Areál tvořila samotná technika a stánky pozvaných hostí z řad policistů, hasičů, zdravotníků i vojáků. K vidění i na vyzkoušení toho bylo opravdu hodně.

Asi největší pozornosti se těšila takzvaná Ješterka. Jak mi její šofér Vlastislav Růžička vysvětluje, je to protiletecký kanón posazený na podvozku klasické „vétřiesky“ neboli Pragy V3S. A byl to vpravdě úžasný pohled, když se z lesní cestičky obrněnec vynoří a na něm se drží desítky nadšením jásajících dětí. Za ním následuje klasická Pragovka s korbou, též plná cestujících. „Jen co zastavím, už se mi tam hrnou nové děti,“ usmívá se, byť trochu unaveně, Vlastislav Růžička a sleduje pestrobarevný chumel dětí, jak Ještěrku postupně přikrývá.

Kromě statických ukázek výstroje a výzbroje hasičů, policistů i strážníků nechyběly ani ukázky praktické ukázky. „Koukej, jak se pejsek zlobí,“ říká maminka dítku, když policejní psovodi z Pardubic předvádějí schopnosti svých cvičených dobrmanů. Velký, černý chlupáč jménem Hektor právě hbitě mění paže útočníka, do nichž se mu zakusuje. Jak předtím policisté vysvětlili, když pes útočníka chytí a ten jej chce udeřit nebo bodnout druhou paží, Hektor bez milosti pustí aktuálně drženou končetinu a rychle se zakousne do té, která na něj míří. A zvládá to opravdu velmi rychle.

Pořádný rozruch v řadách diváků způsobili také nejmladší dobrovolní hasiči z Voleče. Dítka předváděla požární útok, zdařil se jim perfektně, jenže když vyběhla a spojila hadice, pustila proud vody přímo na diváky, jejichž notnou část rozehnala.