VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Chrudimsko

12.8.2017

Z části hřiště vznikne parkoviště

Proseč – Část bývalého hřiště u sokolovny se promění na parkovací plochu pro návštěvníky, sportovce a občany, kteří jezdí do místního zdravotního střediska. 

11.8.2017

Plachého psa strážníci nechytili

Chrudim – Ve čtvrtek krátce po poledni obdržela městská policie telefonické oznámení, že u železniční trati v ulici V Hliníkách se druhým dnem pohybuje volně pobíhající pes – pudl bílé barvy.

11.8.2017

Marihuana přijde řidiče draho

Heřmanův Městec – Strážníci městské policie v Heřmanově Městci si při hlídce na území města povšimli v ulici 5. května černého vozidla audi, o jejímž řidiči věděli, že je uživatelem omamných látek.

10.8.2017

Pouť vynesla přes tři čtvrtě milionu korun

Chrudim – Majitelům pouťových atrakcí i mnohým stánkařům se ode dneška nabízí možnost dalšího výdělku při tradiční pouti v Ronově nad Doubravou, avšak radnice v Chrudimi už může bilancovat. A počítat přitom i statisíce korun, jež městu vynesly poplatky za zábor veřejných prostranství. 

10.8.2017

Slatiňanská petice nezabrala

Slatiňany – Místním lidem nepomohla ani petice za zachování tamější pobočky České spořitelny, která se v jejich městě nedávno uskutečnila. 

10.8.2017

Voda v přehradě nepřeje koupání

Seč – Poslední rozbory vody zveřejněné hygieniky ukazují, že voda v Sečské přehradě nyní neodpovídá hygienickým požadavkům a pro uživatele představuje zdravotní riziko. 

10.8.2017

Kdo se letos stane Úherčickým sekáčem?

Úherčice – Obec pořádá již 3. ročník soutěže v tradičním kosení louky Úherčický sekáč. Akce se uskuteční v sobotu od 16 hodin.

10.8.2017

Poděkování patří dobrovolníkům

Chrudim – Stejně jako v letech minulých byla letošní Salvátorská pouť po zdravotnické stránce zajišťována dobrovolníky Českého červeného kříže, v jejich volném čase, bez nároků na jakoukoliv odměnu.

10.8.2017

Trpaslík se vrátil, ale v jiné podobě

Hlinsko - Dřevěný trpaslík, který byl z areálu hlineckého Betléma ukraden 22. července, je zpátky. 

9.8.2017

Chrudimský sběrný dvůr přestává stačit

Chrudim – Strávili jsme včera nějaký čas v chrudimském sběrném dvoře.

9.8.2017

Sociální šatník potřebuje doplnit, každý může pomoci

Chrudim – Oblastní spolek Českého červeného kříže (ČČK) rozdává potřebným lidem oblečení ze sociálního šatníku ve svém sídle, které je v chrudimském Městském parku. Některé věci, které by ještě našly využití, ale citelně chybí.

8.8.2017

Řeka v Chrudimi kypí zelení, bujná zeleň přitahuje hmyz

Chrudim – Řeka Chrudimka se v samotné Chrudimi letos zelená zase o něco víc, než tomu bylo v předchozích letech. V centru města jsou porostlé hlavně nánosy zeminy usazené pod stěnami říční regulace, avšak pod Letním stadionem se zeleň prodrala až do středu koryta. 

7.8.2017

Kostel v Lažanech dostává novou šanci

Skuteč, Lažany – S finanční podporou Ministerstva kultury ČR, Pardubického kraje a města Skuteč letos pokračuje rekonstrukce kostela svatého Václava v Lažanech. Například v rozpočtu Pardubického kraje je na kostel v letošním roce pamatováno částkou 100 tisíc korun. 

7.8.2017

Pouť skončila, centrum bylo ráno čisté

Chrudim – Závěr minulého týdne v Chrudimi patřil Salvátorské pouti, ale včera ráno už bylo Resselovo náměstí vyklizené a čisté. 

7.8.2017

Bezstarostné léto? Kdepak, v lese číhají nástrahy, kam se podíváš

Pardubický kraj – Léto patří snílkům a můžeš jen v tílku ven jít, zpívá se v písničce. Skutečnost je jiná – nebezpečí pro člověka číhají v lese, na loukách i ve vodě.

7.8.2017

Králíci hynou, avšak málokdo to ohlásí

Pardubický kraj – Desítky králíků pošly vinou králičího moru, který už týdny trápí jejich chovatele. Nemoc udeří náhle a stává se, že jsou králikárny ze dne na den prázdné. 

7.8.2017

Hlasujte pro své oblíbené „íčko“

Pardubický kraj – Asociace Turistických informačních center ČR ve spolupráci s vydavatelstvím časopisu KAM po Česku hledá nejoblíbenější „íčko“. 

7.8.2017

Rozhlas hlásí mimořádné zprávy do mobilů také ve Skutči

Skuteč – Vedení skutečské radnice vylepšuje komunikaci s obyvateli města a nabízí jim možnost získávat nejčerstvější informace rovnou do mobilních telefonů.

6.8.2017

Ministr a starosta se vozili na trakaři

Včelákov - O tom, že státní úředníci nemusí být jen suchaři, přesvědčili návštěvníky včelákovské Neckyády ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jan Chvojka (hlinecký rodák a nyní Chrudimák) a starosta Hlinska Miroslav Krčil. 

4.8.2017

Ulice Na Ostrově se mění v nebezpečnou dopravní tepnu

Chrudim – Ulicí Na Ostrově projíždí jedno auto za druhým. Zdejší vozovka představuje nejvýznamnější přístupovou komunikaci pro obyvatele sídliště U Stadionu, avšak oblíbili si ji i ostatní řidiči. Třeba ti, kteří se chtějí vyhnout cestě po ještě vytíženějších komunikacích první třídy v ulicích Obce Ležáků a Dr. Milady Horákové.

3.8.2017

Festival loutek ve filmu začíná příští týden

Chrudim /Z REDAKČNÍ POŠTY/ – V pátek 11. srpna zveme od 19 hodin na Festival loutek ve filmu, který se uskuteční na terasách Muzea loutkářských kultur. K vidění budou snímky studentů i absolventů filmových škol v Praze, Písku, Jihlavě a Zlíně.

3.8.2017

V hlasování o Stavbu roku vede kaplička

Pardubický kraj – O Cenu veřejnosti se v aktuálním ročníku Stavby roku v Pardubickém kraji uchází třináct projektů dokončených v uplynulých dvou letech. 

3.8.2017

Pilota RAF Jaroslava Kudláčka připomene pamětní deska

Chrudim – Chrudimští si připomenou památku hrdiny zahraničního odboje a v sobotu 19. srpna od 11 hodin na budově základní školy v Husově ulici slavnostně odhalí pamětní desku chrudimskému rodákovi Jaroslavu Kudláčkovi. 

3.8.2017

Živý smrk na chrasteckém náměstí? Památkáři jsou proti!

Chrast – V současnosti se blíží k závěru celková rekonstrukce chrasteckého náměstí. „Ke slavnostnímu otevření náměstí dojde v sobotu 2. září, na toto datum už zajišťujeme i doprovodný kulturní program,“ uvedla starostka města Martina Lacmanová. 

3.8.2017

Ztracenou houbařku hledal i policejní vrtulník

Vortová – Výprava na houby mohla stát třiasedmdesátiletou seniorku i život. Naštěstí se zachovala velmi duchaplně. Jak uvedla policejní mluvčí Markéta Janovská, žena se v úterý ráno okolo osmé vydala do lesů v okolí Vortové. 

2.8.2017

Po pětileté přestávce se do Cihelky vrací Studnice Fest

Hlinsko – Po pěti letech se fanoušci hudebního festivalu Studnice Fest konečně dočkali. Pořadatelé akci obnovili a navázali na předchozích deset ročníků. 

2.8.2017

Chlapec si myslel, že vyhazuje odpad

Chrudim – Strážníci byli přivoláni na chrudimské koupaliště, kde měl chlapec ukrást jinému návštěvníkovi elektroniku z jeho deky. Skutečnost byla mnohem prozaičtější. 

2.8.2017

Spotřeba vody roste, v záloze jsou cisterny

Chrudimsko – Spotřeba pitné vody na Chrudimsku vzrůstá o desítky procent. Podle Vodárenské společnosti Chrudim (VS Chrudim) zároveň ubývá vody v některých studnách. Podle vodařů je příčinou návrat horkého počasí v posledních dnech.

2.8.2017

Spolek Hurá na Výlet slaví třetí narozeniny a těší se velkému zájmu

Chrudimsko – Spolek Hurá na Výlet oslavil 1. srpna třetí výročí od založení. Vznikl jako odpověď na podvodné akce „šmejdů“, kde členové spolku brali seniory na výlet, aniž by jim přitom něco nabízeli. Naopak se jim snaží výlet co nejvíce zpříjemnit. 

2.8.2017

Trať vede přes Skuteč už 120 let

Skuteč - Město Skuteč i některé okolní obce si letos připomenou výročí 120 let od dokončení železnice a zahájení železničního provozu na trati Polička - Žďárec u Skutče.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení