Sečteno a podtrženo. Výtěžek dobročinné internetové aukce vynesl celkovou částku 24 505 korun.

„Tato suma přispěje do veřejné sbírky, jejímž hlavním účelem je získání prostředků na vybudování bezbariérové zahrady v bezprostřední blízkosti Domova seniorů Drachtinka v Hlinsku,“ uvádí Linda Vojancová z agentury PR1.

Aukci uspořádal Domov seniorů Drachtinka s mediálními partnery Chrudimský deník a Český rozhlas a patronem aukce Pavlem Šporclem, který do aukce věnoval jeden ze svých šátků.

Na internetových stránkách www.drachtinka.cz bylo vskutku z čeho vybírat. Dárci do aukce dali celkem devadesát devět předmětů a poukázek na služby, z nichž jednaosmdesát bylo úspěšně vydraženo. „Všem, kdo nás podpořili a dobročinné aukce se aktivně zúčastnili, patří velké poděkování,“ vzkazuje Linda Vojancová.

Domov seniorů Drachtinka není v pořádání dobročinných aukcí žádným nováčkem. „Výtěžek předešlých dvou dražeb pomohl při zřízení zmíněného hospicového pokoje pro umírající klienty domova. Z částky, která nepřesáhla 100 000 korun, jsme pořídili nezbytné zdravotnické vybavení, jako například infuzní stojan, kyslíkový oxygenátor, pumpu na umělou výživu, infusní pumpu a perfusor,“ řekl ředitel domova Marek Bíško.

Zahrada bez bariér se blíží díky aukci ke své realizaci, vytvoří další prostor pro setkávání klientů s veřejností. V projektu se nezapomíná ani na ty, kteří byli po celý život zvyklí na kontakt s půdou. Díky vyvýšeným záhonkům totiž mohou svoji radost naplňovat.