Lukáš Šmídek, 24 let, student

Povánoční slevy jsou dnes velkým fenoménem a navíc skvělým obchodním tahem. Z pozice studenta využívám těchto slev zřídkakdy. Bezesporu je hodně výhodné kupovat sezónní oblečení. Ale celkově si myslím, že to u lidí moc neboduje, protože každý chce mít dárky v prosinci pod stromečkem a nikoliv až v lednu.

Josef Tumpach, 54 let, ředitel senior centra

Pokud uvěřím všem těm reklamám, letákům, cedulím, cenovkám, tak mám dojem, že obchodníci, kteří nám předhazují takovou lákavou nabídku, musí zaručeně zanedlouho zkrachovat. Anebo jsou to lidumilové. Anebo se dočista zbláznili. Moc těmto nákupům l neholduji.

Světlana Ondrušáková, 35 let, živnostník

Současné povánoční slevy nijak zvláště nevyužíváme. Nemáme potřebu tímto způsobem nakupovat. Nejsem totiž ten typ lidí, co se v tom vyžívají. Co je zlevněné a co nezlevněné, neřešíme. Pokud potřebujeme něco koupit, koupíme to hned, bez ohledu na cenu a během celého roku.

Jitka Beránková, 64 let, důchodkyně

Věci kupuji během celého roku. Na sezónní výprodeje v obchodech skutečně nečekám. Nekoukám na to, jestli jsou slevy v jídle, oblečení, elektronice… Ale když jsem něco nestihla před Vánocemi koupit, pořídím si to potom ve slevách. Letos jsem zatím nic nekoupila.

(dop)