O návštěvě před volbami do Evropského parlamentu se zmínil na pondělním zasedání zastupitel Petr Řezníček (SNK Evropští demokraté). „Rád bych věděl, zda bude možné v domech s pečovatelskou službou provádět volební agitaci," obrátil se s dotazem na Aleše Nunváře.

Řezníček zdůraznil, že byli do Centra sociálních služeb dokonce senioři sváženi. „Pokud v krajských volbách nebudu stát před DPS, nebudu moci říkat, že jsem nejlepší na světě," dodal ironicky.

Nunvář odpověděl, že Babišova návštěva "pečováku" je v kompetenci ředitelky. "I jiní politici v minulosti Centrum navštívili. Podmínkou je, že pro klienty bude účast dobrovolná. Já k rozhodování, kdo mezi seniory přijde, nemám kompetence," prohlásil k zastupitelům.

Starosta města František Pilný se na zasedání k tématu nevyjádřil, ostatně jeho politická příslušnost k ANO 2011 hovoří za vše. Ale k věci si na tiskové konferenci po zasedání zastupitelstva přisadil i místostarosta Petr Lichtenberg (Svobodní). „Já jsem ho nevítal," prohlásil o Babišovi lakonicky. „Ani já jsem ho nevítal," přitakal radní Nunvář. Starosta na tiskovce přítomný nebyl, takže předvolební agitku komentovat nemohl.

close Hnutí ANO 2011 ve volbách do Evropského parlamentu v okresním městě zvítězilo. info Zdroj: volby.cz zoom_in Hnutí ANO 2011 ve volbách do Evropského parlamentu v okresním městě zvítězilo.

Každopádně návštěva Andreje Babiše v Chrudimi přinesla volební úspěch. ANO 2011 zvítězilo a získalo trojnásobný počet hlasů, než hnutí PŘÍSAHA A MOTORISTÉ, které se umístilo na druhé příčce.