VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Chrudimsko

1.9.2017

Z redakční pošty: Poděkování za pomoc

Ve středu ve 12:45 jsem měl drobnější nehodu mezi Hlinskem a Rváčovem, kdy jsem se vracel z rozvozu potravin.

31.8.2017

Chrastecké náměstí se proměnilo v chloubu města

Chrast – V Chrasti zítra slavnostně otevřou zrekonstruované Náměstí. V rámci díla došlo na obnovu chodníků, vozovek, ale i odpočinkových ploch, změnilo se rozmístění a složení zeleně a byl rovněž osazen nový městský inventář. 

31.8.2017

Závodníci budou skákat do vody i z výšky dvaceti metrů

Trhová Kamenice – V pátek a sobotu se v Modrém lomu nedaleko Trhové Kamenice koná DEKSTONE HighJump Cup 2017, tedy adrenalinový závod ve skocích do vody z pořádné výšky. 

31.8.2017

Děti v létě padají na kolech a bruslích. Končí v nemocnici

Pardubický kraj – Prázdninové aktivity mohou být pro děti nebezpečné. Příkladem toho je i třináctiletá Sylvie ze Svitavska.

31.8.2017

Městy projede historický vlak

Chrudim, Slatiňany, Skuteč – Spolek „Poličská lokálka“ pořádá v sobotu 2. září velké oslavy 120. výročí místní dráhy mezi Poličkou a Žďárcem u Skutče. 

31.8.2017

Na vesnicích a v menších městech chybějí zubaři

Chrudim – Bolí vás zuby a potřebujete jít k zubaři? V Česku vás v lepším případě čeká dlouhá objednací doba, než se na křeslo vůbec dostanete, anebo ještě hůř – prázdná ordinace, kde už nikdo neordinuje. Takto je tomu třeba v Cholticích. Tam místní zubařka odešla v červnu do důchodu a městys zatím za ni nedokázal najít náhradu. 

30.8.2017

Ukrytou bombu policejní pes rychle našel

Běstvina – Policisté v dětském táboře v Běstvině hledali výbušniny a zadrželi pachatele. Naštěstí nešlo o ostrý zásah, ale pouze o ukázky, kterými muži zákona zpestřili malým táborníkům den. 

30.8.2017

Starostovi vadí plot u hřebčína

Slatiňany – Národní památkový ústav zahájil pečlivě připravovanou rekonstrukci některých částí slatiňanského zámku. Dílo přijde na 113 milionů korun a dotkne se nejen budovy šlechtického sídla. Výraznou úpravou projde i přilehlý park, a to včetně unikátního dětského hospodářství.

30.8.2017

Fotografie v ulicích lákají kolemjdoucí do přírody

Chrudim – Na šesti místech v Chrudimi se už objevily, nebo ještě objeví, stojany s fotografiemi přírody. Jeden takový už stojí například před regionálním muzeem, další je na Žižkově a Resselově náměstí nebo v Klášterních zahradách. 

30.8.2017

Myši vyděsil bramborový medvěd

Chrudim – Jaromír Doležal, někdejší první sportovní redaktor Chrudimského deníku, tráví v penzi hodně času spolu se svou manželkou Libuší v chrudimské zahrádkářské kolonii Na Janderově.

30.8.2017

V Kněžicích se bude slavit

Kněžice – V sobotu se v Kněžicích u Obecního úřadu budou konat oslavy 80. výročí sboru dobrovolných hasičů obce Kněžice.

30.8.2017

Při Dnech evropského dědictví se v kraji otevřou desítky kulturních památek

Chrudim – Zástupci Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska a zástupci města Chrudim včera představili program Národního zahájení Dnů evropského dědictví. To se odehraje od pátku do neděle příštího týdne právě v Chrudimi a Dny evropského dědictví se pak v celém Česku uskuteční od 9. do 17. září. Zapojí se do nich přes 100 obcí s více než 800 památkami místního i světového významu.

AKTUALIZOVÁNO
30.8.2017

V Jaroslavi zemřela na přechodu žena. Srazil jí naklaďák

Jaroslav - Ve středu ráno došlo na silnici I/35 k nehodě. Bohužel má smrtelné následky.

30.8.2017

Rozhledna pojede za špatného počasí na baterky

Prosečsko – Dnes je pro veřejnost uzavřená Toulovcova rozhledna. Její provozovatelé totiž nechávají na její střechu instalovat čtyři fotovoltaické panely, aby vyhlídku konečně elektrifikovali. 

29.8.2017

Luže slaví deset let jako město

Luže – Luže si připomíná 10. výročí udělení statutu města a „narozeninové“ oslavy se uskuteční v sobotu od dvou odpoledne na Náměstí Plk. Josefa Koukala, kdy začnou hudební vystoupení. 

29.8.2017

Studenti se potí u reparátů, zkoušky právě začaly

Chrudim – Celé prázdniny žili v nejistotě. Většina studentů se biflovala, ale jsou i tací, kteří se spoléhají na přízeň Štěstěny. Reparáty se v tomto týdnu odehrávají na středních školách v celém kraji.

29.8.2017

Charitativní běh výsadkářů opět překonal loňský rekord

Chrudim – Sečteno, podtrženo, Charitativní běh ve prospěch Vojenského fondu solidarity, který se v sobotu běžel napříč Chrudimí, byl opět o něco úspěšnější a také početnější než ten loňský. 

28.8.2017

V pivovarech zažívají léto snů a objednávky musejí odmítat

Pardubický kraj - Pivovarům v kraji se daří lépe než v minulých letech. Čekají ale, jak prodej ovlivní protikuřácký zákon.

28.8.2017

Poctiví řidiči dostali malou odměnu

Chrudimsko – Ani v průběhu letních prázdnin policie nezapomínala na preventivní působení na širokou veřejnost. Během srpna se na vytipovaných stanovištích Pardubického kraje uskutečnila již tradiční akce Řídím, piju nealko pivo.

28.8.2017

Kaplička v Deblově je jasně v čele ankety

Chrudimsko – V hlasování veřejnosti při odborné soutěže Stavba roku Pardubického kraje jasně vede drobná kaplička v Deblově na Chrudimsku, postavená ze dvou trafostanic. 

28.8.2017

Výsadkáři oslavili 70. výročí

Chrudim – V sobotu 26. srpna proběhla pod osobní záštitou hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického a s jeho finanční podporou v areálu chrudimského letiště vzpomínková akce k 70. výročí založení výsadkových vojsk v ČSR.

28.8.2017

„Balda“ získal nejvyšší skautské ocenění

Skuteč – Součástí nedělní slavnostní bohoslužby vedené otcem biskupem Josefem Kajnkem bylo dekorování šestaosmdesátiletého Ladislava Bartůňka ze Žďárce u Skutče Řádem stříbrného vlka, nejvyšším skautským vyznamenáním. 

27.8.2017

Hlinecký park zaplnila chovatelská výstava

Hlinsko - Městský park DTJ Hlinsko byl o uplynulém víkendu dějištěm okresní výstavy králíků, holubů, drůbeže a exotického ptactva. Součástí výstavy byly expozice králíků českých strakáčů, holubů hýlů a norimberských skřivanů a další méně obvyklá zvířata, jako ovce, kozy, nutrie nebo bažanti. 

26.8.2017

V hlineckém Betlémě se tančilo

Hlinsko – Poslední srpnový víkend patří v Hlinsku již od roku 1996 Adámkovým folklorním slavnostem. Stejně tak tomu bylo i v uplynulých dvou dnech, kdy si v nádherném prostředí hlinecké městské rezervace Betlém daly dostaveníčko folklorní soubory z Čech, z Moravy, ale také zahraniční hosté festivalu.

26.8.2017

Pouť ještě neodjela, končí až v pondělí

Heřmanův Městec – „Nastupujte, nastupujte! Je tu další ochlazující prodloužená a parádní jízda. Pojďte se bavit, pojďte se vozit!“ zní teď v heřmanoměsteckém parku Bažantnice. 

26.8.2017

Chrudimská sportoviště přicházejí s novinkami

Chrudim – Elektronizace skříněk v šatnách krytého bazénu nebo stavba venkovní sauny. Sportovní areály města Chrudim v pomalu končící letní sezóně dokončují úpravy, které uživatelé městských sportovišť ocení především na podzim a v zimě.

26.8.2017

Hasičské soustředění ve Zbýšově si všichni užili

Třemošnice, Kněžice – Houf dětí ve věku 6 – 15 let se v sobotu dopoledne srotil před hasičskou zbrojnicí v Třemošnici. Obdobná situace v Kněžicích, jen o něco později. Za doprovodu hasičů pak z obou míst děti zmizely. Kam? Na týdenní hasičské soustředění do Autokempu Zbýšov.

26.8.2017

Klášterní zahrady patřily dětem

Chrudim – V chrudimských Klášterních zahradách se v pátek konal „Den s Šancí pro Tebe“. 

25.8.2017

Nebe nad Chrudimí ovládnou letečtí akrobaté i výsadkáři

Chrudim – Nebe nad městem v sobotu zaplní akrobatická i vojenská letadla a vrtulníky. Na místním letišti se koná letecký den spojený s oslavami 70 let od vzniku výsadkových jednotek v Československu. Pro návštěvníky to znamená, že od rána do večera bude na co koukat a co zažít. 

25.8.2017

Muzeum se otevřelo táborníkům z města

Chrast – Co s dětmi, které tráví poslední dny prázdnin doma? Řešením jsou příměstské tábory. Městské muzeum v Chrasti v tomto týdnu otevřelo už druhý turnus pro školáky. Zájem o dobrodružství je značný. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení