„Snažíme se věnovat podnětům bez podpisu stejnou pozornost, jako těm podepsaným. Jenže pokud na sebe člověk uvede kontakt, můžeme ho požádat třeba ještě o doplňující informace, které nám pak usnadní další šetření, což v případě anonymů samozřejmě není možné," konstatuje chrudimský vrchní strážník Lukáš Dvořák. A proč se podle něj někteří lidé stále bojí podepsat?

„Občas za tím stojí vyjádřená obava, že pokud oznamovatel uvede ve svém příspěvku jméno konkrétního člověka, ten se mu následně nějak pomstí. Tady chci ale každého upozornit, že jméno oznamovatele nikdy nikomu nesdělujeme a nepředáváme, takže strach je úplně zbytečný," ujišťuje Lukáš Dvořák.

Anonymy netěší ani Pavla Koubu, vrchního strážníka Městské policie Hrochův Týnec, tedy městské policie, která vykonává službu například i v Chrasti, Chroustovicích i jinde v okolí. Na adresu kritické připomínky podepsané „občankou Chrasti" například říká: „Nebráním se komunikaci. Ptejte se a já odpovím, ale v tomto případě nevím komu. Nevadí mi, že má někdo jiný názor, ale nedokáže si za ním stát a schovává se za anonymitu."