VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Chrudimsko

10.9.2017

Ujeté kilometry pomohly lidem s úrazem míchy

Luže – V Hamzově léčebně na Košumberku se během soboty uskutečnila benefiční akce Kilometry pro spinálku. „Spinálkou“ je tu míněno Spinální rehabilitační oddělení, které je součástí Hamzovy léčebny, má 24 lůžek a zotavují se zde pacienti po úrazu míchy.

9.9.2017

Hasiči v Lipovci zvládli výcvik bez problémů

Lipovec – V pátek odpoledne se konala v Lipovci u hasičské zbrojnice pravidelná odborná příprava členů jednotek dobrovolných hasičů . Výcvik byl zaměřen na dálkovou dopravu vody za použití přenosných požárních stříkaček.

9.9.2017

Kůže pavouků ležely na balkonu

Chrudim – Strážníci řešili ostatky exotických pavouků, které objevil majitel bytu v Sokolovské ulici pod svým balkonem. 

8.9.2017

V Sečské přehradě tonula pouze šlapadla

Seč – Spolu s letní sezónou skončila také služba vodních záchranářů na Sečské přehradě. Podle jejich předsedy Lukáše Jambora byly uplynulé měsíce co se zásahů týče relativně klidné. 

8.9.2017

Chrudim žije Národním zahájením Dnů evropského dědictví

Chrudim – Komentovanou prohlídkou města, dvěma koncerty, vernisáží výstavy Nositelé lidových tradic a dalšími několika akcemi začalo v pátek v Chrudimi Národní zahájení Dnů evropského dědictví. 

8.9.2017

Knajpa tým z Hlinska se pyšní zápisem do České knihy rekordů

Hlinsko – Knajpa tým tvořený Petrem Vítkem, Miroslavem Solničkou, Ivou Jirmáskovou a partou přátel se může pyšnit čerstvě získaným certifikátem, který dokládá zápis do České knihy rekordů. 

7.9.2017

Prvňáci budou mít tabla! První představíme ZŠ v Morašicích a Trhové Kamenici

Chrudimsko - Spolu se začátkem nového školního roku odstartoval ojedinělý projekt Deníku, který má ambice stát se stejně oblíbeným a úspěšným, jako jsou například Miminka - pravidelné série fotografií novorozeňat z českých porodnic.

7.9.2017

Návštěvníky geoparku uctí pivem i „kohoutkovicí“

Chrudim – Během soboty se v sídle Geoparku Železné hory na Vodárenském náměstí v Chrudimi uskuteční den otevřených dveří.

7.9.2017

Zájmové činnosti by neměly převažovat nad těmi školními

Chrudim - S nástupem dětí do školy pro ně rodiče hledají vhodné zájmové kroužky. Nabídka je bohatá, ať už v domech dětí a mládeže, nebo v soukromém sektoru.

7.9.2017

Markétce pomáhá Dobrý anděl

Horka – Paní Martina z Horky na Chrudimsku je přesvědčena o tom, že bez Dobrých andělů by byla situace její rodiny zoufalá.

7.9.2017

Největší výmol? V Chrudimi

Chrudim - Řidiči i letos hlasovali v anketě o nejhorší silniční díru republiky. V Pardubickém kraji za místo s nejhoršími výtluky zvolili výjezd z kruhového objezdu na Dašické ulici v Chrudimi.

7.9.2017

Záchranná akce. Hasiči zraněnou vezli k ošetření člunem

Seč - Kilometr lesním terénem a záchrana zraněné s pomocí člunu. Hasiči záchrannou akci pojali zodpovědně.

6.9.2017

Trvalý radar má zklidnit provoz ve Václavské ulici

Chrudim – „Bydlím ve Václavské ulici v oblasti mezi nemocnicí a Presy a moc bych se přimlouvala za to, aby se tady pravidelně měřila rychlost projíždějících aut. Nejlépe snad trvale. Někteří řidiči jezdí opravdu šíleně, takže je tady dost nebezpečno. A taky je tu velký rámus, to zase hlavně od motorek. Myslím, že kdyby tu všichni jezdili pomaleji, tak by zde ubylo i toho hluku,“ říká Chrudimačka Alena Hrabalová.

6.9.2017

Skuteč nové sociální zařízení na stadionu uhradí ze svého

Skuteč – Práce na rekonstrukci sociálního zázemí zimního stadionu ve Skutči začaly. 

6.9.2017

Zloděj ukradl motorky za 140 tisíc. Policie žádá o pomoc veřejnost

Chrudim – Z řadové garáže v chrudimské lokalitě Cihelna zmizelo několik starých motocyklů. Zloděj majiteli způsobil škody a téměř 140 tisíc korun. 

5.9.2017

Čeští hasiči bojovali na hřišti v Anglii jako lvi

Chrudimsko – Dvanáct dobrovolných a profesionálních hasičů z Pardubického kraje vyrazilo do anglického Newcastlu. Jeli tam nejen na zkušenou, ale také reprezentovat Českou republiku na Mezinárodním sportovním turnaji hasičů. 

5.9.2017

Slatiňanský zámek kryje lešení, rušno je i v parku

Slatiňany – Začala rekonstrukce slatiňanského zámku a přilehlého parku. Potrvá asi dva roky a přijde na zhruba 100 milionů korun. 

5.9.2017

Zoufalé pátrání skončilo velkým překvapením

Svratouch – Pořádný poprask způsobilo zmizení dvaadvacetiletého mladíka v neděli před půl druhou ráno na chatě u Svratouchu. Skupina kamarádů tu slavila, když náhle zjistili, že jeden chybí. 

5.9.2017

Hlinecké hasičky zvítězily

Hlinsko – V 17. ročníku soutěže v požárním útoku „Memoriál Michala Denka“ v Hlinsku získal v neděli putovní pohár Michala Denka Sbor dobrovolných hasičů Výsonín s časem 21,90 s.

4.9.2017

Školy v kraji prošly přes léto významnými opravami

Chrudim – Na předškoláky i školáky včera mnohde v Pardubickém kraji čekaly opravené a vylepšené prostory. 

3.9.2017

Hasičský sbor v Kněžicích oslavil 80 let

Kněžice - Představení hasičské techniky, ukázky zásahů při požáru či nehodě, předání pamětních listů a ocenění. Tak vypadaly sobotní oslavy 80 let dobrovolného hasičského sboru Kněžice.

3.9.2017

Záchranáři přiměli srdce po infarktu znovu bít

Dřenice - Posádky dvou záchranářských vozů z Chrudimi a Pardubic zachránily život muži v Dřenicích na Chrudimsku, a to v sobotu krátce po desáté dopoledne.

3.9.2017

Závratecké posvícení už potřetí

Závratec - Již třetí rok zažila malá vesnička pod Lichnicí Posvícení, které se koná pro rozloučení se s létem. V sobotu v Závratci na hřišti u křížku proběhlo po 15. hodině pod vedením Miroslava Vyšaty zahájení a sledovalo jej na osm desítek účastníků.

2.9.2017

Centrum J. J. Pestalozziho může dál poskytovat oddlužení

Chrudimsko – Centrum J. J. Pestalozziho získalo akreditaci Ministerstva spravedlnosti České republiky pro poskytování služeb v oblasti oddlužení, kterou ukládá novela insolvenčního zákona účinná od 1. července tohoto roku. 

2.9.2017

Sál Muzea patřil interpretačním kurzům

Chrudim - V Chrudimi pokračuje 1. ročník hudebního festivalu Zlatá Pecka. V minulých dnech byly na programu pěvecké interpretační kurzy pod vedením mezzosopranistky Dagmar Peckové, která je ústřední postavou celého festivalu. 

1.9.2017

Alzheimer útočí, vznikají odborná zařízení

Chrudim – Jako by se ze stařeckých demencí a Alzheimerovy choroby stávala epidemie. Podle statistik trpí závažným onemocněním mozku polovina dnešních osmdesátníků.

1.9.2017

Na Veselém Kopci slaví posvícení

Hlinsko - V sobotu od 10 do 15 hodin se na Veselém Kopci koná posvícení. Ve všech roubených objektech to bude vonět přípravou tradičního posvícenského pečiva, někde budou moci návštěvníci i ochutnávat. 

1.9.2017

Hřiště zaplní soutěžící hasiči

Hlinsko – Česká hasičská jednota Hasičský sbor Hlinsko zvou veřejnost na 17. ročník soutěže v požárním útoku s názvem „Memoriál Michala Denka“. Soutěž, která je zařazena do Ligy okresu Chrudim v požárním útoku, se uskuteční v neděli od 9 hodin na tréninkovém fotbalovém hřišti v hlineckých Olšinkách.

1.9.2017

Z redakční pošty - Tereskovi posílají pozdrav a díky

Ze Slovenských Piešťan posíláme pozdrav všem víčkosběračům chrudimského okresu. I díky vám může Míša letos absolvovat 14denní rehabilitační pobyt v tomto specializovaném středisku, které patří v Evropě mezi špičku boje proti obrně a podobným postižením.

1.9.2017

Dagmar Pecková v sobotu uvaří polévku z dýně

Medlešice – V sobotu se v rámci prvního ročníku hudebního festivalu Zlatá Pecka v Chrudimi koná v medlešickém zámeckém parku happening s Dagmar Peckovou a Alešem Cibulkou. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení