Smyslem celého setkání bylo diskutovat o projektech, které dobrovolníci ve věku 16 až 24 let organizovali v celém kraji, o jejich úspěších, ale i problémech. Největší účast na akci měli dobrovolníci, kteří v Nasavrkách organizovali oslavu keltského svátku a na akci přijelo přes dva tisíce návštěvníků. V Chocni dobrovolníci vybrali na benefiční akci téměř 25 tisíc korun na nákup počítače, dobrovolníci z Nekoře zase projeli na jachtě stovky kilometrů po Labi či v Sebranicích vznikla unikátní pec a dobrovolníci si při jiné z akcí vyzkoušeli stát i před zpravodajskou kamerou TV Nova.

Víkendové setkání bylo doplněno i o tři semináře. První se týkal problematiky programu Make a Connection a ekonomiky projektu, kterým provázel Roman Málek. Druhý blok byl věnován neziskovému sektoru v Pardubickém kraji, a to z úst Dany Krouželové z Krajského úřadu Pardubického kraje, která má na starost rozvoj neziskového sektoru.

Neméně zajímavou přednáškou i s poznatky z praxe o dobrovolnictví u nás a v zahraničí hovořil Artem Vartanian z chrudimského občanského sdružení Šance pro Tebe.

„Setkání s dobrovolníky, kteří jsou plni nadšení, bylo úžasné. Mladí lidé toho za půl roku dokázali velmi mnoho a poznali řadu nových věcí,“ přibližuje své pocity lektor jednoho z bloků a zároveň chrudimský místostarosta Roman Málek.

Seminář pro dobrovolníky připravilo Občanské sdružení Altus, které je koordinátorem programu Make a Connection – Připoj se v Pardubickém kraji