Shromáždění se neobešlo bez mávátek a budovatelských transparentů.

VETERÁNI I PIONÝŘI

Diváci mohli obdivovat ozdobené historické vozy značky Moskvič, Škoda 100, Škoda 1203, vojenský jeřáb Tatra 138, vojenský jeep, traktory všech značek, ale i domácí výroby a staré motocykly. Součástí prvomájjových oslav byli jako tradičně svazáci, příslušníci VB, vojáci, pionýři a německá pohraniční stráž.

Průvod vyrazil krátce po jedenácté hodině z náměstí a prošel ulicemi Třemošnice až na fotbalové hřiště, kde byl slavnostně zakončen projevem, po kterém zazněla česká a sovětská hymna.

Pro zúčastněné bylo připraveno občerstvení, stánky a pro děti atrakce. K poslechu hrála hudební skupina Punc.

Recesisté si v Třemošnici připomněli 1. máj.

DVACET LET TRADICE

Oslavu 1. Máje v Třemošnici pořádá sdružení nazvané Recesisté z Třemošnice, Podhradí, Norimberka a přilehlých obcí. Jeho členové začínali s prvomájovými oslavami před dvěma desítkami let v Podhradí u Lichnice, kde jejich pojetí oslav sledovalo tradičně více než tisíc diváků. Poté se dějiště demonstrace přesunulo do Třemošnice.

Prvomájové oslavy se včera uskutečnily i ve vážném duchu. Uspořádali je členové KSČM v Chrudimi na Festunku a v Hlinsku v areálu Blatno – Cihelka.

Komunisté včerejší Svátek práce spojili s představením kandidátů do krajského zastupitelstva. Součástí prvomájových oslav byly nejen projevy, ale i lidová veselice s tancem, soutěžemi pro děti a bohatým občerstvením. (sas, ron)