Věří v magii čísel? Přinesou desítky v datu novomanželům štěstí? Hlasujte v ANKETĚ (vpravo), diskutujte pod článkem!

V našem okrese se svatby konají, snoubenci si řeknou své „ano“ třeba v Nasavrkách, Slatiňanech nebo na zámku v Nových Hradech. V Chrudimi se nikdo k osudovému kroku erozhoupal.

Zda jsou desítky šťastné, vědí numerologové. Jsou teď o tom přesvědčeni i ti, kteří si za pár hodin navléknou snubní prstýnky.

Přejeme jim, ať se nerozdělí na jedničku a nulu vztahu. Ať jsou na všechno, co je potká, dva.

(ron)

Vyznavači magických desítek mají smůlu. Svatby nebudou

Pardubice – Většina zástupců magistrátu, kteří by mohli oddávat, budou v neděli na Velké pardubické.

Datum nadcházející neděle jistě vyvolá zájem mezi vyznavači magických čísel. Neděle 10. října pak zcela určitě zaujala také páry, kteří v dohledné době touží vstoupit do svazku manželského. Kdo by neměl zájem mít v oddacím listě datum 10.10.10?

V Pardubicích a okolí to ale nebude nikdo. V Přelouči a Lázních Bohdanči o to prý ani nikdo nepožádal. „Nikdo se na možnost nedělní svatby neptal. Možná i proto, že neděle je obecně dnem, kdy se neoddává, a tak asi ani nikoho nenapadlo, že by to šlo,“ řekla ve čtvrtek našemu Deníku vedoucí oddělení přeloučské matriky Hana Havrdová.

Stejné je to i v lázeňském městečku. „Na sobotu máme plánované čtyři svatby. V neděli žádnou,“ uvedla pro náš Deník starostka Lázní Bohdanče Iveta Šimková.

Zájem o svatby je

Oddávat se v neděli nebude ani na pardubické radnici, přesto, že zájem je. „Na nedělní oddání jsme zaregistrovali žádosti asi od pěti párů. V neděli sice není oddávací den, ale za poplatek tisíc korun by to možné bylo. Problémem je však kolize s Velkou pardubickou. Většina našich lidí, kteří mohou oddávat, totiž budou právě tam. A tak z toho důvodu jsme žádosti o nedělní mimořádné svatby odmítli,“ řekla pracovnice matriky pardubického magistrátu Soňa Voblová.