VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Chrudimsko

1.2.2018

Na zbourání loděnice vydělají Kačeři i řidiči

Chrudim – Nevzhlednou budovu na okraji chrudimského sídliště U Stadionu v těsném sousedství řeky čeká v nejbližší době demolice. Dům patří městu a jeho zbouráním se uvolní prostor pro zřízení parkoviště i pro případné vybudování cyklostezky.

1.2.2018

Chrudimští hasiči byli za zámečníky

Chrudim – Hasiči včera krátce před polednem vyjížděli do ulice Na Valech. Volající se nemohl dostat do uzamčeného bytu, zavolal si proto na pomoc místní profesionální hasiče.

1.2.2018

Prohlídka hřebčína i komiksová dílna: Takové budou pololetky na Chrudimsku

Chrudimsko – Na den pololetních prázdnin – a víkend na ně navazující – je na okrese Chrudim připraveno hned několik akcí z různých oblastí lidských zájmů. Na své si přijdou jak milovníci zimní přírody a zvířat tak ti, kteří dávají přednost poklidnějším zábavám ve vyhřátých interiérech.

1.2.2018

Nepůjde o podomní prodejce, ale o statistiky

Slatiňany – Na obyvatele domů ve slatiňanské ulici T. G. Masaryka a na Starém náměstí mohou od 3. února až do 27. května zazvonit tazatelé Českého statistického úřadu, kteří zde budou provádět statistické šetření s názvem Životní podmínky 2018.

1.2.2018

Přidáte se k nocležníkům?

Třemošnice, Lichnice – O nadcházejícím víkendu se uskuteční tradiční Zimní táboření na hradě Lichnici.

31.1.2018

Vojáci si připomněli narození válečného hrdiny

Chrudim, Ústí nad Labem – Ve středu 31. ledna uplynulo 96 let od narození generálporučíka Jaroslava Klemeše, čestného občana města Chrudimě. Jaroslav Klemeš byl členem skupiny Platinum Pewter, která za protektorátu během 2. světové války seskočila poblíž Hradiště u Nasavrk.

31.1.2018

Hasiči ze stanice v Hlinsku zachraňovali zraněnou srnu

Hlinsko – Profesionální hasiči ze stanice v Hlinsku včera vyjížděli k neobvyklému zásahu. V 7:55 přijali hasiči zprávu, že na rybníku v Rychnově leží srna a nemůže se odtamtud dostat. Pravděpodobně byla sražena autem, nasvědčovala tomu zlomená noha a krvavá stopa na zamrzlém rybníku.

31.1.2018

Nepůjde o podomní prodejce

Slatiňany – Na obyvatele domů ve slatiňanské ulici T. G. Masaryka a na Starém náměstí mohou od 3. února až do 27. května zazvonit tazatelé Českého statistického úřadu, kteří zde budou provádět statistické šetření s názvem Životní podmínky 2018.

31.1.2018

S nejnovějšími archeologickými objevy se seznámíte ve Skutči

Skuteč – Ve čtvrtek 1. února bude v Městském muzeu ve Skutči svým druhým dílem pokračovat série přednášek o archeologii na Chrudimsku.

31.1.2018

Prezidentskou volbu provázely dezinformace na sociálních sítích

Pardubický kraj - Právě skončená prezidentská volba přinesla nejen zjitřenou kampaň, ale rovněž dramatický nárůst dezinformací šířících se na sociálních sítích.

30.1.2018

Padlé stromy ve Všeradově a Skutči

Všeradov/Skuteč – Časné úterní ranní hodiny byly pro hasičské sbory ve znamení k výjezdům k padlým stromům.

30.1.2018

Kočky měly smolný den

Chrudim – Městská policie obdržela v pondělí před 14. hodinou telefonické oznámení o uhynulé kočce, která se nacházela před jedním z domů v chrudimské ulici J. E. Purkyně.

30.1.2018

Nová ulice dostala jméno Na Špici

Chrudim – Městský prostor v Chrudimi se v důsledku pokračující bytové výstavby v oblasti za nemocnicí rozrostl o další ulici, kterou bylo třeba nějak pojmenovat.

30.1.2018

Přípravná třída v Hlinsku pomůže dětem s odkladem

Hlinsko - V Základní škole Ležáků otevřou novou přípravnou třídu. Děti, kterým byl povolen odklad školní docházky, ji budou moci využít od září.

30.1.2018

Chrudimská hotelovka ovládla mezinárodní mistrovství republiky!

Chrudim/ Brno – V uplynulých dnech se konalo v Brně mezinárodní mistrovství republiky Gastro Junior Bidfood Cup 2018. V největší odborné soutěži roku porovnávali své výkony studenti gastronomických středních škol, a to v disciplínách barman, číšník, cukrář, kuchař a barista.

30.1.2018

Policie pošle na silnice dva nenápadné superby s radarem

Pardubice – Na silnice v Pardubickém kraji zamíří dva nové policejní automobily. O tom, že jsou policejní se ale většinou dozvíte až při bližším setkání. Vozidla jsou totiž určena pro skrytý dohled nad provozem a od normálního provedení se liší jen v detailech.

30.1.2018

V Seči se vykoupají Ľadové medvede

Seč – Jak již je z nadpisu patrné, tak v přehradě v Seči se jako každý rok budou otužovat Laďové medvede ze slovenských Bánovců nad Bebravou manželé Marta a Tibor Hankova další odvážlivci.

30.1.2018

Chrudim nakonec rivalům pomohla: řízla Moravskou

Chrudim - Hokejisté nastoupili do posledního utkání nadstavbové části Krajské ligy mužů s cílem oplatit Moravské Třebové porážku z jejího ledu.

29.1.2018

Zeman svůj přístup nezmění

GLOSA/ Současný prezident Miloš Zeman dokázal před druhým kolem mobilizovat své voliče a získal dokonce vyšší počet hlasů než před pěti lety. Není ovšem pravda, že by jeho soupeře Jiřího Drahoše volila pouze Praha. Drahoš vyhrál ve většině krajských měst včetně Pardubic, v kraji dokázal ovládnout také okres Ústí nad Orlicí.

29.1.2018

V Ronově nad Doubravou vysadí stovky kaštanovníků

Ronov nad Doubravou – Sady plné kaštanovníků i košíky naplněné jedlými kaštany by se mohly časem stát dalším dobrým důvodem k návštěvě Ronova nad Doubravou. Vedení města tu totiž kývlo na iniciativu Michala Pátka, který přišel s nápadem na výsadbu stovek těchto stromů ve městě i v jeho blízkém okolí.

29.1.2018

Městská knihovna v Heřmanově Městci bilancuje rok 2017

Heřmanův Městec – S novým rokem je potřeba bilancovat i ten starý. Jinak tomu ani není v Městské knihovně v Heřmanově Městci.

28.1.2018

Staronový prezident bodoval v Hlinsku

Hlinsko - Zatímco v Chrudimi dali voliči přednost Jiřímu Drahošovi, Hlinečtí si zvolili stávajícího prezidenta Miloše Zemana.  

28.1.2018

OBRAZEM: Masopustní obchůzku předvedli obyvatelé Studnic

Veselý Kopec - V sobotu se v prostředí muzea v přírodě na Veselém Kopci u Hlinska uskutečnil první program letošního roku – Masopust.

27.1.2018

Zeman na Chrudimsku vyhrál s převahou, deset obcí volilo Drahoše

Chrudimsko - Volební účast v chrudimském okrese byla vyšší, než v prvním kole volby prezidenta republiky. Zatímco před dvěma týdny odevzdali lidé 54 615 platných hlasů, nyní je součet 58 511 platných hlasů. Volební účast ve 2. kole byla na Chrudimsku 69,84 %, v prvním kole 65,35 %.

26.1.2018

Strážníci vyjížděli k simulujícímu bezdomovci i zmatené seniorce

Chrudim – Jako téměř tradičně vyjížděli strážníci Městské policie v Chrudimi k oznámení, které se týkalo bezdomovce. Čtvrt hodiny po poledni vyjížděli do budovy úřadu práce na Pardubické ulici.

26.1.2018

Policie na Chrudimsku zadržela dva řidiče pod vlivem drog

Hlinsko/Chrudim – Policejní hlídka v Hlinsku zastavila ve čtvrtek večer třicetiletého řidiče osobního auta. Po obvyklé kontrole dokladů o vozidle byl řidič otestován na přítomnost návykových látek. Orientační zkouška byla pozitivní, test prokázal přítomnost amfetaminu/metamfetaminu, tedy povzbuzujících drog.

26.1.2018

Aplikace Všímálek zlepší komunikaci občanů s městem

Chrudim - Radnice chce pomocí nové aplikace zrychlit hlášení fyzických závad na městském mobiliáři.

26.1.2018

V novém pavilonu v Luži je i malý rybníček

Luže - V Hamzově léčebně v Luži-Košumberku slavnostně otevřeli zrekonstruované dětské lůžkové oddělení.

26.1.2018

Zeman honí míč, Drahoš truhlaří

Východní Čechy - Jmenovci kandidátů na prezidenta volit půjdou. Podle jména se však nerozhodují.

26.1.2018

Ve Žlebských Chvalovicích se konal ples

Žlebské Chvalovice – Tradiční hasičský ples pořádaný místními hasiči se konal v sobotu v restauraci U Horálků. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT