První posádky v sobotu odstartují z chrudimského letiště v 8.30 hodin. Trasa prvního rychlostního závodu vede přes Stolany, Janovice, Zbyhněvice, Pohled a Deblov. Druhá „erzeta" vede z Liboměřic přes Křižanovice, Samařov, Nové Lhotice, Petrkov a končí u Bojanova. Třetí RZ vede z Nasavrk do Louček.

Občerstvení bude

„Zveme všechny fanoušky rallye ke sledování rallye do Samařova a Liboměřic. Start RZ bude v Liboměřicích u hřiště, občerstvení bude v Samařově v zatáčce. O přestávkách se můžete svézt na čtyřkolkách a pro nejmenší návštěvníky bude u startu skákací hrad. SDH Liboměřice letos připravuje grilovanou kýtu, klobásy z udírny, pivo Gambrinus a další," říká Jakub Donát z Liboměřic. Jako sportovně společenskou událost závod vnímají i v obci Pohled, kde rovněž chystají občerstvení v divácké zóně.

Ředitel soutěže Marek Šimík uvedl na webových stránkách rallye: Pro tento ročník jsme se snažili především zajistit zajímavé a technické úseky, snížit průměrnou rychlost na RZ a jako jeden z prvků bezpečnosti společně se zástupci asociace jezdců stanovit zpomalovací prvky. V potaz jsme museli vzít důkladnou přípravu práce pořadatelů, informovanost obyvatel, 100% radiové zabezpečení. Pohybujeme se na hranicích CHKO a ne všechny úseky mohly být povoleny, takže přes všechny varianty jsme nakonec připravili 3 rychlostní závody, které budou posádky absolvovat třikrát. První je pozměněn na úseku po startu, jinak je znám z minulých ročníků. Druhý je složen rovněž z minulosti, ale uprostřed je nový úsek a závěrečná třetina se jede v opačném směru, než posádky mohou znát. Na trati se několikrát mění tempo a je v několika pasážích hodně náročná. Třetí úsek je z 90% zcela nový, velmi technický s mnoha prvky, které rallye jen může nabídnout a kromě dálnic a silnic I. a II. třídy nabízí všechny druhy asfaltového povrchu. Technické pasáže jsou prošpikovány mnoha horizonty, skoky a sjezdy ze suchého povrchu do klouzavého prostředí. Dnes proběhla kontrola se zástupcem asociace jezdců a po drobných změnách v detailech snese úsek nejvyšší srovnání. Posádky se mají na co těšit."

Velké díky

Pořadatelé děkují všem místním zástupcům obcí a obyvatelům za důvěru a spolupráci při přípravě i vlastním průběhu automobilové soutěže.

David Děták