VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Astrologické předpovědi na srpen

Chrudimsko - Rady astrologů na srpen

29.7.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/archiv

Pondělí 1. srpna
Slunce vychází v 05.25 hod., pohybuje se po 9. stupni Lva a zapadá v 20.40 hod. Světlý den trvá 15 hod. 14 min. Měsíc přibývá v ohnivém znamení Lva a od 10.41 hod. v zemském znamení Panny. S Měsícem v Panně můžete mít sklon odsunout stranou své emoce ve prospěch nutných povinností. Více než jindy můžete svou energii věnovat domácím pracím, osobní hygieně, úklidu nebo urovnání osobních vztahů. Můžete si také zahrát na mučedníka. Budete předstírat, že vše je v pořádku a přitom nenápadně dávat najevo, že v pořádku to není.
Dopoledne je příhodné k tomu, abyste udělali něco nezvyklého. Každodenní rutina vás bude nudit a rádi podniknete něco vzrušujícího. Můžete toužit po seznámení s někým, kdo se bude vymykat vašim běžným požadavkům. Odpoledne budete mít hodně energie. Určité nebezpečí bude spočívat v tom, že si toho na sebe můžete naložit více, než zvládnete. Vzrušující, nečekané a podnětné věci dnes zažijí Panny Býci, Raci, Štíři a Kozorozi. Neochota vzít do úvahy názor jiných se může projevit u Ryb, Blíženců a Střelců.

Úterý 2. srpna
Slunce vychází v 05.27 hod., pohybuje se po 10. stupni Lva a zapadá v 20.38 hod. Světlý den trvá 15 hod. 11 min. Měsíc přibývá ve znamení Panny. S Měsícem v Panně se snáze udržuje nebo dělá pořádek. Také se snadněji přinutíte udělat něco pro své zdraví. Zaměřte se na látkovou výměnu. Jezte rozmanitě a do jídelníčku zařaďte hodně ovoce, zeleniny, obilovin a používejte za studena lisované rostlinné oleje. Po celý den budete mít nesmírně dobrý pocit ze života. Vůči lidem kolem sebe budete srdeční a přátelští. Budete schopni nabídnout pomoc každému, kdo to bude potřebovat. Odměnou vám bude pocit sounáležitosti a jednoty s druhými. Šťastné a pozitivní lidi dnes budou přitahovat Panny, Býci, Raci, Štíři a Kozorozi. Smyslem života se budou zabývat Ryby, Blíženci a Střelci.

Středa 3. srpna
Slunce vychází v 05.29 hod., pohybuje se po 11. stupni Lva a zapadá v 20.37 hod. Světlý den trvá 15 hod. 8 min. Měsíc přibývá v zemském znamení Panny a od 12.04 hod. ve vzdušném znamení Vah. Měsíc ve Vahách vyvolává přátelskou a pohodovou atmosféru. Zároveň může přinést i nerozhodnost a přecitlivělost na názory druhých. Budete vyhledávat krásu, spravedlnost a osoby druhého pohlaví. Rádi budete rozdávat štěstí druhým. Mars dopoledne vstupuje do znamení Raka, ve kterém setrvá až do 19. září. V tomto období budou Raci, Štíři a Ryby více náladoví a jejich pocity nespokojenosti mohou končit výbuchy zlosti. Dnes můžete svou energii projevit v užitečných činnostech, jejichž cílem bude spíše pomáhat druhým. Budete mít ten správný odstup od života, který vám umožní objektivně se podívat na svůj dosavadní život. Srdečnost dnes bude vyzařovat z Vah, Blíženců, Lvů, Střelců a Vodnářů. Určitá nepředvídatelnost může doprovázet činy Beranů, Raků a Kozorohů.

Čtvrtek 4. srpna
Slunce vychází v 05.30 hod., pohybuje se po 12. stupni Lva a zapadá v 20.35 hod. Světlý den trvá 15 hod. 5 min. Měsíc přibývá ve znamení Vah. S Měsícem ve Vahách budou pro vás vaši partneři a milovaní mnohem důležitější než jindy, jelikož vám poskytují pocit bezpečí a opory. Pokud budete prožívat nějaké negativní pocity, můžete být přehnaně žárliví. Konflikty s druhými proto mohou být mnohem emocionálnější a bude pro vás těžké si v nich udržet odstup a objektivitu. Konfrontace se ženami budou pravděpodobně intenzivnější než s muži. Dobrá nálada vás bude provázet celý den. Pocit vnitřní síly vám dodá pohyblivost, aktivitu a chuť do nových začátků. Budete mít více odvahy a sebedůvěry než jindy. Svou energii budete využívat k naplnění vlastních ideálů. Budete mít také možnost vylepšit vztahy s osobami opačného pohlaví. Touha po harmonii bude příznivě ovlivňovat průběh celého dne. Pány svého citového života budou Váhy, Blíženci, Lvi, Střelci a Vodnáři. Netrpělivost ovlivní výsledky práce Beranů, Raků a Kozorohů.

Pátek 5. srpna
Slunce vychází v 05.32 hod., pohybuje se po 13. stupni Lva a zapadá v 20.33 hod. Světlý den trvá 15 hod. 1 min. Měsíc přibývá ve vzdušném znamení Vah a od 13.57 hod. ve vodním znamení Štíra. Když si při přibývajícím Měsíci při jídle vyhodíte z kopýtka, projeví se to více než jindy na váze. Kdo chce zhubnout, nemůže udělat nic lepšího než hodně pít. Aby tělo mohlo optimálně vylučovat, potřebuje denně 2 až 3 litry tekutin. Neptun se v noci vrátil do znamení Vodnáře, ve kterém setrvá až do 3. února 2012. V tomto období projeví Blíženci, Váhy a Vodnáři zvýšený zájem o cizí kultury. Dnes se s chutí budete věnovat svým každodenním povinnostem. I když se vám do některých nebude chtít, převládne snaha dostát svým závazkům vůči druhým. Můžete také dostat nové úkoly, nebo dostanete šanci dokončit neukončené záležitosti z minulosti. Soustředěnost a pozornost vůči detailům se dnes projeví v práci Vah, Blíženců, Lvů, Střelců a Vodnářů. Neklid se může objevit v chování Beranů, Raků a Kozorohů.

Sobota 6. srpna
Slunce vychází v 05.33 hod., pohybuje se po 14. stupni Lva a zapadá v 20.32 hod. Světlý den trvá 14 hod. 59 min. Měsíc přibývá ve znamení Štíra. S Měsícem ve Štíru budou vaše emocionální zážitky mnohem intenzivnější než jindy. Mohou vás například přitahovat silné osobnosti. Prostřednictvím citových prožitků s těmito lidmi můžete zažívat různé nálady a pocity, které se v podstatě odlišují od vašeho běžného stavu. Můžete také zatoužit po něčem, co patří někomu jinému, nebo můžete chtít ovládat něco, co patří kromě vás ještě někomu jinému. Dnes můžete pociťovat nějaké skryté napětí, které vás může nutit jednat nepochopitelně. Různé situace prověří, jak žijete a jak používáte svou energii. Může vám dělat potíže vycházet s druhými, zejména s opačným pohlavím. Bude pro vás těžší snášet vrtochy ostatních. Silné city zpříjemní den Štírům, Rakům, Pannám, Kozorohům a Rybám. Za poplety dnes budou Býci, Lvi a Vodnáři.

Neděle 7. srpna
Slunce vychází v 05.35 hod., pohybuje se po 15. stupni Lva a zapadá v 20.30 hod. Světlý den trvá 14 hod. 55 min. Měsíc přibývá ve vodním znamení Štíra a od 17.21 hod. v ohnivém znamení Střelce. Měsíc ve Štíru ukazuje na silné intenzivní emoce doprovázené umíněnou vůlí. Můžete mít sklon brát své osobní záležitosti příliš vážně, což v určitých případech může vést k majetnickosti a extrémní žárlivosti. Fantazie a iluze pro vás mohou být důležitější než skutečnost. Proto nezapomeňte, že nemůžete věřit všemu, co uslyšíte nebo uvidíte. Není vhodný čas pro důležitá rozhodnutí anebo se pouštět do něčeho, co vyžaduje jasnou hlavu. Touha uniknout před skutečným světem se může projevit u Štírů, Raků, Panen, Kozorohů a Ryb. Se zvýšenou emocionalitou se budou muset vyrovnávat především Býci, Lvi a Vodnáři.

Pondělí 8. srpna
Slunce vychází v 05.36 hod., pohybuje se po 16. stupni Lva a zapadá v 20.28 hod. Světlý den trvá 14 hod. 52 min. Měsíc přibývá ve znamení Střelce. Měsíc ve Střelci vyvolává vysoká očekávání. Můžete mít chuť vykonat něco velkého. Bude důležité, aby vaše plány a předsevzetí byly realistické. Pouze tak předejdete možným zklamáním. Merkur dopoledne vstupuje do znamení Lva, ve kterém setrvá až do 9. října. V tomto období se bude Beranům, Lvům a Střelcům dařit v komunikaci, obchodu a zprostředkovatelské činnosti. Dnes se vám bude honit hlavou hodně věcí najednou. Důvodem bude zvýšená přecitlivělost a hlavně podvědomě budete vnímat to, co byste za běžných okolností odfiltrovali. Nebude se dařit práci, která vyžaduje ukázněné myšlení a přesnost. Závažná rozhodnutí na pozdější dobu správně odloží Střelci, Berani, Lvi, Váhy a Vodnáři. Určité napětí dnes mohou pociťovat Blíženci, Panny a Ryby.

Úterý 9. srpna
Slunce vychází v 05.38 hod., pohybuje se po 17. stupni Lva a zapadá v 20.26 hod. Světlý den trvá 14 hod. 48 min. Měsíc přibývá v ohnivém znamení Střelce a od 22.38 v zemském znamení Kozoroha. Měsíc ve Střelci touží po nových objevech, velkých dobrodružstvích, osobním růstu a rád se dívá do budoucnosti. Cizí mu není ani humor a cestování. Lidé jsou přístupnější názorům ostatních. Dnes můžete být neklidní a impulzivní. Pravděpodobně se budete snažit zbavit se všech omezení. Terčem vaší vzpoury se mohou stát autority a partnerské vztahy. Pokud chcete být svobodnější, neřešte nové situace starými způsoby. Nové výzvy vyžadují nová řešení. Silně se dnes budou prosazovat Střelci, Berani, Lvi, Váhy a Vodnáři. Impulzivita se může projevit u Blíženců, Panen a Ryb.

Středa 10. srpna
Slunce vychází v 05.39 hod., pohybuje se po 18. stupni Lva a zapadá v 20.25 hod. Světlý den trvá 14 hod. 46 min. Měsíc přibývá ve znamení Kozoroha. Měsíc v Kozorohu přináší zdrženlivý a spíše opatrný způsob projevu. Citově se budete ztotožňovat spíše s hmotnými než s duchovními hodnotami. Dopoledne vás bude snadné podráždit či rozzlobit. Mnohem méně budete tolerovat slabosti či připomínky druhých. Dávejte si pozor, abyste zbytečně nevyvolávali konflikty. Případné impulzivní a ukvapené pohyby se mohou stát příčinou případných úrazů. Odpoledne se situace zlepší. K lidem kolem sebe naleznete ten správný vztah a budete jim ochotni i pomáhat. Úspěšný den prožijí především Kozorozi, Býci, Panny, Štíři a Ryby. Své možnosti by měli dobře vážit zejména Raci, Berani a Váhy.

Čtvrtek 11. srpna
Slunce vychází v 05.41 hod., pohybuje se po 19. stupni Lva a zapadá v 20.23 hod. Světlý den trvá 14 hod. 42 min. Měsíc přibývá ve znamení Kozoroha. S Měsícem v Kozorohu se do popředí dostanou pracovní a obchodní záležitosti. Můžete také pomoci své kariéře, jelikož budete projevovat více citlivosti a empatie k lidem, s nimiž spolupracujete. Možná budete chtít pomoci někomu, koho znáte z práce, a z vašeho vztahu vznikne více než profesionální styk. Dnes se vaše snaha ovlivnit druhé a změnit poměry kolem sebe může setkat se značným odporem. Nastane boj o moc. Připravte se na to, že mnoho lidí bude jednat bez ohledu na etiku, pocity toho druhého i na celkovou situaci. Vyhýbejte se nebezpečným místům. Nikoho nerozzlobte natolik, že by vás mohl napadnout. Nástrahy dne úspěšně překonají Kozorozi, Býci, Panny, Štíři a Ryby. Cosi tajemného budou muset překonávat především Raci, Berani a Váhy.

Pátek 12. srpna
Slunce vychází v 05.42 hod., pohybuje se po 20. stupni Lva a zapadá v 20.21 hod. Světlý den trvá 14 hod. 39 min. Měsíc přibývá ve znamení Kozoroha a od 05.47 hod. ve znamení Vodnáře. Pro Vodnáře je příznačná touha po nezávislosti a snaha zbavovat se starého. Posiluje vnímavost k novým trendům. Mnoho lidí může mít také chuť vyzkoušet si něco nového až extravagantního. Dnes se můžete snažit změnit své životní návyky anebo zažít alespoň přechodné vzrušení. Vhodnou příležitost ke změnám vám mohou poskytnout vaši přátelé nebo vaše partnerka. Touha po nových prožitcích se může týkat i myšlenkové sféry. Budete chtít poznat nové způsoby myšlení, které by podněcovaly vaši fantazii. Dobrými společníky dnes budou Vodnáři, Berani, Blíženci, Váhy a Střelci. Trpělivost při řešení problémů mohou postrádat Lvi, Býci a Štíři.

Sobota 13. srpna
Slunce vychází v 05.44 hod., pohybuje se po 21. stupni Lva a zapadá v 20.19 hod. Světlý den trvá 14 hod. 35 min. Měsíc přibývá ve znamení Vodnáře. V 19.04 hod. nastává úplněk. Při úplňku stojí Země přesně mezi Měsícem a Sluncem. Kdo nechce přibrat, měl by méně jíst, protože tuky se dnes snáze usazují. Také více než kdy jindy můžete vnímat vlhkost. Úplněk ve Vodnáři vyvolává magickou přitažlivost mezi pohlavími a přeje všemu netradičnímu. Posiluje dobrou náladu a je příhodný pro oslavy všeho druhu. Svépomocí budete mít možnost dostat se za hranice všedních dnů. Úplněk bude vyhovovat Beranům, Blížencům, Vahám a Střelcům, kterým pozvedne náladu a dodá sílu k provádění změn. I když budou v pokušení užívat si příjemných pocitů, měli by svou energii využít k dosažení něčeho dobrého. Rozhodně by měli zkusit něco nového. S prováděním změn by se neměli naopak unáhlovat Býci, Lvi, Štíři a Vodnáři. Všechny lákavé nabídky by měli důkladně posoudit.

Neděle 14. srpna
Slunce vychází v 05.45 hod., pohybuje se po 22. stupni Lva a zapadá v 20.17 hod. Světlý den trvá 14 hod. 32 min. Měsíc ubývá ve znamení Vodnáře a od 14.54 hod. ve znamení Ryb. Ubývat bude až do 29. srpna. Při ubývajícím Měsíci bude váš organizmus ve své nejlepší formě. Snadněji budete dosahovat špičkových tělesných i duševních výkonů. V tomto období se lépe daří i operacím, protože rány se hojí lépe a rychleji. Dnes budete mít zvýšenou fantazii. Možná budete mít chuť jen tak sedět a snít. Vzhledem ke zvýšení citlivosti můžete mít sklon přebírat emocionální nálady druhých. Nebude pro vás snadné komunikovat. Nebudete mít jasné myšlenky a těžko budete hledat slova k vyjádření toho, co prožíváte. Zvýšenou empatii k druhým budou mít Vodnáři, Berani, Blíženci, Váhy a Střelci. V iluzích a sebeklamu dnes mohou žít Lvi, Býci a Štíři.

Pondělí 15. srpna
Slunce vychází v 05.47 hod., pohybuje se po 23. stupni Lva a zapadá v 20.15 hod. Světlý den trvá 14 hod. 28 min. Měsíc ubývá ve znamení Ryb. Ve dnech Ryb jsou prospěšné masáže chodidel. Prospějete tak celému tělu, protože chodidla obsahují zakončení všech tělesných meridiánů. Využívejte každé příležitosti a choďte bosi. Nejlépe v trávě s ranní rosou nebo po oblázcích. Dnes se budete cítit velmi dobře. Budete mít také hodně energie, kterou můžete uplatnit při různých fyzických aktivitách, zejména sportu. Dokážete plánovat s větší předvídavostí. Rozhodovat se budete v souladu se svými zájmy. Dařit se bude také obchodu, protože budete jednat s nadhledem, jenž vám napomůže k úspěchu tam, kde ostatní selhali. Úspěchy u žen dnes budou mít především Ryby, Býci, Raci, Štíři a Kozorozi. Svou otevřenost mohou přehnat Panny, Blíženci a Střelci.

Úterý 16. srpna
Slunce vychází v 05.48 hod., pohybuje se po 24. stupni Lva a zapadá v 20.14 hod. Světlý den trvá 14 hod. 26 min. Měsíc ubývá ve znamení Ryb. S Měsícem v Rybách budete mít chuť ponořit se do samoty a držet své pocity v tajnosti. Vaše nevědomé postoje a obavy vám mohou komplikovat život. O svých pocitech a obavách si rádi promluvíte s někým, komu můžete důvěřovat. Můžete se také věnovat duchovnu a mystice, protože tato učení nebudete chápat pouze rozumově, ale i emocionálně. Dnes budete druhé přitahovat, jelikož si dáte námahu s tím, abyste se chovali mile a přátelsky. Budete se dožadovat pozornosti a budete ji ochotni oplácet stejnou pozorností a láskou. Můžete navázat nová milostná přátelství. Dařit se bude také všem finančním aktivitám, ale dejte si pozor na výstřednost a poživačnost. Den se vydaří Rybám, Býkům, Rakům, Štírům a Kozorohům. Sklon k přehánění a nestřídmosti se může projevit u Panen, Blíženců a Střelců.

Středa 17. srpna
Slunce vychází v 05.50 hod., pohybuje se po 25. stupni Lva a zapadá v 20.12 hod. Světlý den trvá 14 hod. 22 min. Měsíc ubývá ve znamení Ryb a od 02.01 hod. ve znamení Berana. Měsíc v Beranu ovlivňuje hlavu, která představuje nejdůležitější část lidského těla. Bolest hlavy může mít nejrozmanitější tělesné a duševní příčiny. Dobrou prevencí je hledání vnitřní rovnováhy mezi svými nároky a svými možnostmi, a tím i posilování tělesného a duševního souladu. Dnes povedete hodně rozhovorů s druhými lidmi. Je vhodná příležitost sdělit jim své názory. Snadno vyřídíte i ostatní dluhy v komunikaci. Odpovíte na dopisy, maily nebo se konečně odhodláte zavolat. Můžete také přemýšlet o své budoucnosti. Snažte se jít ven a co nejvíce si užívejte světa. Dokážete toho totiž do sebe hodně vstřebat. Své plány do budoucnosti dnes upřesní Berani, Blíženci, Lvi, Střelci a Vodnáři. Se sklonem více mluvit než naslouchat počítejte u Vah, Raků a Kozorohů.

Čtvrtek 18. srpna
Slunce vychází v 05.51 hod., pohybuje se po 26. stupni Lva a zapadá v 20.10 hod. Světlý den trvá 14 hod. 19 min. Měsíc ubývá ve znamení Berana. Ve dnech Berana můžete pocítit mimořádný příliv energie a touhu realizovat svá stará přání. Bude důležité připravit se na zvládání netrpělivosti, která může být průvodním jevem snahy po dosažení okamžitých výsledků. Dnes budete mít hodně fyzické energie, pozitivní náladu a budete se těšit dobrému zdraví. Bude to příhodná doba k jednání s osobami, které mají moc. Budou přístupné vašim nápadům a snadno se nechají přesvědčit. Budete totiž vědět mnohem přesněji, oč vám v dané záležitosti jde, což vám umožní jednat s druhými velice přesvědčivě a působivě. Dobré vyhlídky mají i všechny právní záležitosti. Příležitosti k osobnímu i profesionálnímu růstu dostanou Berani, Blíženci, Lvi, Střelci a Vodnáři. Přílišnému snění se mohou oddávat Váhy, Raci a Kozorozi.

Pátek 19. srpna
Slunce vychází v 05.53 hod. pohybuje se po 27. stupni Lva a zapadá v 20.08 hod. Světlý den trvá 14 hod. 15 min. Měsíc ubývá ve znamení Berana a od 14.36 hod. ve znamení Býka. Stres je nemoc moderní doby a znamená, že náš organizmus je ve stavu ohrožení, což má za následek vyčerpání, nedostatečnou odolnost vůči vnějším infekcím, duševní únavu a frustraci. Antistresové látky, tedy látky, které zvyšují odolnost a obranyschopnost, jsou obsaženy zejména v játrech, ledvinkách, obilných klíčcích, droždí, sojové mouce a zelenině. Dnes budete vyrovnaní a snadno budete komunikovat. Život se vám bude zdát snadnější. Lépe se vám bude spolupracovat s druhými, protože je bude přitahovat vaše vnitřní harmonie. Zlepší se také vaše vztahy s osobami druhého pohlaví. Mimořádná harmonie může zavládnout i ve vašem manželství. Hezké vzpomínky na dnešní den budou mít Berani, Blíženci, Lvi, Střelci a Vodnáři. Nové příležitosti mohou promarnit Váhy, Raci a Kozorozi.

Sobota 20. srpna
Slunce vychází v 05.54 hod., pohybuje se po 28. stupni Lva a zapadá v 20.06 hod. Světlý den trvá 14 hod. 12 min. Měsíc ubývá ve znamení Býka. Měsíc v Býku posiluje sebekontrolu, ale i tvrdohlavost. Rádi se budete cítit všestranně zabezpečeni. Touha po dobrém jídle, pití a příjemných zážitcích je normální. Dopoledne se snadno povznesete nad různými malichernostmi. Budete mít pocit, že vše je v pořádku a že se nemáte čeho obávat. Vaše chování bude přátelské a velkorysé. Odpoledne budete odvážnější a sebejistější než jindy. Při komunikaci s druhými budete otevřeně vyjadřovat své názory. Vášnivě obhajovat své názory dnes budou Býci, Raci, Panny, Kozorozi a Ryby. Hodně nezávislosti budou potřebovat Štíři, Lvi a Vodnáři.

Neděle 21. srpna
Slunce vychází v 05.55 hod., pohybuje se po 29. stupni Lva a zapadá v 20.04 hod. Světlý den trvá 14 hod. 9 min. Měsíc ubývá ve znamení Býka. Zdraví a pohoda ve dnech Býka je rozhodujícím způsobem závislá na tom, jestli existuje soulad mezi vašimi vnitřními pocity a vnějším chováním. Neodříkejte si žádná potěšení, ale zkuste vytrvat u jedné věci. Venuše v noci vstupuje do znamení Panny, ve kterém setrvá až do 15. září. V tomto období mohou být Býci, Panny a Kozorozi vůči svým blízkým nadměrně kritičtí. Dnes není vhodný čas o nikom ani o něčem snít. I když prožijete nádherný romantický zážitek, nemůžete se spoléhat, že potrvá věčně. Vaše nerealistické ideály mohou vést ke zklamání. Svou štědrost a ušlechtilost se budou snažit prokazovat Býci, Raci, Panny, Kozorozi a Ryby. Silnou potřebu vzbuzovat pozornost dnes mohou mít Štíři, Lvi a Vodnáři.

Pondělí 22. srpna
Slunce vychází v 05.57 hod., pohybuje se po 30. stupni Lva a zapadá v 20.02 hod. Světlý den trvá 14 hod. 5 min. Měsíc ubývá v zemském znamení Býka a od 02.52 hod. ve vzdušném znamení Blíženců. Měsíc v Blížencích podporuje přátelskost, čilost, zvídavost, komunikativnost a nápaditost. Velké množství zájmů a nepřeberný počet nápadů může často vést k přelétavosti, roztěkanosti a neklidu. Potřeba změn může podporovat chuť vyrazit do světa. Zejména dopoledne můžete dychtit po nějakém emocionálním vzrušení, které by vás odpoutalo od každodenní rutiny. Je možné, že naleznete nového a vzrušujícího přítele, nebo se k vám vrátí stará láska. Nějaké překvapení vám může připravit i vaše partnerka. Reputaci si dnes nepokazí Blíženci, Berani, Lvi, Váhy a Vodnáři. Svou netrpělivost by měli krotit Střelci, Panny a Ryby.

Úterý 23. srpna
Slunce vychází v 05.58 hod. a zapadá v 20.00 hod. Světlý den trvá 14 hod. 2 min. V 13.20 hod. opouští Slunce ohnivé znamení Lva a vstupuje do zemského znamení Panny. U Panen, Býků a Kozorohů se v následujícím měsíci projeví zvýšený smysl pro detail a touha po uznání zásluh. Přehnaná kritičnost se může projevit v chování Ryb, Střelců a Blíženců. Měsíc ubývá ve znamení Blíženců. Ve dnech Blíženců můžete prohlubovat obchodní vztahy, pořádat reklamní akce a porady. Příjemné může být i večerní setkání s přáteli, protože komunikace rozhodně nebude váznout. Dnes se nebudete cítit příliš silní ani soutěživí. Vaše vztahy s druhými mohou být plné zmatku a dokonce může dojít ke skutečnému podvodu. Není vhodný čas k důležitým jednáním či dohadováním smluvních podmínek. Nebudete si dostatečně uvědomovat své vlastní potřeby, a proto nemůžete postupovat rozumně. Hluboké partnerské souznění prožijí Blíženci, Berani, Lvi, Váhy a Vodnáři. Plno zmatku a nejistoty mohou zažívat Střelci, Panny a Ryby.

Středa 24. srpna
Slunce vychází v 06.00 hod., pohybuje se po 1. stupni Panny a zapadá v 19.58 hod. Světlý den trvá 13 hod. 58 min. Měsíc ubývá ve vzdušném znamení Blíženců a od 12.29 hod. ve vodním znamení Raka. Měsíc v Blížencích může vyvolávat roztěkanost, nestálé emoce, neklid a sklon dělat mnoho věcí najednou. Můžete vyřídit korespondenci, telefonáty i maily, které odkládáte. Líbit se vám bude cestování, komunikace i posezení s přáteli. Dnes se rozhodně neztratíte v chaosu každodenních událostí. Budete se snažit žít přítomností. Lépe budete chápat potřeby druhých. Snadno budete navazovat nová přátelství. Z nečekaných míst můžete dostat nové příležitosti, které vám zlepší život. Přítomnost druhých lidí vám bude přinášet radost. Příjemný pocit z dnešního dne budou mít Blíženci, Berani, Lvi, Váhy a Vodnáři. Nerozhodnost může pokazit náladu Střelcům, Pannám a Rybám.

Čtvrtek 25. srpna
Slunce vychází v 06.01 hod., pohybuje se po 2. stupni Panny a zapadá v 19.56 hod. Světlý den trvá 13 hod. 55 min. Měsíc ubývá ve znamení Raka. Měsíc v Raku se vyznačuje vnímavostí, pečlivostí, laskavostí, senzitivitou, něžností a smyslem pro rodinu. Umocňuje všechny mateřské a ženské hodnoty. Jeho negativními projevy může být přelétavost, podrážděnost, úzkost a malá přizpůsobivost novým okolnostem. Dnes je třeba při všem postupovat pomalu a opatrně. Čím pečlivěji a pozorněji budete postupovat při plnění úkolů, tím budete mít větší naději na úspěch. Vaše snaha prosadit se bude narážet na překážky spíše však v podobě vnitřních pochybností o sobě samých. Nejlepším způsobem, jak tyto pochybnosti překonat, je nahlédnout do svého nitra a nesnažit se provádět žádné velké činy. S vlastními zábranami se úspěšně vyrovnají Raci, Býci, Panny, Štíři a Ryby. Rozhovorům o kritických záležitostech by se měli vyhnout Kozorozi, Berani a Váhy.

Pátek 26. srpna
Slunce vychází v 06.03 hod., pohybuje se po 3. stupni Panny a zapadá v 19.53 hod. Světlý den trvá 13 hod. 50 min. Měsíc ubývá ve vodním znamení Raka a od 18.08 hod. v ohnivém znamení Lva. Měsíc v Raku ovlivňuje trávicí ústrojí. Pokud trpíte překyselením žaludku, zkuste upravit jídelníček. Vyhýbejte se cukru, který aktivuje kyseliny pro žaludek a více jezte čerstvé ovoce. Dnes budete k někomu velmi hluboce pociťovat lásku. Prožitky vám odhalí, jak fungují vaše vztahy a jak k nim sami přistupujete. Pokud navážete nový vztah, bude zřejmě velmi intenzivní. Může se vám zdát, že vás druhá osoba přitahuje nějakou kouzelnou mocí. Vytvořená umělecká díla budou v sobě mít silný emocionální náboj. Své partnerské vztahy dnes vylepší Raci, Býci, Panny, Štíři a Ryby. Neupřímnost se nevyplatí Kozorohům, Beranům a Vahám.

Sobota 27. srpna
Slunce vychází v 06.04 hod., pohybuje se po 4. stupni Panny a zapadá v 19.51 hod. Světlý den trvá 13 hod. 47 min. Měsíc ubývá ve znamení Lva. Měsíc ve Lvu ovlivňuje srdce a krevní oběh. Dostatečný přísun hořčíku do organizmu pomáhá předcházet poruchám srdečního rytmu a bušení srdce. Bohatým zdrojem tohoto minerálu jsou sušené pivovarské kvasnice, pšeničné klíčky, luštěniny, mák, mandle a ořechy. Dopoledne budete k lidem kolem sebe shovívaví a velkorysí. S pochopením vyslechnete jejich starosti. Nebudete se starat o nepříjemné maličkosti, které ochuzují život. Stanou se z vás optimisté s pozitivním myšlením. Bude se vám na světě líbit. Večer budete mít být sami se svými myšlenkami a pocity. Nebudete mít chuť na zábavu. Upřednostníte společnost vážných lidí. Dnes se bude dařit především Lvům, Beranům, Blížencům, Vahám a Střelcům. Větší pochopení pro problémy ostatních by měli projevit Vodnáři, Býci a Štíři.

Neděle 28. srpna
Slunce vychází v 06.06 hod., pohybuje se po 5. stupni Panny a zapadá v 19.49 hod. Světlý den trvá 13 hod. 43 min. Měsíc ubývá v ohnivém znamení Lva a od 20.12 v zemském znamení Panny. Měsíc ve Lvu probouzí nezávislost, ambice a přátelství. Vyvolává touhu po lásce a obdivu. Jejich nedostatek včetně nepochopení může vést až k dramatickým reakcím. Dnes můžete hodně přemýšlet o svém dosavadním životě. Ve vztazích s druhými lidmi se dokážete velmi výrazně projevit a zanechat velký dojem. Ve svém nitru budete pátrat, po čem toužíte a co byste měli udělat, aby byl váš život snazší. Můžete snadno provést různé změny a mít z toho dobrý pocit. Velmi intenzivní a silné zážitky dnes mohou očekávat Lvi, Berani, Blíženci, Váhy a Střelci. Mírné jiskření ve vztazích mohou zažít Vodnáři, Býci a Štíři.

Pondělí 29. srpna
Slunce vychází v 06.07 hod., pohybuje se po 6. stupni Panny a zapadá v 19.47 hod. Světlý den trvá 13 hod. 40 min. Měsíc ubývá ve znamení Panny. V 05.03 hod. nastane novoluní. Při novoluní má tělo nejvyšší detoxikační schopnost. Pokud se postíte nebo alespoň omezíte příjem potravy na nezbytnou míru, posílíte obranyschopnost svého organizmu. Vaše tělo i mysl se dnes budou nabíjet novou energií na celý měsíc. Vaše pocity mohou být velmi silně ovlivňované emocionálními vzory, jimiž se řídíte. Vztahy s druhými lidmi, zejména příslušníky druhého pohlaví, budou dnes zřejmě vyváženější než jindy. Budete mít chuť užívat si, což se může odrazit ve zvýšených výdajích i konzumaci jídla a pití. Den se vydaří Pannám, Býkům, Rakům, Štírům a Kozorohům. Přílišné sebevědomí a roztěkanost může zkomplikovat plány Rybám, Blížencům a Střelcům.

Úterý 30. srpna
Slunce vychází v 06.09 hod., pohybuje se po 7. stupni Panny a zapadá v 19.45 hod. Světlý den trvá 13 hod. 36 min. Měsíc přibývá v zemském znamení Panny a od 20.25 hod. ve vzdušném znamení Vah. Pozitivní vliv na mentální a nervovou rovnováhu má vitamin B3, který je nejvíce obsažen v játrech, tuňáku, králičím a krůtím mase, slunečnicových semínkách, špenátu a rajčatech. Již od rána se budete cítit velmi příjemně. Vaše spokojenost bude příznivě ovlivňovat druhé. Možná, že potkáte někoho, kdo vám později prokáže nějakou velkou službu. Je vhodný čas pro nějakou větší investici směřující do zábavního průmyslu, cestování nebo umění. Zvláštní přitažlivost dnes budou mít Panny, Býci, Raci, Štíři a Kozorozi. Až příliš si mohou idealizovat své partnerské vztahy Ryby, Blíženci a Střelci.

Středa 31. srpna
Slunce vychází v 06.10 hod., pohybuje se po 8. stupni Panny a zapadá v 19.43 hod. Světlý den trvá 13 hod. 33 min. Měsíc přibývá ve znamení Vah. S Měsícem ve Vahách můžete udělat něco dobrého pro své ledviny. Zvýšenou konzumací tekutin pomůžete tělu v odstraňování zplodin vznikajících při látkové výměně. Vylučování těchto látek podpoříte i konzumací zelí, okurek, pórku, cibule, melounů, jablek, mrkve a šťávy z černého rybízu. Dnes nejlépe projevíte svou energii v užitečných činnostech. Vašim cílem bude pomáhat ostatním. Ve skutečnosti se vám nebude chtít moc dělat a prosazovat se. Dokážete však pracovat v duchu opravdového sebeobětování a s touhou pomáhat druhým. Můžete se také objektivně podívat na svůj život a svět bez zbytečných předsudků a zatracování. Pocit uspokojení zavládne v duších Vah, Blíženců, Lvů, Střelců a Vodnářů. Své síly mohou přecenit Berani, Raci a Kozorozi.

29.7.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Předávání ceny Šampion zdravých měst.

Chrudim se stala Šampionem Zdravých měst

Provoz ve Václavské ulici.

Václavská ulice bude pastí pro neukázněné řidiče

Lípu Na Festunku zachvátily a zničily plameny

Chrudim - Shořela košatá lípa, která rostla poblíž vstupu do objektu chrudimské restaurace Festunk. Vzrostlý strom padl za oběť plamenům ve čtvrtek, nedlouho poté, kdy kdosi zapálil troud ve spodní části jeho dutého kmene. Oheň se pak rychle rozšířil stromovými dutinami jako komínem o celé metry výš a přes zásah profesionálních a dobrovolných hasičů už nebylo lípě pomoci.

Pojištění dětí? Jde o nadstandard, důležitější je pojištění rodičů

Odpověď na otázku, zda se může vyplatit pojištění dítěte, dávají podle finančního poradce společnosti Partners Václava Valáška příklady z praxe. Dětské pojištění dává smysl především za podmínky pojištění vážných zdravotních komplikací, jako jsou trvalé následky úrazu nebo diagnóza závažného onemocnění.

Tříletý polobezdomovec a brutální agresor v tramvaji: Prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 14. prosince 2017.

Chrudim hledá ve školkách místo pro stále mladší děti

Chrudim – Vedení chrudimské radnice připravuje své mateřské školy na přijímání stále mladších dětí. Poslední větší novela školského zákona totiž postupně snižuje věkovou hranici dětí pro nárokové přijetí do spádové mateřské školy.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT