Místostarosta Roman Málek bude mít co vysvětlovat orgánům činným v trestním řízení, míní opoziční chrudimská ODS v čele s předchozím starostou Janem Čechlovským. ODS zvažuje podání trestního oznámení na Málka za jeho nedávno podanou a pak rychle staženou vlastní přihlášku do zakázky na reklamní využití veřejného osvětlení. Málek prý porušil zákon o střetu zájmů.

Měl by Málek pro své pochybení odstoupit? Hlasujte v anketě (vpravo)! A vnímáte jeho krok jako správný, nebo souhlasíte s kritikou ODS? Diskutujte pod článkem!

Místostarosta před časem uznal, že udělal chybu. Stojí si ale za tím, že chtěl jen zabránit prodloužení nevýhodné smlouvy mezi městem a firmou Hostalek – Werbung. „Nebráním se vyšetření kauzy. Myslím ale, že Janu Čechlovskému jde hlavně o zviditelnění v kampani za zvolení do křesla krajského hejtmana,“ řekl Málek.

Zatímco Málkovo jednání někteří hodnotí jako dobře míněný „úlet“, jiní, s ODS v čele, mluví o nebezpečném příkladu.

„To není jen klukovina. Když se proti takovému jednání radniční koalice nepostaví, tak potvrdí, že výběrová řízení mohou být takto běžně manipulována a že veřejná správa v Chrudimi začala být vykonávána stylem 'účel světí prostředky',“ dodal Čechlovský.

ODS vyzvala Málka k odstoupení z funkce a zvažuje i svolání mimořádné schůze zastupitelstva.