Dal jsem si tu práci a porovnával jsem předpovědi různých šamanů a i vědmy jsem monitoroval a vlastně… nic. To, co jedni považují za osudové, druzí ani nezmíní či nad tím mávnou rukou a mají za to, že nejdůležitější je zase to, o čem se ti první ani nezmiňují. Což je zvláštní, neb v dobách nerozkolísaných to tak nebývalo.

Sám si z tohoto rozpolceného hodnocení výhledu na tento rok odnáším poznatek, že čím je doba složitější tím je těžší odhadnout, co se bude dít v dalších dnech. Což je jistě logický závěr. Jen mám problém. Nestačím se divit kolik je těch, kteří jsou ochotni věřit různým blábolům, neb jim evidentně začíná selhávat kompas zdravého rozumu. Mají problém se vyznat v těchto dobách prapodivných vykladačů současného světa a že to bývají obludné kraviny, které se šíří sociálními sítěmi, či jsou přeposílány mailem.

Povětšinou jsou to výlevy anonymních tvůrců a zpráva začíná slovy „rychle si to přečti, než to smažou", či vysvětlením, že autor se nepodepsal, neb „je to tak horké téma, že se ti nikdo pod to nepodepíše, protože ho hned zlikvidují. Spíše přemýšlej o obsahu". A takové a podobné vysvětlení mně ti přeposílači dávají. A já už vím, že letos bude ohroženo kde co v našem globálním světě, ale hlavně bude trvat urputné úsilí, kterému kdekdo podléhá a ve kterém si někteří ještě libují. Je to příchylnost k úchylným výkladům.
Ivan Baborák