VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Chrudimsko

AKTUALIZOVÁNO
10.3.2018

OBRAZEM: Frajeři skáčou na lyžích

Orlické hory - Od konce února připravovaly rolby v Deštném v Orlických horách 26metrový skok, který svou délkou předčí i olympiádu.

10.3.2018

Spolek GT Hlinsko uvedl novou hru

Hlinsko – Multifunkční centrum v Hlinsku patřilo v pátek divadlu. Místní ochotnický spolek GT Hlinsko zde uvedlo svůj nový kus s názvem Švédský stůl.

9.3.2018

Na Rozhledně obsadili bezdomovci autovraky

Chrudim – Skupinka bezdomovců se usídlila na chrudimském sídlišti Rozhledna, nedaleko tamní ubytovny. A jejich počínání nelze nazvat jinak, než „kreativní“. Pro své účely totiž zabrali dvojici odstavených autovraků, které si pro zvýšení pohodlnosti navíc vylepšili pomocí dalších nalezených věcí: Okna ucpali dekami, dovnitř umístili matrace. Kolem se hromadí odpadky a lidské výměšky.

9.3.2018

Nemocnice dostanou nové sanitky za šest milionů korun

Chrudim – Po Pardubickém kraji by se již brzy mohly prohánět zbrusu nové sanitky za šest milionů korun. Návrh ještě musí schválit krajští zastupitelé na svém dubnovém jednání.

9.3.2018

Dva bezdomovci v nemocnici

Chrudim – I když se už pomalu ale jistě otepluje, a to i v noci, lidé bez domova stále hledají místa, kde by se alespoň trochu ohřáli. Oblíbeným místem stále zůstává ve dne v noci otevřená nemocnice.

9.3.2018

ČFL: Chrudimská mise začne v Ústí

Chrudim - V sobotu začíná jaro. Tedy, přesněji řečeno, fotbalové jaro. Většina utkání Krajského přeboru byla přeložena na květen. MFK Chrudim svoji misi za vítězstvím v ČFL začne. V Ústí nad Orlicí, sice na umělé trávě, ale začne.

9.3.2018

Kradl, i když byl odsouzen

Chrudim – Začátkem února se místní kriminální policie ujala případu muže, který přes balkón vnikl do bytu své bývalé přítelkyně a odtud odcizil tři porcelánové pokladničky s penězi a fotoaparát v celkové hodnotě 60 tisíc korun.

9.3.2018

Poslední sbohem Jiřímu Culkovi

Hlinsko – V pátek ve 20.30 hodin se ve smuteční síni uskuteční poslední rozloučení s bývalým příslušníkem požární stanice v Hlinsku Jiřím Culkem.

9.3.2018

V Bojanově pořádají sbírku potravin pro sociálně slabé

Bojanov – Římskokatolická fara v Bojanově uspořádá v pátek 16. března od 18 do 19 hodin a v neděli od 18. března od 15 do 17 hodin sbírku potravin a drogistického zboží.

8.3.2018

Rekonstrukce školní jídelny se protáhne

Skuteč - Významnou investiční akcí města je rekonstrukce jídelny. Bude ale trvat o něco déle, než se plánovalo.

8.3.2018

V Rosicích věří, že se trhy opět zmátoří

Rosice – V areálu bývalé cihelny v Rosicích startuje zítra po zimní přestávce další ročník pravidelných sobotních Rosických trhů, pořádaných od roku 2002 místním obecním úřadem. Loňský rok přitom nebyl z pohledu obce dobrý.

8.3.2018

Bruslení i lidové tradice, to vše čeká děti o prázdninách

Chrudimsko – Jak zabavit děti v období jarních prázdnin, které na Chrudimsku vypuknou už v pondělí 12. března? Pokud nevyráží celá rodina na jarní dovolenou nebo rodiče nevyužili nabídky některého z příměstských táborů (jeden takový pořádají v Hlinsku), zbývají krátkodobé, jednodenní akce.

8.3.2018

Zeman v inauguračním projevu zaútočil na Bakalu a ČT, část hostů odešla

/FOTOGALERIE/ Miloš Zeman složil dnes odpoledne prezidentský slib a zahájil tím druhé pětileté funkční období. Očekávání, která se pojila se slavnostním startem druhého funkčního období prezidenta Miloše Zemana, se však rozplynula jako pára nad hrncem po prvních větách jeho inauguračního projevu.

8.3.2018

Rada města rozdělila dotace pro sport a kulturu

Chrudim – Na svém posledním únorovém zasedání rozdělovala rada Města Chrudim – mimo jiné – i dotace pro kulturu a sport.

8.3.2018

Do poloviny století ubude půl milionu Čechů. Jaké kraje zasáhne vymírání nejvíc?

/INTERAKTIVNÍ INFOGRAFIKA/ Do roku 2051 se výrazně vylidní především Moravskoslezský kraj. Obyvatelé naopak přibudou Praze a sousedním středním Čechám.

7.3.2018

MDŽ se stále oslavuje, a to nejen u seniorů

Chrudim – Mezinárodní den žen je uznávaným svátkem na celém světě. Češi na něj začátkem devadesátých let zanevřeli, ale nyní se opět začíná slavit stejně jako květnový svátek matek. Vždyť ne všechny ženy mají to štěstí být maminkami.

7.3.2018

Ani jeden z východočeských hejtmanů se nezúčastní inaugurace prezidenta

Pardubice – Šéf sněmovny Radek Vondráček ve středu na poslední chvíli hasil diplomatický požár, kdy prezident Miloš Zeman nepozval na čtvrteční inauguraci proti zvyklostem řadu hejtmanů, primátorů nebo rektorů univerzit kvůli tomu, že jej nepodpořili v prezidentských volbách. Pozvánky několika „nevítaným“ hejtmanům, mimo jiné i hradeckému Jiřímu Štěpánovi a pardubickému Martinu Netolickému, poslal včera odpoledne sám.

7.3.2018

Auto skončilo v poli na boku

Chrudim – Pětadvacetiletá řidička škody fabia nepřizpůsobila v úterý svou jízdu stavu vozovky a na silnici mezi Chrudimí a Ostřešany za odbočkou na Medlešice dostalo její auto smyk.

7.3.2018

OBRAZEM: Chrudimští uctili památku T.G.Masaryka

Chrudim – Představitelé města, armády i veřejnosti si ve středu dopoledne v parku Republiky připomněli položením věnců a květin 168. výročí narození prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka.

7.3.2018

Vodní záchranáři plavali štafetu a trénovali první pomoc

Chrudim – Členové Vodní záchranné služby Českého Červeného kříže z Chrudimi o víkendu nezaháleli.

7.3.2018

Nejlépe se podnikatelům v kraji daří v Pardubicích

Chrudim – Nejlepší podmínky v kraji mají podnikatelé v Pardubicích. Vyplývá to ze srovnávacího výzkumu Město pro byznys 2017. Na druhé pozici se umístila Chrudim, na třetí Hlinsko.

7.3.2018

Vychází známkový sešitek, který připomíná dr. Hamzu

Luže - Oslavy 150 let od narození zakladatele rehabilitačního ústavu v Luži-Košumberku, profesora Františka Hamzy, vstoupí dnes do další fáze.

6.3.2018

Výletníci obejdou Sečskou přehradu

Heřmanův Městec, Seč – Autobusem vypraveným z heřmanoměsteckého náměstí Míru ve středu v devět hodin ráno se dostanou zájemci do Seče, kde je pro ně připravena společná turistická pěší výprava okolo Sečské přehrady.

6.3.2018

Chrudimský Michalský park má prokouknout

Chrudim – Město by rádo získalo bezúplatným převodem od římskokatolické církve Michalský park. Radnice totiž počítá s rekonstrukcí jeho hlavního příčného chodníku a následně také s obnovou celé plochy parku, avšak zároveň nemůže investovat veřejné peníze do cizího majetku.

6.3.2018

Komunista Ondráček rezignoval na post šéfa sněmovní komise pro GIBS

Poslanec Zdeněk Ondráček (KSČM) se dnes vzdal funkce předsedy komise pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů. Pravici nazval v projevu ve sněmovně demokratickou žumpou. 

6.3.2018

Aplikace Všímálek je na světě, má však svoje mouchy

Chrudim - Od začátku března mohou obyvatelé města používat novou aplikaci. Všímálek umožní rychle hlásit případné problémy na městském zařízení.

6.3.2018

Střecha Tomáškova domu ve Skutči letos projde rekonstrukcí

Skuteč – Střešní krytina na Tomáškově domě, památkově chráněném objektu ve Skutči, je v zoufalém stavu. Majitel objektu, evangelický sbor v Krouně, se proto rozhodla pro její rekonstrukci.

AKTUALIZOVÁNO
5.3.2018

Ne Ondráčkovi si Pardubice řekly potmě

Pardubice - Opřeni o zeď, lampy veřejného osvětlení, nebo o lavičky podepisovali lidé v centru Pardubic petiční archy NE Ondráčkovi.

5.3.2018

Odoláte nabídce levnějších knížek?

Luže – Také dnes či v dalších dnech si můžete zakoupit knihy, které jejich dosavadní majitelé nepotřebovali a nabízejí je teď ostatním čtenářům prostřednictvím burzy knih v Městské knihovně v Luži.

5.3.2018

V Třemošnici testují nový systém

Třemošnice – V Třemošnici zahájili zkušební provoz krizového informačního systému, jehož součástí je realizace nového systému bezdrátového rozhlasu v Třemošnici, Závratci, Lhůtech, Kubíkových Dubech, Podhradí, Starém Dvoře a Skoranově.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT