„Dobrý den, zajímalo by mě, nač máme v Chrudimi policii. Dnes jsem je několikrát upozorňoval na skutečnost, že proti staré Transportě si zabral někdo s BMW parkoviště pro invalidy. Tento e-mail jsem jim zaslal na jejich adresu. A nikdo mi neodpověděl. Proč platíme zvýšené poplatky a daně? Vždyť dnes už nedělá nikdo nic. Chodníky tu nikdo nečistí, policie se s ničím neobtěžuje a pan starosta ani neodpoví. Jsou tu zadarmo drazí. Hezký den přeje J. Novotný, Chrudim," píše muž v dopise adresovaném redakci Chrudimského deníku.

Jak jsme si ověřili, odepsat mu nelze. Veškeré odpovědi dostává jakási slečna Bára, která žije na Moravě a v Chrudimi byla jen jednou v životě. „Já mám pocit, že tenhle pán bombarduje kdekoho. Protože už jsem několikrát dostala podobné maily i odjinud. Docela ráda bych ho potkala a vysvětlila mu, že pokud chce změny, ať se dá na lokální politiku," napsala do redakce mladá žena, která dostává do e-mailové schránky řadu odpovědí určených pro pana Novotného.

Strážníci i vedení radnice by rádi stěžovatele ujistili o tom, že oznámení neházejí do koše a vše prověřují, případně ihned řeší. „Bylo by nejlepší, kdyby zavolal, třeba i anonymně, a nepsal maily, na které nelze odpovědět. Je to pro nás špatně řešitelná situace," komentuje „kauzu" Novotný jeden ze strážníků.