VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Chrudimsko

7.2.2018

Výstava připomene historii šlechtických rodů za nacismu

Chrudim – V Regionálním muzeu v Chrudimi zahájí ve čtvrtek novou výstavu s názvem Šlechtická sídla ve stínu prezidentských dekretů.

7.2.2018

Nové kompostéry brzy najdou své majitele

Chrudim – Radnice už na přelomu měsíců listopadu a prosince vydala celkem šest stovek kompostérů o objemu 900 litrů.

7.2.2018

Tématem přednášky bude velká cesta po Asii

Heřmanův Městec – Pořadatelé z kina Mír v Heřmanově Městci zvou všechny příznivce cestování a cestopisných přednášek na čtvrteční multimediální přednášku o Rusku a Mongolsku.

6.2.2018

Ruinu v Lázeňské ulici by mohl nahradit větší dům

Chrudim – „Klidně si vyfoťte, v čem tady žiju, ale já na těch fotkách být nemusím. Mediálně jsem už známá, až až,“ halasila bezdomovkyně Ivana Pešková při jednom z našich posledních setkání. Žena, známá mezi Chrudimáky pod přezdívkou Kometa, tehdy ještě přebývala ve zpola ubouraném domku pod hradbami v chrudimské Lázeňské ulici. 

6.2.2018

V Proseči odhalili pamětní desku

Proseč – V pondělí proběhlo před bývalou radnicí města na náměstí Dr. Tošovského slavnostní odhalení pamětní desky. Bude připomínat udělení domovského práva německým spisovatelům Thomasu a Heinrichu Mannovým, návštěvu Thomase Manna s rodinou v Proseči a prosečského občana Rudolfa Fleischmanna, který se o udělení domovského práva zasloužil.

6.2.2018

První setkání zástupců Městské policie a občanů už ve čtvrtek

Chrudim – Již ve čtvrtek se uskuteční první ze setkání zástupců Městské policie Chrudim s občany. Na základě zkušeností z minulých let proto připravil vrchní strážník Mgr. Lukáš Dvořák projekt, díky němuž chce práci strážníků více přiblížit místním občanům.

6.2.2018

D35 získala první důležité razítko. První výkop ale bude nejdříve v roce 2024

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) získalo první zásadní povolení pro další část dálnice D35, která by měla být do budoucna plnohodnotnou alternativou k D1 pro spojení Čech a Moravy. Ministerstvo životního prostředí ČR (MŽP) vydalo souhlasné stanovisko pro úsek mezi Starým Městem na Svitavsku a Mohelnicí v Olomouckém kraji.

5.2.2018

Chřipková epidemie v kraji: zavřená škola, zákaz návštěv v nemocnicích

Chrudim - Chřipka udeřila. V Pardubickém kraji jsou stovky nemocných dětí i dospělých. 

5.2.2018

Dobroty připravili žáci chrudimské školy

Chrudim, Pardubice - Hry VIII. zimní olympiády dětí a mládeže ČR v Pardubickém kraji skončily a ohlížet se za nimi nebudou jen sportovci, ale také žáci Střední odborné škola obchodu a služeb z Chrudimi.

5.2.2018

Zarputilý bezdomovec chtěl být v nemocnici

Chrudim - Místní bedomovec v pátek po celý den zaměstnával chrudimské strážníky. Série výjezdů začala po 10. hodině dopolední, kdy na linku 156 oznámila pracovnice příjmové kanceláře, že v přízemí nemocnice za odběrovou místností je bezdomovec, který obtěžuje lidi Strážníci muže vykázali z objektu.

5.2.2018

Chrudimský sběrný dvůr se letos dočká zásadní rekonstrukce

Chrudim – Odpadu vyprodukovaného chrudimskými domácnostmi stále přibývá a místní sběrný dvůr v ulici Obce Ležáků pomalu praská ve švech.

5.2.2018

Na financování sociálních služeb v kraji půjde letos skoro miliarda

Pardubický kraj - Po loňském roce, který byl velmi náročný a zároveň přelomový ve financování sociálních služeb, získal letos Pardubický kraj dotaci na sociální služby přes 769 milionů korun. Je to o 185 milionů více než kolik kraj obdržel vloni.

5.2.2018

Muž opakovaně kradl v supermarketu

Chrudim – Strážníci městské policie byli přivoláni do obchodu v ulici SNP ke krádeži. Po příjezdu na místo se ukázalo, že pachatelem je muž z Chroustovic, který není policistům neznámý.

5.2.2018

Výstava ve Skutči přiblíží rozmanitost lidové kultury

Skuteč – V městském muzeu ve Skutči bude v úterý slavnostně zahájena výstava s názvem Mozaika tradiční lidové kultury Pardubicka a Skutečska.

5.2.2018

Dvakačovická fara zve na dvojici zajímavých besed

Dvakačovice – Evangelická fara v Dvakačovicích pořádá v únoru dvě přednášky zajímavých hostů. První z nich se uskuteční v pátek 9. února.

5.2.2018

V lese u Arnoštova nalezl detektorář nevybuchlou munici z války

Pardubický kraj - V neděli dopoledne otřásl lesem u Zadního Arnoštova na Jevíčsku výbuch. Policejní pyrotechnici zde odpálili nevybuchlou munici z druhé světové války, kterou ten den nalezl v lese detektorář.

5.2.2018

V knihovně v Třemošnici soutěží, hrají hry i darují knihy

Třemošnice – V únoru budou v Městské knihovně v Třemošnici končit některé již dříve zahájené akce, na plánu jsou však i další zbrusu nové. Do finále vstupuje fotografická soutěž Třemošnice objektivem, své příspěvky mohou zájemci posílat až do konce měsíce.

5.2.2018

Chrudim chce zateplit další školky

Chrudim – Rekonstrukce chrudimské Mateřské školy Víta Nejedlého, kterou město připravovalo od roku 2016 a kterou má dojít ke snížení energetické náročnosti budovy školy, začne letos na jaře. Vzhledem k velkému rozsahu prací bude dokonce na čtyři měsíce ve školce přerušen provoz.

4.2.2018

Písničkářka Radůza přijede s kapelou zahrát do Hlinska

Hlinsko – Ve středu se v divadelním sále Multifunkčního centra uskuteční koncert známé písničkářky Radůzy.

4.2.2018

Otužilci okusili vodu Sečské přehrady

Seč /FOTO, VIDEO/ - Nezvykle poklidnou vodní hladinu Sečské přehrady v sobotu rozvířili otužilci. Teplota vzduchu dosáhla 5,8°C a teplota vody 3,8°C - slovy hlavních aktérů „ideální teplota pro koupání“.

4.2.2018

Cesta ke sportovištím se výrazně zkrátí

Chrudim – Radnice připravuje přímé napojení areálu městských sportovišť z okružní komunikace Dr. Milady Horákové. Po zpracování studie a následně dokumentace k územnímu řízení na něj na konci loňského roku získalo územní rozhodnutí.

3.2.2018

Tři čtvrtiny rodin v Pardubickém kraji využívají informační technologie

Chrudim – Podle právě zveřejněných výsledků šetření Českého statistického úřadu o využívání informačních a komunikačních technologií v domácnostech bylo 75 % z nich v Pardubickém kraji v roce 2016 vybaveno počítačem a mělo přístup k internetu.

3.2.2018

Ve Skutči zvýší odolnost zbrojnice

Skuteč – Skutečtí dobrovolní hasiči si v nejbližší době polepší. Město totiž vypsalo dotační projekt, jehož cílem je zvýšení odolnosti jejich hasičské zbrojnice. Ta původní bude zbourána a na jejím místě vznikne nová, modernější.

3.2.2018

V Hamzově léčebně platí zákaz návštěv

Luže – Ředitel Hamzovy odborné léčebny pro děti a dospělé v Luži-Košumberku Václav Volejník v pátek vyhlásil zákaz návštěv ve všech pavilonech zařízení. Důvodem je postupující chřipková epidemie na okrese Chrudim. Po dohodě s Krajskou hygienickou stanicí, územním pracovištěm Chrudim, tento zákaz vstupuje v platnost v pondělí 5. února a bude trvat až do odvolání.

2.2.2018

Přijďte se pobavit na zimní Lichnici

Třemošnice, Lichnice – V sobotu se uskuteční hlavní program tradičního „Zimního táboření na hradě Lichnici“.

2.2.2018

Loutkářské okénko: Muzeum loutek letos zviditelní Kašpárek a Tanečnice

/NAPSALI JSTE NÁM/ Jako jeden z cílů pro tento rok jsme si předsevzali zvýšení počtu návštěvníků z jiných regionů České republiky i ze zahraničí.

2.2.2018

Podhůra bude mít ještě letos nové parkoviště

Chrudim – Návštěvníkům rekreačních lesů na chrudimské Podhůře začne už letos sloužit nové parkoviště. Uvedl to chrudimský starosta Petr Řezníček, když s předstihem zmínil dosud nepublikované výsledky hospodaření města za minulý rok. Ty mají být mimořádně dobré, ale zastupitelé je dosud neprojednali.

2.2.2018

Keltové oslaví svátek Imbolc

Nasavrky – Keltové budou po oba víkendové dny v nasavrckém archeoskanzenu slavit svátek Imbolc.

2.2.2018

Po kom je pojmenováno nejvíc ulic v zemi: Komenský vítězí nad Husem a Tyršem

/INTERAKTIVNÍ MAPA/ Deník zanalyzoval názvy více než 80 tisíc ulic a náměstí. Proklikejte si, kde mají Komenského, Smetanovu či Žižkovu ulici.

2.2.2018

V Prachovicích hledají tu nejkrásnější zimní sochu

Prachovice – Už druhý týden mohou zájemci posílat své fotografie do Soutěže o „nej“ zimní sochu, kterou pořádají v Prachovicích.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT