Hlasovat lze z jedné IP adresy každou hodinu. Anketa končí o půlnoci v pátek 31. května.

Výběr událostí měsíce března

1. Skuteč se dočkala záchranky. Dvoučlenná posádka s řidičem a záchranářem funguje od 2. dubna na nové výjezdové základně zdravotnické záchranné služby ve Skutči. Její vznik financoval Pardubický kraj s přispěním skutečské radnice a okolních obcí. Roční provoz základny ve Skutči si vyžádá 2,5 milionu korun.

2. Mise splněna, hurá domů! Po šesti měsících se z afghánského Wadaku vrací 5. jednotka OMLT (Operational Mentoring and Liaison Team), jejíž jádro tvoří . chrudimští vojáci. V pondělí předali plnění operačního úkolu svým kolegům z jednotky 1. MAT (Military Advisor Team) Wardak a návratu do vlasti tak už nestojí nic v cestě.

3. Smrt výsadkáře opět u soudu. Je za smrtelný pád vysadkáře Lukáše Syručka z ledna 2009 zodpovědná armáda? Touto otázkou se ve středu 24. dubna zabýval Pražský městský soud, který projednává žalobu podanou na ministerstvo vnitra rodinou zemřelého vojáka. Ta je přesdvědčená, že ano, a požaduje po armádě 6,5 milionu korun. Jednání soudu bude pokračovat v květnu.

4. Dvě tragické havárie. Ke smrtelné nehodě došlo v pondělí 15. dubna na silnici mezi Dolními Bučicemi a Podhořany u Ronova. 53letý řidič firemní dodávky z Chrudimi narazil ve vysoké rychlosti do stromu a na místě zemřel.  Také nehoda mezi Slatiňany a Chrudimí z 28. dubna, kde Ford Mondeo řízený 45letým řidičem vylétl po nárazu do stromu do pole, si vyžádala jednu oběť. V hradecké fakultní nemocnici zemřela spolujezdkyně. Řidič i další spolujezdec skončili taktéž se zraněními v nemocnici.

5. Nemocnici vede Vladimír Ninger. Novým ředitelem Chrudimské nemocnice se stal dosavadní přednosta chirurgického oddělení Vladimír Ninger. Ve funkci nahradil Tomáše Vondráčka, který rezignoval na konci ledna. „Vladimíra Ningera jmenovala rada Pardubického kraje také do představenstva nemocnice," řekl novinářům hejtmanův náměstek Roman Línek.

6. Ronovský rekord. Pod bedlivým dohledem pracovníka pelhřimovské agentury Dobrý den vytvořily děti ze Základní školy v Ronově nad Doubravou originální velikonoční vajíčka. Nápad vznikl v hlavě Věry Hrdličkové, která pracuje ve škole a je známá svou výtvarnou zručností. Napletla miniaturní čepičky a šálky, školáci na skořápky namalovali obličeje a vzniklo tak rekordních 239 originálních postaviček.

7. Trenér Cacau vyhrál UEFA Futsal Cup! Brazilec Cacau, který donedávna trénoval ERA-PACK Chrudim a byl asistentem u české reprezentace, na lavičce kazašského Kairatu Alma-Ata senzačně vyhrál prestižní UEFA Futsal Cup.

Která březnová událost byla podle vás tou nej a proč? Hlasujte v naší anketě a přispějte svým názorem do diskuze!