VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Chrudimsko

26.2.2018

Opilý mladík cestoval vlakem, dojel na záchytku

Chrudim – Městští strážníci byli před několika dny povoláni na místní vlakové nádraží. Průvodčí vlaku jedoucího z Pardubic jim totiž oznámil, že v jednom z vozů mají asi opilého mladíka, který je již v takovém stavu, že neví co dělá.

26.2.2018

Brzdy z Třemošnice využijí vlaky mnichovského metra

Třemošnice – Společnost DAKO–CZ získala další významnou zahraniční zakázku. Pro 24 nových souprav C2 mnichovského metra vyráběných společností Siemens dodá třemošnická společnost brzdové komponenty. S dodávkami začne již letos.

26.2.2018

Litina nevydržela a potrubí prasklo

Chrudim – Vodařům se v pondělí podařilo odstranit poruchu, která vznikla v neděli na vodovodním řadu o průměru 15 cm v chrudimské Topolské ulici.

26.2.2018

Zemřela Marie, dívenka z Ležáků

Včelákov – V neděli zemřela Marie Jeřábková, mladší z dvou sester, které jako jediné přežily nacistické běsnění v osadě Ležáky.

26.2.2018

Radko Chadima provede velkým okruhem Afrikou

Chrudim – Další z řady cestopisných přednášek, které se konají v Chrudimi, zavede všechny zájemce na cestu do Afriky.

26.2.2018

Město se postará o hrob malíře Papáčka

Chrudim - Město Chrudim na svém zasedání schválilo převzetí hrobu malíře Josefa Papáčka do své péče.

25.2.2018

Nový druh pavouka žije i ve východních Čechách

Pardubický kraj - Vědci z Výzkumného ústavu rostlinné výroby objevili na území Česka nový druh pavouka. Zaznamenali jeho výskyt mimo jiné i ve východních Čechách.

24.2.2018

Pavel Roško se zaměří na fenomén UFO

Chrudim – Je fenomén UFO (Neidentifikovatelné létající objekty) skutečný? Existují mimozemšťané? Pro Pavla Roška, který se věnuje fotografování tohoto fenoménu už mnoho let, rozhodně ano.

24.2.2018

Tašky pomohou v třídění odpadu

Hlinsko – Město bude i letos občanům rozdávat speciální tašky na tříděný odpad, lidé si je mohou vyzvednout na podatelně úřadu.

23.2.2018

Modeláři o víkendu vystavují v Chrudimi

Chrudim – V pátek v devět hodin se letos již podruhé otevřely dveře výstavy, která jistě udělá radost všem příznivcům vlaků, kolejí, kolejišť, jejich modelů i železniční romantiky.

23.2.2018

OBRAZEM: Děti oslavily masopust

Chrudim - I děti ze školky Svatopluka Čecha oslavily masopust. 

23.2.2018

Chrudim má nové Desatero problémů

Chrudim – Co nejvíc trápí obyvatele Chrudimi? Na to mohou lidé pravidelně upozornit při diskuzních setkáních, ze kterých vzejde Desatero problémů města. Ve Velkém sále chrudimského Muzea se sešli ve středu.

23.2.2018

Občany obtěžují podomní prodejci i bezdomovci

Chrudim – Je to jen pár dní, co chrudimští strážníci řešili situace, které se v jednom případě týkaly podomních prodejců a ve dvou bezdomovců.

23.2.2018

Známka připomíná Františka Hamzu

Luže – V hlavní budově České pošty v Praze byla ve čtvrtek představena nová známka připomínající osobnost zakladatele Hamzovy léčebny v Luži.

22.2.2018

Vodník Čochtan v Heřmanově Městci

Heřmanův Městec – Známý divadelní muzikál z pera Jiřího Voskovce a Jana Wericha Divotvorný hrnec přiveze ve své svébytné úpravě herec Jiří Dvořák.

22.2.2018

Loutkáři převedou klasické pohádky v moderním pojetí

Chrudim – Děti i jejich dospělý doprovod jsou srdečně zváni na loutkové představení, které se koná v neděli. V malém sále Divadla Krala Pippicha spojily síly místní loutkářské soubory Amigos a Ahoj a zahrají divadelní (dvoj)hru, která se neotřelým způsobem dívá na klasické a všeobecně známé pohádky. 

22.2.2018

Ptáci mají rádi slunečnici a drcené vlašské ořechy

Pardubický kraj - Zima o sobě dává vědět. Ornitologové, ale i obyčejní lidé začali myslet na ptáky a plní jim krmítka za okny, na balkonech i na zahradách. Jak ale drobným opeřencům přilepšit, a přitom jim neublížit?

22.2.2018

Školky budou v létě otevřeny

Chrudim – Rada města Chrudim na svém únorovém jednání mimo jiné schvalovala i provoz chrudimských mateřských škol v době hlavních prázdnin.

22.2.2018

Minipočítač umí programovat

Chrudim – Střední průmyslová škola zvyšuje atraktivitu technického vzdělávání. Příkladem je platformaBBC micro:bit.

22.2.2018

Tradiční chovatelská výstava se o víkendu koná v Rabštejnské Lhotě

Rabštejnská Lhota – O víkendu si v Rabštejnské Lhotě dají dostaveníčko chovatelé.

21.2.2018

Ve slatiňanské mateřince mají chůvu, pomáhá s péčí o ty nejmenší děti

Slatiňany - Jak si poradíme s příjímáním dvouletých dětí do mateřských škol? To je otázka, která teď straší nejednoho ředitele těchto vzdělávacích institucí.

21.2.2018

Radnice rozděluje statisíce korun

Chrudim – Rada města rozhodla o přidělení ostatních dotací a grantů neziskovým organizacím pro rok 2018.

21.2.2018

Malinovka rozšíří počet členů

Chrudim – Centrum sociálních služeb a pomoci pořádá už čtrnáctým rokem pravidelné taneční podvečery. Dříve narození chodí každé třetí pondělí v měsíci tančit s nadšením a kapacita restaurace v budově Muzea je většinou z devadesáti procent zaplněna.

21.2.2018

Chřipka omezila operace v Chrudimské nemocnici

Chrudim – Nemocnice musí do odvolání omezit operační program a odkládat objednané operační zákroky. Důvodem k dočasnému opatření je současná chřipková epidemie, která zasáhla i zdravotnický personál.

21.2.2018

Strážníci zachraňovali sovu

Chrudim – Deset minut po třinácté hodině byli strážníci přivoláni do areálu firmy na Tyršově náměstí, kde do okna kanceláře narazila během letu sova, která otřesená setrvávala na zemi.

21.2.2018

Leoš Mareš se tajně oženil v Litomyšli

Litomyšl – Přísně tajná svatba se odehrála v úterý v piaristickém kostele. Leoš Mareš si pro svoji veselku se snoubenkou Monikou Koblížkovou vybral Litomyšl.

21.2.2018

Fotograf Ludvík Plašil nás vezme do Železných hor i na Island

Nasavrky – Ve čtvrtek se v Domě s pečovatelskou službou v Nasavrkách uskuteční přednáška místního fotografa Ludvíka Plašila.

21.2.2018

Co nejvíce pálí Chrudimáky?

Chrudim – Dnes od půl páté odpoledne si občané budou moci přijít popovídat o problémech, které je ve městě nejvíce pálí. V Divadle Karla Pippicha se totiž uskuteční další ročník projednávání tzv. Desatera problémů města Chrudim.

21.2.2018

Senioři se bavili hudbou i tancem

Chrudim – Posláním Centra sociálních služeb a pomoci Chrudim je zlepšit kvalitu života osob, které se ocitly v nepříznivé sociální situaci a poskytnout jim nebo jejich rodinám přiměřenou podporu tak, aby mohly žít co nejdéle důstojným životem ve vlastních domácnostech.

20.2.2018

První letošní hříbata se narodila ve Slatiňanech, mají se k světu

Slatiňany – První letošní hříbátko Národního hřebčína Kladruby nad Labem narozený ve Slatiňanech je kluk a má se čile k světu. Jmenuje se Sacramoso – Fanega XV – 1. Pomyslnou stříbrnou medaili mezi novorozenými hříbaty má vraná kobylka Marina – 26.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT