VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Chrudimsko

5.3.2018

Slatiňanský zámek přežil mrazy bez úhony

Slatiňany – Ani v silných mrazech panujících na konci února a na začátku března se nezastavily práce spojené s probíhající rekonstrukcí interiérů slatiňanského zámku.

5.3.2018

Zuzana Bubílková vystoupí v Chrasti

Chrast – Zuzana Bubílková je první dáma české politické satiry, herečka, novinářka, publicistka a moderátorka.

5.3.2018

V kraji už zase oprašují vzdušný zámek: logistické centrum v Pardubicích

Pardubice - O logistickém centru se v Pardubicích mluví už zhruba 16 let. 

4.3.2018

Bezdomovec si ustlal v trafice

Chrudim – Neobvyklé místo použil místní bezdomovec jako svou dočasnou ložnici.

4.3.2018

Rodiče neposílali děti do školy, hrozí jim až pět let

Třemošnice – Již od druhé poloviny ledna se policisté v Třemošnici zabývají případem ohrožování výchovy dítěte.

4.3.2018

Výletníky překvapují auta na úzké cestě

Chrudim – Po nové zpevněné polní cestě mezi chrudimským sídlištěm Větrník a nedalekou obcí Topol korzuje denně značné množství lidí. Ti se ale musejí čas od času s úlekem uhýbat projíždějícím autům.

3.3.2018

Vrcholí třetí etapa prací na bývalé železniční trati do Rosic

Chrast – Do své třetí a závěrečné etapy v únoru vstoupila úprava povrchů v úseku bývalé železniční trati do Rosic.

2.3.2018

Podomní prodejce přistihli při podpisu smlouvy

Skuteč – Navzdory zákazu podomního prodeje se u domovních dveří „obchodníci“ stále objevují. Ve středu například obcházeli Skuteč. A nedopadli dobře.

2.3.2018

Bruslení v přírodě? Pozor na rybníky a přehrady! Na Seči varují před prolomením

Chrudim – Dvanáct centimetrů. Taková je podle hasičů minimální tloušťka ledu na rybníku nebo nádrži, aby bylo bruslení bezpečné.

2.3.2018

Místo vlaků pojedou autobusy

Chrudim – Od pondělí 5. března do středy 7. března dojde vždy v době od 7.40 hodin do 14.20 hodin k výluce na železniční trati Chrudim – Moravany.

1.3.2018

V Hlinsku začne jezdit Senior taxi

Hlinsko – Už od dubna začne po Hlinsku a jeho místních částech jezdit Senior taxi. Tato služba je už zavedená v jiných českých městech a má sloužit seniorům, zdravotně postiženým lidem a rodičům malých dětí.

1.3.2018

Cestovatelská přednáška nás tentokrát zavede do Mexika

Chrudim – V pátek budou ve Vodních zdrojích Chrudim o Mexiku přednášet Soňa Tomková a Riccardo Padilla Borja.

1.3.2018

Ošetřovatelka se nemohla dozvonit na seniora. Usnul

Chrudim – Strážníci městské policie byli před několika dny přivoláni na sídliště U Stadionu. Na tísňovou linku telefonovala ošetřovatelka, která se nemohla dozvonit na seniora, o kterého se pomáhala starat.

1.3.2018

Zámecký park je nyní uzavřen

Slatiňany – V rámci velkého projektu rekonstrukce slatiňanského zámku a přilehlého parku teď probíhá kácení dřevin, kvůli němuž je zámecký park pro veřejnost zcela uzavřen.

1.3.2018

Lidé mohou hlásit závady pomocí bezplatné mobilní aplikace

Chrudim – Čtvrtkem 1. března startuje testovací provoz mobilní mapové aplikace Všímálek, která je určená ke hlášení různých závad v katastru města Chrudim.

28.2.2018

Dotace pozmění chrudimský rozpočet

Chrudim – Druhým letošním rozpočtovým opatřením se změní rozpočet města Chrudim na rok 2018.

28.2.2018

Pod dvěma bruslaři se na Rozkoši propadl led

Česká Skalice - Pod dvěma lidmi se dnes krátce po poledni propadl led na nádrži Rozkoš. Oba byli zachráněni, na břeh je v podvěsu transportoval záchranářský vrtulník.

28.2.2018

Kdo se stane osobností města? Rozhodnou radní

Chrudim – Zastupitelstvo města Chrudim na svém jednání v pondělí 19. března 2018 bude mimo jiné zabývat i návrhy naudělení ceny Osobnost města za rok 2017.

28.2.2018

Bílé sjezdovky přejí lyžařům

Chrudimsko – Ve dvou lyžařských areálech na Chrudimsku se stále lyžuje.

28.2.2018

Schválili žádosti o kotlíkové dotace

Pardubický kraj – Žadatelé o kotlíkové dotace si po třetí výzvě rozdělí téměř 100 milionů korun. Peníze mohou využít na kombinované kotle na uhlí a biomasu, kotle na biomasu, tepelná čerpadla či plynové kondenzační kotle.

28.2.2018

K záchraně života pomohl včasný zásah svědků

Chroustovice – Před restaurací v Chroustovicích na Chrudimsku došlo u muže po fyzické námaze k náhlé zástavě oběhu. Na místo ihned vyjely dva týmy záchranářů Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje.

28.2.2018

Černý den pro bobří hráze

Pardubický kraj – Odbor životního prostředí Pardubického kraje vydal opatření, kterým se v rámci prevence závažných škod na rybolovu, vodách a lesích, povoluje výjimku z ochrany ohroženého bobra evropského.

28.2.2018

Ve středu začínají v Třemošnici TECHNOhrátky

Třemošnice – TECHNOhrátky Pardubického kraje zavítají letos poprvé na Chrudimsko. Druhé letošní zastavení šestého ročníku projektu na podporu volby technických a odborných oborů žáků 8. a 9. tříd se uskuteční ve středu ve Střední odborné škole a Středním odborném učilišti technickém Třemošnice.

28.2.2018

Psy je vhodné v mrazech pustit do tepla

Luže – Psa by nevyhnal. Lidové rčení je v těchto dnech pravdivé, i čtyřnozí přátelé celoročně pobývající venku si zaslouží trochy tepla.

27.2.2018

Úspěšné vystoupení chrudimské SOŠ a SOU v Mladé Boleslavi

Chrudim – „Nevstoupíš dvakráte do stejné řeky“, zní rčení z dob starého Řecka. „Leč stalo se,“ raduje se Jaroslav Kořínek, ředitel chrudimské SOŠ a SOU obchodu a služeb Chrudim. Studenti zmíněné školy se totiž na sklonku uplynulého pracovního týdne vrátila s Cukrářských slavností v Mladé Boleslavi se zlatou medailí. Stejně jako vloni.

27.2.2018

Dřevo na hřišti i v hale. Hledá se Dřevěná stavba roku 2018

Pardubický kraj - O titul mezi dřevěnými stavbami bojují letos tři projekty z Pardubického kraje. Hřiště, firemní objekt a návrh jezdecké haly.

27.2.2018

V Pardubickém kraji už letos na chřipku zemřelo šest lidí

Pardubický kraj - Každý rok zemře na chřipku a komplikace s ní spojené v kraji kolem 10 lidí, desítky pacientů se léčí v nemocnicích.

27.2.2018

Mrazivá noc. Již třetí den po sobě padly teplotní rekordy

Mrazy v Česku třetí noc po sobě přepisovaly teplotní rekordy. Nové nejnižší teploty pro dnešní den meteorologové naměřili na 15 ze 148 stanic, které fungují alespoň 30 let. Mrzlo hlavně na horách. Nejníže teplota klesla v Bedřichově Nové Louce, kde teploměr ukázal minus 24,6 stupně Celsia. Zdejší stanice ale měří jen tři roky.

27.2.2018

Poslání dotovaných projektů se po skončení lhůty ve většině případů nezmění

Chrudim – Chrudim se připravuje na realizaci několika velkých projektů. Je mezi nimi revitalizace ramene vodního toku v parku na Střelnici, dopravní terminál nebo úpravy Mateřské školy Víta Nejedlého a modernizace odborných učeben v základních školách. Podle starosty Petra Řezníčka už některé získaly dotaci, další jsou ve fázi projektování.

26.2.2018

Kontrola vodoměrů se určitě vyplatí

Chrudim – Vodárenská společnost upozorňuje, že vlastníkům nemovitostí se v těchto dnech rozhodně vyplatí zkontrolovat vodoměry. Pokud nejsou dostatečně zabezpečené proti mrazu, může je předpokládané výrazné ochlazení, které předpovídají meteorologové, zničit.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT