„Bruslaři si užívají na kdejakém zamrzlém rybníku. K nám na stadion jich teď přijde v porovnání s obdobím mezi svátky přibližně polovina,“ říká vedoucí městských sportovišť Luděk Marousek. Podobná situace je i v plaveckém bazénu. „Než napadl sníh, přicházelo i sem hodně lidí. Ti teď ale zřejmě dávají přednost pobytu na čerstvém vzduchu,“ míní Marousek.

Návštěvnost hlineckého plaveckého bazénu byla nejvyšší v posledních měsících loňského roku, kdy byla sjezdovka holá a sportovci se nemohli prohánět na lyžích. Nyní, co svah pokrývá osmdesáticenti­metrová vrstva technického sněhu, se počet lidí navštěvujících bazén snížil k běžnému průměru. „Chodí k nám většinou stejní lidé. Ze začátku roku se objevili ti, kteří měli novoroční předsevzetí. Ale už je dvanáctého, takže plány vyšuměly a my si na podobné nadšence počkáme zase začátkem příštího roku,“ směje se vedoucí hlineckých městských sportovišť Ivan Kembický.

Veřejné bruslení v Hlinsku se koná vždy v pátek a v neděli. „Návštěvnost je slabší. V době, kdy jede naplno sjezdovka a děti bruslí na řece, není divu,“ říká předseda hokejového klubu Radek Chlada.

Jakým sportům dáváte přednost vy? Hlasujte v anketě (vpravo vedle článku). Svůj názor můžete vyjádřit i v diskuzi (pod článkem.)

(ron, man)