Ale svítí sluníčko a vůbec my, zahrádkáři, se už nemůžeme dočkat všech těch jarních prací, které jsou po zimní nečinnosti fyzicky náročné. Člověka, který nemá zkušenosti a rozum, vyčerpají tak, jak to nedokáže žádné fítko na světě. Jenže výsledky zahradničení a pohyb na čerstvém vzduchu, to je odměna, kterou nezažijete jen tak někde. Proto roste neuvěřitelně rychle počet lidí, kteří v naší hmotařské současnosti a v době pokažených lidských vztahů se uchylují k rýpání v hlíně. Neb činnost zahradnická pokud se dělá s láskou a péči vás dozajista odmění a hlavně vás nezklame. Důkazem jsou vyhlášené Rosické trhy, kde najdete vše na zahradu a můžete si za bankovky pořídit téměř všechno. Minulý týden v sobotu tam přišlo 600 lidí.

Pokud máte rádi atmosféru jarmarku, nic vám nebrání se tam vypravit. Konají se každou sobotu v Rosicích u Chrasti a nezapomeňte si tam ve stánku dát vyhlášené rosické uzené. A pokud máte rádi sladké, zastavte se v Chrasti ve stylové cukrárně na náměstí a jestli jste nestačili doma uvařit, vezměte si s sebou jídlonosiče a v Hrochově Týnci na benzínce v bufíku si nechte na doma zabalit za dobrý peníz skvělé domácí jídlo!

A ještě: Chodím se na zahradu dívat na sněženky a hlavně na krokusy, ty mám ze všeho nejvíc rád.

P.S. Sprejeři, co postříkali chrudimský kostel - ti z mého minulého sloupku - jsou prý kluci ze základky z osmičky. Dopadli je městští strážníci. Rodiče bude ta jejich sranda stát dvacet tisíc, někdo to musí uklidit. Jinak platí, co už jsem napsal.

Ivan Baborák, výtvarník

www.baborak.cz