při nedávném místním sněmu drtivou podporu svých stranických kolegů.

Připomeňme, že v minulých komunálních volbách za ODS jednoznačně uspěl ředitel chrudimského gymnázia Eduard Beránek, jenž se ale po svém vyšachování ze hry o křeslo starosty rozešel s ODS ve zlém. Populární pravicový a konzervativně smýšlející muž se mezitím stal posilou a vůdčí osobností strany „Svobodných“ Petra Macha, za kterou bude nyní kandidovat i v podzimních volbách do orgánů města.

V popředí také ženy

Za horkého kandidáta na volební úspěch je zřejmě možno označit dosavadního dlouholetého místostarostu Petra Řezníčka, hájícího v předvolebním klání i letos barvy SNK–ED. V čele kandidátky Koalice pro Chrudim pak bude stát nejmladší chrudimský místostarosta Roman Málek. Opoziční sociální demokraté zas nominují v souladu se všeobecným očekáváním Jaroslava Trávníčka, současného městského zastupitele a zkušeného chrudimského politického matadora.

Do bojů o starostenské křeslo v desetitisícovém Hlinsku pak hodlá zasáhnout jak současná starostka za ODS Magda Křivanová, tak nynější místostarosta Pavel Šotola, první na kandidátce KDU–ČSL.

„V čele volebních kandidátů ČSSD bude stát v Hlinsku stávající šéf čističky odpadních vod Milan Davídek,“ doplňuje informaci okresní předsedkyně ČSSD Ludmila Navrátilová, která se po skončení mandátu v Poslanecké sněmovně s největší pravděpodobností sama postaví do čela stranické kandidátky ČSSD ve Skutči.

O křeslo skutečského starosty se ale bude za KDU – ČSL podle našich informací opakovaně na podzim ucházet také úřadující starosta Pavel Novotný.