VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Chrudimsko

14.2.2018

Divadlo v Chrudimi ovládnou železniční modeláři

Chrudim – Po dva únorové víkendy bude výstavní v Divadle Karla Pippicha rezervována pro železniční modeláře a všechny příznivce vlaků, vagonů, lokomotiv a železniční tematiky obecně.

14.2.2018

Odchycených psů přibývá, tuláka odhalí registrační karta

Luže – V městě pod hradem Košumberkem se každou chvíli objeví psí tulák. Pro strážníky je mnohdy obtížné zjistit, komu patří. V hledání jim může hodně pomoci letošní novinka – registrační karta psa.

13.2.2018

V Hlinsku se loučili s masopustem

Hlinsko - Rozloučení s masopustem patří v Hlinsku k tradici, zítra je totiž Popeleční středa a měl by být konec všem veselicím.

13.2.2018

Strážníci nebudou jen měřit rychlost

Hrochův Týnec – Městská policie seznámila veřejnost se svými nejnaléhavějšími úkoly.

13.2.2018

Ve Skutči budou archeologové přednášet o pohřbívání

Skuteč – Městské muzeum završí ve středu od 18 hodin třídílnou sérii archeologických přednášek. Posledním tématem bude Pohřbívání na Chrudimsku ve středověku a novověku.

13.2.2018

Nový skatepark v Chrudimi by mohl sloužit už za rok

Chrudim – Současný chrudimský skatepark se nachází v blízkosti zimního stadionu v ulici V Průhonech. Jeho stav už ale přestává být vyhovující a bezpečný. Překážky, kterých je sice dost, jsou dřevěné a pokryté plechem a logicky tak trpí pod vlivem klimatických podmínek.

12.2.2018

Nové polní cesty propojí Chrudim s okolní přírodou

Chrudim – V polovině letošního ledna byly zkolaudovány první nové polní cesty za sídlištěm Na Větrníku v katastrálních územích místních částí Vestec a Topol.

12.2.2018

Hedwiga ulétla, bez pomoci zahyne

Hlinsko – V sobotu odpoledne nedaleko Hlinska ulétla slovenskému majiteli samice sovice sněžní. Hedwiga, tak se jmenuje, má bílou barvu s černými lemy na peří.

12.2.2018

Slatiňany ve sdružení končí, efekt byl nulový

Slatiňany – Město Svystupuje ze Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska. Podle slatiňanského starosty Ivana Jeníka, jehož už zastupitelé pověřili ukončením příslušné smlouvy, členství města v této organizaci nenaplnilo do něj vkládaná očekávání.

12.2.2018

Ve Vortové pořádali masopust, v Hlinsku se s ním v úterý rozloučí

Vortová – O víkendu se po Vortové prošel masopustní průvod. Osobitá atmosféra, důraz na tradiční vzhled jednotlivých masek, nespoutané veselí – to vše k masopustní obchůzce patří. Vostatky,, jak se tradici nejen ve Vortové říká, se konají vždy před začátkem půstu, tedy před popeleční středou, která je zítra.

12.2.2018

Skutečští skauti zorganizovali ples a dětský karneval

Skuteč – Perný víkend za sebou mají skauti ze Skutče. Společně totiž uspořádali svůj již 28. skautský ples. I přes chřipková onemocnění bál navštívilo na sto padesát hostů, kteří mohli v Kulturním Klubu Skuteč protančit celý páteční večer.

11.2.2018

Chrudim se bavila masopustem

Chrudim – Šňůra masopustních obchůzek pokračovala během uplynulé soboty v Chrudimi.

11.2.2018

Večer patřil absolventům a maturantům

Třemošnice – V pátek pořádala Střední odborná škola a Střední odborné učiliště technické v Třemošnici v místním kulturním domě absolventský ples. Sál doslova praskal ve švech, všechna místa k sezení byla vyprodána.

10.2.2018

Sobota patřila koňským spřežením

Slatiňany - Milovníci koní si dnes přišli na své ve Slatiňanech, kde se uskutečnila soutěž s názvem Zimní jezdecký pohár spřežení Slatiňany únor 2018. 

9.2.2018

Město Slatiňany chce získat hřbitov od církve

Slatiňany – Zastupitelstvo města pověřilo starostu města Ivana Jeníka jednat s Římskokatolickou farností o možnosti převodu hřbitova v ulici Schmoranzova ve Slatiňanech a dalších církevních nemovitostí do majetku města.

9.2.2018

Místo dovolené na olympiádu do Koreje

Chrudim - Cestovní kanceláře nabízejí zájezdy na olympiádu do Koreje. Kvůli velké vzdálenosti a vysokým cenám o ně však lidé velký zájem neprojevili.

9.2.2018

Sobotní průvod masek vyrazí od Muzea

Chrudimsko – Masopustní průvody projdou v sobotu dalšími místy na Chrudimsku.

9.2.2018

Na hromadě sněhu zvonil dětský smích

Děti z chrudimských i mimochrudimských mateřských škol si v pátek mohly zadovádět na haldě sněhu, kterou pro ně v rámci dne otevřených dveří navezli do svého areálu v Tovární ulici pracovníci chrudimského střediska Správy a údržby silnic Pardubického kraje.

9.2.2018

Chrudimští občané se mohou setkávat se strážníky

Chrudim - Na čtvrtek naplánovali městští strážníci první setkání s občany. Bude se konat každý týden.

9.2.2018

Revitalizace náhonu na chrudimské Střelnici může začít

Chrudim - Radnice obdržela výbornou zprávu – dotace na revitalizaci náhonu v parku Střelnice z Operačního programu Životní prostředí byla Ministerstvem životního prostředí ČR definitivně přidělena.

9.2.2018

OBRAZEM: Extravagantní účesy tvořili v Lanškrouně

Lanškroun - Kalibr cup 2018: Sportovní hala střední odborné školy Lanškrouně se ve čtvrtek proměnila v jeden velký salon krásy.

8.2.2018

Tvoření z papíru může být zábava

Hlinsko – V Centru Jana XXIII. na hlineckém sídlišti se v pátek můžete zúčastnit „Pátečního tvoření s Vojtou Brabcem“.

8.2.2018

Hokejistům bude na dálku fandit chrudimský úrazový chirurg Pavel Holeka

Chrudim – Úrazový chirurg Pavel Holeka má mezi sportovci renomé, je to špičkový operatér používající nejmodernější metody. Českým olympionikům, z nichž řadu osobně zná, bude fandit na dálku.

8.2.2018

Z městeček vznikla města, venkov se vylidnil

Chrudim - Zatímco Pardubice se za 170 let rozrostly dvacetkrát, většina vesnic naopak téměř zmizela z map.

8.2.2018

Život na vsi? Ano, ale blízko u města

Chrudim – Život na vesnici v rodinném domku je snem mnoha mladých lidí. Ale málo pracovních příležitostí a nedostatečná občanská vybavenost je ženou do měst. Jak ukazuje statistika, venkov se vylidňuje.

8.2.2018

Sníh ráno komplikoval dopravu

Chrudimsko – Náhlá sněhová nadílka komplikovala ráno dopravu po celém okrese.

8.2.2018

Děti se stanou mladými cestáři, budou dovádět na sněhu

Chrudim – Správa a údržba silnic Pardubického kraje Vás srdečně zve na Den otevřených dveří pro mateřské školy. Akci s názvem „Mladí cestáři 2018“ pořádá v pátek od 9 hodin v areálu svého cestmistrovství v Tovární ulici v Chrudimi.

7.2.2018

Ve Slatiňanech budou závodit koňská spřežení

Slatiňany – Zimní jezdecký pohár, který pořádá Česká jezdecká asociace je sérií halových závodů v parkurovém skákání a v překážkové jízdě spřežení.

7.2.2018

V Ronově besedovali o alkoholu

Ronov nad Doubravou – Série preventivních besed, které pořádá Policie České republiky v osmých a devátých třídách základních škol, pokračovala v Ronově nad Doubravou. Téma besedy bylo tentokrát nazvané Alkohol a děti.

7.2.2018

Napjaté čekání na kolektivní smlouvu. Chybí jeden podpis

Pardubický kraj – Krizovou situaci, která v polovině ledna hrozila přerůst v omezení provozu v pěti krajských nemocnicích, se vedení Nemocnice Pardubického kraje podařilo zažehnat. Podpisu nové kolektivní smlouvy stojí v cestě jediné. Souhlas základní organizace Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče (OSZSP) ve svitavské nemocnici.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT