VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Chrudimsko

18.9.2017

Začínají „týdny“, které bojují proti odsuzování duševně nemocných

Pardubický kraj – Každý máme hlavu na něco jiného – to je téma akce s názvem Týdny pro duševní zdraví 2017, která dnes odstartuje v několika městech Pardubického kraje a potrvá několik následujících týdnů.

17.9.2017

Po 75 letech stojí v Miřetíně nová zvonička

Miřetín – V Miřetíně mají znovu po 75 letech obecní zvoničku slavnostně ji tu odhalili v sobotu 16. září. Jak uvedl prosečský starosta Jan Macháček, zvonička tu stála od roku 1891 a nebyla spojena s žádným kostelem.

16.9.2017

Stání bez poplatku? V chrudimském centru zatím ne

Chrudim – Poplatek za hodinové parkování v chrudimském centru vzrostl po instalaci nových parkovacích automatů v první hodině z 10 na 12 korun. I když nejde o velké zdražení, v Chrudimi se nyní diskutuje nejen o výši poplatku, ale vůbec o jeho přínosu.

16.9.2017

Strach a beznaděj. Jak jsem utíkala před Irmou

Havana /NA VLASTNÍ KŮŽI/ - Jmenuji se Vendula, žiji v Chrudimi a pracuji v Pardubicích v jedné velké české cestovní kanceláři na pozici prodejce zájezdů a letenek. Naše CK vypsala informační cestu na Kubu, já byla vybrána a velmi šťastná, že se tam podívám. Letělo nás 12 a to 11 prodejců a 1 manažer prodeje.

16.9.2017

Týden mobility nabídne i bezplatné jízdy městskou hromadnou dopravou

Chrudim – Po roce dnes opět začíná Evropský týden mobility a Evropský den bez aut.

15.9.2017

Město Chrudim chce převzít Popperovu hrobku

Chrudim – Chrudimští zastupitelé by měli na doporučení městské rady schválit bezúplatný převod Popperovy hrobky na hřbitově U Kříže do vlastnictví města. Měli by tak učinit kvůli zamýšleným opravám této kulturní památky.

15.9.2017

Zdravotní klauni rozdávají smích díky empatii i přípravě

Košumberk – V parku Hamzovy léčebny na Košumberku stálo šapitó Cirkusu Paciento. Zdravotní klauni tu letos už posedmé pomáhali vykouzlit úsměv na tvářích nejen dětských pacientů, ale i dospělých. 

15.9.2017

Letní kino v Hrochově Týnci u diváků bodovalo

Hrochův Týnec – Letošní premiérové promítání v hrochovotýneckém zámeckém parku se dá shrnout do jedné věty: To se povedlo.

14.9.2017

Chrudimští si připomněli výročí úmrtí Tomáše Garrigua Masaryka

Chrudim – Včera uplynulo 80 let od dne, kdy v Lánech zemřel první prezident Československé republiky Tomáš Garrigue Masaryk. 

14.9.2017

Podle průzkumu by volby vyhrálo ANO před druhou ČSSD

Pardubický kraj – Pokud by výsledky říjnových voleb do poslanecké sněmovny přesně zkopírovaly průzkum volebního potenciálu Střediska analýz a empirických průzkumů (SANEP) z konce srpna, vyhrálo by v Pardubickém kraji hnutí ANO. Jeho volební potenciál je podle průzkumu 27,2 procenta, pevně rozhodnuto volit ANO je prý 14,7 procenta voličů. 

14.9.2017

Hamzův park zve k procházkám

Košumberk – Hamzův park a arboretum v Košumberku i s blížícím se podzimem nádhernou podívanou i nečekané nálezy. Není to tak dávno, co na pracovníky a návštěvníky vykoukl opravdu pořádný exemplář choroše šupinatého. 

14.9.2017

Nezvěstného muže se najít nepodařilo

Hlinsko – Pět desítek policistů během středy znovu pátralo v Hlinsku po Bohuslavu Voráčkovi, který v sobotu 24. června odešel ze svého domu a už se nevrátil. 

14.9.2017

Pro noviny s lužskými prvňáčky si můžete zajít do redakce

Chrudimsko – Nesehnali jste noviny s prvňáčky ze Základní školy Luže, která v Chrudimském deníku vyšla ve středu 13. září? Nemusíte být smutní.

14.9.2017

Nať i prasečí hlava. Nádoby na tříděný odpad skrývají kde co

Krouna, Chrast – Chladná oka kamer by časem mohla hlídat kontejnerová hnízda na tříděný odpad v Krouně. Uvažuje o tom alespoň starosta obce Petr Schmied, který tu nedávno narazil například na nádobu pro plasty naplněnou okurkovou natí. 

14.9.2017

V Počátkách se konala poutní mše

Počátky – V neděli se sešlo na čtyři desítky lidí k místní kapličce v Počátkách. Poutní mši sv. slavili společně s Pavlem Jägerem, správcem Římskokatolické farnosti Seč.

14.9.2017

Církev darovala městu Seč kostel s hřbitovem

Seč – Na místním hřbitově stojí drobná stavba kostela sv. Štěpána (budova je od roku 2008 registrovanou kulturním památkou). Jedná se o venkovský hřbitovní kostel, pravděpodobně již z 16. století, upravený později barokně. Je dokladem vývoje obce v době, kdy byla centrem panství.

13.9.2017

Otevření Hotelu Bohemia brání spor o podobu parkoviště

Chrudim – Plocha před chrudimským Hotelem Bohemia dál zarůstá plevelem a samotný hotel zůstává uzavřen.

13.9.2017

Pro spinálku najeli 270 kilometrů

Košumberk – Účastníci benefiční akce Kilometry pro spinálku, která se konala během soboty v Hamzově léčebně na Košumberku, ujeli na motomedech, handbicích a ergometrech téměř 270 kilometrů a na plánovanou rekonstrukci zdejší spinální rehabilitační jednotky vybrali 5800 korun.

13.9.2017

Hrad láká více návštěvníků

Pardubický kraj - Dobrá sezona. Tak se dá (zatím) hovořit o roce 2017. Turistů dorazilo na památky v kraji víc než obvykle.

13.9.2017

Skála je lehčí o téměř 400 tun, uzavírka se chýlí ke konci

Křižanovice – Silnici vedoucí po hrázi Křižanovické přehrady v obou směrech stále neprodyšně uzavírají pevné brány. Neprojedou tudy motoristé i cyklisté a vstup je zapovězen i pro chodce. 

13.9.2017

Žhavíme radiátory. Opatovice už zahájily topnou sezonu

Pardubicko/Chrudimsko - Teplo z Opatovic odebírá šedesát tisíc domácností dvou krajů.

12.9.2017

Silničáři zvýší bezpečnost chodců v Čáslavské ulici. Předtím ale cestu vyfrézují

Heřmanův Městec – Řidiči projíždějí v těchto dnech Heřmanovým Městcem se budou muset na čas obrnit trpělivostí. Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) se od pondělí 11. září pustilo do úpravy hlavního průtahu městem – silnice I/17.

12.9.2017

Skutečské hasiče čeká stěhování do lepšího

Skuteč – Dobrovolní hasiči ve Skutči budou na čas bez vlastní zbrojnice a musejí se uchýlit do náhradního prostoru. Už za rok se ale dočkají stěhování do nového.

12.9.2017

Chrudim a Znojmo jsou partnery

Chrudim – Jihomoravské Znojmo se stalo novým oficiálním partnerem města Chrudim. Deklaraci o partnerské spolupráci podepsali na konci minulého týdne u příležitosti Národního zahájení Dnů evropského dědictví chrudimský starosta Petr Řezníček a starosta města Znojma Vlastimil Gabrhel. 

12.9.2017

Seminář o Kotlíkových dotacích se bude pořádat také v Hlinsku

Hlinsko – Pardubický kraj pro veřejnost pořádá bezplatné informační semináře, které lidem zodpoví všechny otázky, které se týkají projektu takzvaných Kotlíkových dotací – jak je získat a co pro to udělat. Jeden z nich se uskuteční také v Hlinsku, a to 12. října od 16:00 v kinosále Multifunkčního centra v Hlinsku. 

11.9.2017

Desky vyhrály ve zkoušce času, cédéčka jim nemůžou konkurovat

Chrudim – Gramodesky žijí a daří se jim čím dál tím lépe. „Analogovému charakteru zvuku, uloženého v drážkách gramodesky, se prostě žádné sterilně znějící cédéčko nevyrovná. Zvuk z gramodesky je daleko přirozenější a myslím, že rozdíl neunikne ani úplnému laikovi,“ přesvědčeně říká Petr Šantrůček, majitel bazaru na chrudimských Širokých schodech. 

11.9.2017

V rybníku uhynulo osmdesát kaprů

Zaječice – V rybníku v zaječické místní části Studená Voda z dosud nezjištěných příčin uhynulo zhruba 80 kaprů velkých od 40 do 60 centimetrů. 

10.9.2017

Chrudimští zahájili Dny evropského dědictví a oslavili konec žní ve velkém

Chrudim – Kdo o víkendu navštívil Chrudim, nevěděl, kam dřív skočit. V sobotu dopoledne byly na Resselově náměstí oficiálně zahájeny Dny evropského dědictví, které samy o sobě přinesly velice zajímavý program po celém městě a k tomu se tu navíc konaly tradiční oslavy sklizně – Chrudimské obžinky.

10.9.2017

V Bělé na oslavu narozenin obce pozvali i rodáky z celé republiky

Bělá – S úderem jedné odpoledne zazní trubky, zaduní bubny a slavnostní průvod Bělou začíná. Obec si připomíná 625 let od svého založení a u této příležitosti pořadatelé narozeninových oslav pozvali také bělské rodáky na návštěvu rodné vísky.

10.9.2017

Armádní Ještěrku si chtěl osedlat každý

Proseč - Na louce v těsném sousedství Záchranné stanice a ekocentra Pasíčka se uskutečnil pátý ročník Tatínkova úžasného dne. Už zdálky bylo vidět vysoko zdviženou hasičskou plošinu, která jako vstupní brána vítala návštěvníky v areálu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení