Agresivní muž si vyřizoval rodinné neshody v obchodě na chrudimském náměstí, kde jeho manželka prodává

K útoku na ženu v jednom zá obchodů na chrudimském náměstí došlo v pátek odpoledne. Strážníci obdrželi oznámení od muže, který útočníka v prodejně zadržel. Agresor ale utekl, hlídka ho dohonila až ve Štěpánkově ulici.

Měl ve tváři krvavé zranění a oteklou levou tvář. Byl vyzván, aby strážníky následoval zpět do obchodu a aby prokázal svoji totožnost. Zhruba po dvaceti metrech začal být muž agresivní a rukou se ohnal po strážníkovi. Proto byl za použití hmatů a chvatů přitlačen na zeď a na jeho rukou se ocitla pouta.

Muž nebyl schopen prokázat svoji totožnost, a tak byla na místo přivolána hlídka repblikové policie, jež mu naměřila 2.52 promile alkoholu v dechu. Po zjištění totožnosti se ukázalo, že útočník v obchodě napadl svou manželku, čímž řešil rodinné neshody. Byl převezen na ošetření do nemocnice, kde lékař rozhodl o jeho převozu na pardubickou záchytku.

Alkohol zmohl i asi patnáctiletou dívku, která se v sobotu v jednu hodinu v noci povalovala v chrudimském sídlišti U Stadionu. Strážníci zjistili, že není schopna samostatné chůze. Zvracela, nebyla schopna sdělit svoji totožnost a nevěděla ani, kde bydlí. Vzhledem k silné podnapilosti a nízkému věku byla na místo přivolána záchranka, která dívku převezla do nemocnice.

O události byli neprodleně vyrozuměni rodiče. Matka si dceřiny osobní věci, kabelku a bundu, vyzvedla v nedaleké diskotéce vyzvedla.

Věc bude mít dohru, dnes se mají zákonní zástupci dívky dostavit na služebnu městské policie, kde s nimi bude sepsán protokol.