„Tělo bylo nalezeno asi kilometr od vesnice,“ potvrdila před polednem tisková mluvčí policie Věra Hamáčková.

Pohřešování své matky oznámil policii syn o Štědrém dni v podvečerních hodinách. Řekl, že odešla kolem osmé hodiny z místa trvalého bydliště bez udání důvodu a do současné doby o sobě nepodala rodině žádnou zprávu.

Pátrací akce začala v okolí obcí Studnice a Košínov. Policisté při hledání ženy využili i vrtulník s termovizí. V podvečer bylo pátrání odvoláno a pokračovalo opět včera ráno v devět hodin. Zapojili se do něj dobrovolníci z obce a jejích místních částí. „Hledalo ji hodně lidí, byli tam hasiči ze Studnic, Košínova i Hlinska. Bohužel je mrtvá. Je to strašně smutné, byla to moc hodná paní. O to víc je hrozné, že její blízcí budou mít Štědrý den propříště spojen s touto rodinnou tragédií,“ řekla starostka obce Studnice Marcela Sázavová.

O tom, že osud ztracené ženy nebyl o Vánocích lidem lhostejný, svědčí policejní zpráva, která případ pohřešované ženy z Košínova rekapituluje. „Do pátrání se zapojilo třináct policistů, dvanáct hasičů z Hlinska a čtyřicet občanů Studnic a Košínova. Žena byla nalezena bez známek života v 11 hodin na okraji pole mezi Košínovem a Chlumem u Hlinska,“ řekla tisková mluvčí policie Věra Hamáčková.

V podobných případech náhlého úmrtí se zpravidla nařizuje soudní pitva.