Takový pohled na výherní automaty převládl v Sobětuchách. V obci proto zastupitelé vloni provoz přístrojů zcela zakázali. V sousedních Stolanech zůstalo naopak vše při starém. „Je tu jeden automat, ten ale vůbec nikomu nevadí,“ vysvětluje stolanská starostka Petra Kořínková.

Absolutní zlo?

Z loňských tří na čtyři se zase zvýšil počet automatů v Seči. „Většinou hrají návštěvníci města, turisté. Sečští téhle zábavě tolik neholdují, velký problém tu nevidím,“ vysvětluje zdejší starosta Lubor Schmitt. Sečští neskrývají, že automaty přinášejí vítaný finanční příspěvek do městské kasy.

Absolutní zlo se za automaty neskrývá ani podle místostarosty Hlinska Pavla Šotoly. Muže, který ještě do barevných bedýnek sám nevhodil ani jednu korunu.

„Přístrojů je v Hlinsku šestapadesát. Potíže přináší chování hráčů v noci. Hru někdy doprovází opíjení, následné výtržnosti a vandalismus,“ dodává Šotola. Městská policie musí dohlížet také na věk mladíků a slečen v hernách.

Hrál i starosta

V Chrudimi zase provoz automatů v pozdních nočních hodinách omezili. „Do úplných zákazů se pouštět nechceme. Ani k tomu nemáme vážný důvod,“ míní chrudimský starosta Jan Čechlovský. I tady si lidé stěžovali především na hluk a noční výtržnosti.

„Přiznám se, že v dobách mladické nerozvážnosti jsem do těch bedýnek také nějaké ty koruny naházel. S nevelkým úspěchem. Vyhrál jsem totiž maximálně pár stovek,“ dodává starosta s úsměvem.