Generál Craddoc navštívil se svou delegací Provinční rekonstrukční tým ve Fajzabádu na severovýchodě Afghánistánu, kde v současné době působí také příslušníci 5. kontingentu AČR v silách ISAF-PRT. Během krátkého setkání se seznámil s velením PRT, se situací v prostoru a úkoly, které zde vojáci plní. Tohoto setkání se zúčastnil také velitel 5. kontingentu ISAF-PRT plukovník Aleš Opata. Generál Craddoc v rozhovoru s plukovníkem Opatou zejména ocenil kvalitní práci českých vojáků, kteří tvoří důležitou část PRT Fajzabád. Zmínil se také o možnosti působení České republiky v provincii Logar.

Příslušníky českého kontingentu PRT současně navštívil velvyslanec České republiky při NATO Štefan Füle. Velvyslanec měl možnost podrobně se seznámit se strukturou a úkoly českého kontingentu. Vysoce hodnotil připravenost a profesionalitu českých vojáků. Jako velice důležité zdůraznil zejména zapojení České republiky do rekonstrukčního procesu v Afghánistánu. Finanční prostředky vyčleněné Ministerstvem zahraničních věcí na realizaci humanitárních a rekonstrukčních projektů jsou dle něho bezpodmínečně nutné pro další působení České republiky zde v Afghánistánu.

Projekty, které realizují čeští vojáci, nejenže zvyšují jejich důvěryhodnost u místního obyvatelstva, ale současně zvyšují bezpečnost našich jednotek. Tyto projekty také zvyšují kredit České republiky v rámci mezinárodního společenství. Velvyslanec Füle konstatoval, že poznatky, které získávají příslušníci českého kontingentu v PRT Fajzabád, jsou a budou velice důležitým faktorem při rozhodování o vzniku Provinčního rekonstrukčního týmu v provincii Logar.

Součástí této krátké návštěvy byla také patrola do okolí města Fajzabád. Účastníci delegace si tak mohli ověřit, v jak náročných klimatických a terénních podmínkách zde v provincii Badakšán vojáci působí.