V řadovkách, rodinných domech a bytovkách mají být vybudovány čtyři stovky bytů. Parcela je nyní v územním plánu zapsána jako orná půda, a tak zastupitelé tento dokument musí změnit na území určené k bytové výstavbě. „Jeví se nám jako nanejvýš nevhodné a v rozporu s urbanistickým pojetím do lokality s rodinnými domky umístit objekty se čtyřmi nadzemními podlažími. a jedním ustoupeným podlažím. Území je vhodné k výstavbě rodinných domů, které budou navazovat na naši čtvrť. Ale vysoké bytovky? Budou nám stínit a naprosto ztratíme soukromí ,“ tlumočí názor své rodiny i sousedů obyvatelka Vlčí Hory Ivana Tejnecká.

O vyjádření jsme požádali starostu města Jana Čechlovského. “V současné době se shromažďují poslední požadavky a připomínky ke změně územního plánu. Předpokládáme, že materiál půjde do posledního čtení na jednání zastupitelstva ještě v červnu. Připomínka obyvatel bude samozřejmě předložena k tomuto materiálu při projednávání radními i zastupiteli města,“ řekl starosta.

Zda připomínka ke změně územního plánu přinese efekt, není jasné. „Vzpomněli si docela pozdě,“ míní jeden ze zastupitelů.

Petici obyvatel Vlčí hory najdete ZDE POD TÍMTO ODKAZEM.