Stejně tak tomu bylo v osudové úterý, kdy v těsném sousedství restaurace U Kapličky hořelo. „Ta žena tady neseděla poprvé, byla zabraná do hry. O tom, že jí o pár metrů dál hoří domov, vůbec nevěděla,“ říká muž, který si nepřeje být jmenován a patří k obsluhujícímu personálu restaurace.

„Kouř jsem viděl asi jako první já. Vím, že žena u výherního automatu v hořícím domě bydlela. Tak jsem jí šel o požáru říct. Odpověděla mi, že má v automatu tři stovky a že nikam nepůjde. To mě tedy zaujalo. Po chvilce se ale přece jen zvedla od automatu a z restaurace odešla,“ dodává číšník.

Když hráčka zjistila, že je situace vážná, do hospody se už nevrátila. Pro peníze ve stroji si po chvíli přišlo nějaké děcko. To už u domu zasahovali hasiči.

Úterní požár v Malecké ulici vyústil nakonec v tragédii, když bylo v domě při zásahu objeveno tělo mrtvého dvouletého chlapečka. Skoro dvě desítky tamějších obyvatel také přišly o střechu nad hlavou. Nájemníci teď prozatím žijí v nedaleké ubytovně v Tovární ulici, radnice se jim snaží zajistit náhradní bydlení. Poničený dům se zřejmě brzy dočká demolice.

Názor redaktora Chrudimského deníku Marka Nečiny na tuto problematiku najdete v rubrice "K věci".