Měla by být hala v majetku města? Prospěje to sportovnímu vyžití? Má město na provoz vynakládat peníze? Vyjádřete se v diskuzi!

„Za naším úmyslem stojí hlavně rostoucí náklady na provoz chrudimského komplexu, které už nedokážeme dále krýt,“ uvádí starosta chrudimského Sokola Jaromír Hušák. Přesto k oficiální nabídce zatím nedošlo. Příští týden se k přechodu „pod měst“ vyjádří zástupci jednotlivých oddílů. „Náš záměr pak musí ještě posvětit župní i celorepublikový orgán,“ upřesňuje Hušák.

Kromě pokrytí rostoucích nákladů na energie bude zřejmě nutné investovat rovněž do budovy i do vnitřního vybavení sokolovny. „Opravu by si zasloužila střecha, i když do objektu zatím nezatéká. Dovedu si představit například i modernější a výkonnější osvětlení v hale i spoustu dalších úprav. Všechno je to ale o penězích,“ říká starosta chrudimského Sokola. Hušák zároveň zdůrazňuje, že se sokolovnou nejsou v současné době spojeny žádné dluhy. „Zatím. Právě proto předkládáme nabídku už teď, s dostatečným předstihem, abychom se případnému zadlužování dokázali včas vyhnout,“ uzavírá Hušák.

Těžko předjímat, jak se nakonec k myšlence na převzetí uvedeného sokolského majetku postaví chrudimská radnice. „V první řadě musíme počkat na řádnou nabídku,“ reaguje chrudimský starosta Jan Čechlovský. „Zcela jistě si pak budeme chtít majetek podrobně prohlédnout a důkladně analyzovat veškeré náklady na provoz haly a všech připojených objektů. Za sebe však mohu říci, že mi myšlenka na převzetí sokolovny není proti mysli,“ uzavírá chrudimský starosta Čechlovský.