Práce na údržbě kolejnic budou pokračovat i v úterý, a to opět od osmi do 13.45 hodin. „V této době budou všechny vlaky mezi hlavním nádražím v Pardubicích a Medlešicemi nahrazeny autobusovou dopravou. Co se týče zrychlených vlaků, ty budou nahrazeny v úseku Chrudim – Pardubice. Zpoždění spojů by se mělo pohybovat kolem deseti minut,“ uvádí ředitel pardubického krajského centra osobní dopravy Českých drah Michal Štěpán.

Výlukám ale úterkem konec není. Ve středu a ve čtvrtek se koná další výluka mezi stanicemi Chrudim – Medlešice, a to vždy od 8:30 do do 13 hodin. Cestující budou mezi Chrudimí a Medlešicemi opět jezdit autobusem, v případě zrychleného spoje je autobus přepraví z Chrudimi do Pardubic a zpět. Kdo v Chrudimi nastupuje a vystupuje na zastávce u bývalé Transporty, autobus mu zastaví na hlavní silnici u odbočky k zastávce.

Omezení dopravy na železniční trati se netýká jen úseku mezi Chrudimí a Pardubicemi. V pondělí ráno začala nepřetržitá výluka na trati Heřmanův Městec – Prachovice,. „Opět jde o běžnou údržbu. Spojíme ji s odvodněním a opravou drobných škod po vichřici. Tyto práce jsme si načasovali na jeden termín,“ vysvětluje Michal Štěpán.

Výluka potrvá až do pátečních 14:30 hodin. Motorové vlaky nahradí mikrobus, zpoždění se nepředpokládá. Mikrobus zastaví v Kostelci na odbočce k nádraží, zastávka Kostelec – Písník bude na křižovatce v obci.