Silné sněžení komplikuje od rána dopravní situaci na Hlinecku. "Od rána jsme měli v terénu 16 traktorů a v současné době připravujeme na výjezd další mechanizaci," hlásí aktuální zprávy Miloslav Křivský z cestmistrovství Hlinsko.

Problémy dělá řidičům a silničářům především mokrý sníh, který stále přibývá. Teploty se pohybují od -1 stupně do +1 stupně Celsia.

Nejhorší situace je na silnici první třídy I/37 v úseku Nasavrky - Trhová Kamenice, kde je vlivem sněžení a ledovky vozovka pro kamiony nesjízdná. Kolona kamionů dosahuje délky dvou kilometrů. V polohách nad 300 metrů se vyskytují sněhové jazyky. Komplikace jsou hlášené i u Rváčova na Hlinecku.

Další nehoda se stala v obci Kameničky. Autobus narazil v malé rychlosti do plotu. Nehoda se natěstí obešla bez zranění.

Nehody jsou aktuálně hlášeny mezi Novým Dvorem a Třemošnicí, kde jsou u odbočky na Podhradí dva osobní automobily v příkopě.
Dále jsou od našeho zpravodaje hlášeny nehody mezi Vápenným Podolem a Hrbkovem, kde silnici blokují v táhlém stoupání dva kamiony. Nebezpečné místo je možné objet.

Havlíčkova ulice v Hlinsku byla podle posledních informací serveru Dopravní info.cz po 14 hodině neprůjezdná. Provoz blokovaly v prudkém kopci kamiony.

AKTUÁLNÍ INFORMACE MŮŽETE SLEDOVAT ZDE!

Problémy hlásí i silničáři na Havlíčkobrodsku. U obce Ždírec nad Doubravou je na silnici na silnici I/37 ledovka. V délce 100m stojí kamiony.

Problémy již od rána

Již ráno došlo na silnicích okresu k několika nehodám. Krátce před šestou hodinou se mezi Hlinskem a Studnicemi střetl osobní automobil s autobusem. Nehoda na komunikaci třetí třídy se obešla bez zranění. Příčinou nehody byl patrně čerstvý sníh a kluzká vozovka.

Pozor si museli dát řidiči i na komunikaci I/17 u Podhořan na Třemošnicku. Autobus bez pasažérů tam sjel mimo vozovku.

Řidiči by tak měli dbát zvýšené opatrnosti!

Aktuální sjízdnost silnic na Chrudimsku:

Chrudimsko 21.12.2011 14:10 Teplota od -1 do 1°C; Počasí: zataženo, dešťové přeháňky, slabý vítr, viditelnost bez omezení; Silnice I. třídy: holé mokré, sjízdné se zvýšenou opatrností; Silnice II. a III. třídy: holé mokré, sjízdné se zvýšenou opatrností; ve vyšších polohách na vozovkách II.a III. tříd zbytkyrozbředlého sněhu;

Hlinecko 21.12.2011 15:49 Teplota od -1 do 1°C; Počasí: zataženo, sněžení, slabý vítr, dohlednost snížena vlivem srážek; Silnice I. třídy: rozbředlý sníh po chemickém ošetření, sjízdné se zvýšenou opatrností; Silnice II. a III. třídy: vrstva nového sněhu, sjízdné se zvýšenou opatrností; II/343 Rváčovská ulice v Hlinsku neprůjezdná z důvodu převráceného kamionu.;

Skutečsko 21.12.2011 14:19 Teplota 2°C; Počasí: zataženo, sněhové přeháňky, slabý vítr, viditelnost bez omezení; Silnice I. třídy: mokré po chemickém ošetření, sjízdné se zvýšenou opatrností; Silnice II. a III. třídy: mokré po chemickém ošetření, sjízdné se zvýšenou opatrností; Na inertně udržovaných úsecích ve vyšších polohách místy se zbytky ujetého sněhu kryté posypem.;

Železné Hory - Třemošnicko 21.12.2011 14:53 Teplota od 0 do 2°C; Počasí: zataženo, sněhové přeháňky, slabý vítr, kouřmo; Silnice I. třídy: zbytky rozbředlého sněhu po chemickém ošetření, sjízdné se zvýšenou opatrností; Silnice II. a III. třídy: zbytky rozbředlého sněhu po chemickém ošetření, sjízdné se zvýšenou opatrností; Na inertních okruzích místy vrstva nového sněhu po pluhování. Sjízdné se zvýšenou opatrností.;

(red)