„Nic takového jsem nezažila, během chvíle tekla náměstím dravá řeka. Protože je Wilsonovka z části rozbitá, musíme odklánět za pomoci policie dopravu. Úsek poté zabezpečíme výstražným zařízením a provoz obnovíme,“ uvedla hodinu po ničivém lijáku starostka Hlinska Magda Křivanová.

Místní lidé, kteří žijí na zatopeném Tylově náměstí, ani překvapeni nebyli. Jak se svěřili fotografovi Chrudimského deníku, podobná situace se opakuje při každém silném dešti.

Wilsonova ulice, která vede od nádraží, je přívalovým deštěm silně poničena. Nejhorší úsek je mezi hlineckým kinem a koupelnovým centrem. Voda zničila okap u domu, který přednedávnem vyhořel.

Na místě zasahovala jednotka hlinecké požární stanice Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje a dobrovolní hasiči z Hlinska a Blatna.

„K žádnému zranění osob naštěstí nedošlo, o škodách na majetku je předčasné v tuto chvíli hovořit. Hasiči jsou ještě na místě,“ poznamenal kolem 18. hodiny ředitel chrudimského územního odboru Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje Miroslav Polák.