Ahoj konečně končí únor. Posaďte se, udělejte si pohodlí. Mám pro vás dvě zprávy. Jednu dobrou a neskutečnou a druhou lehce westernovou.

Na dnešním zasedání se vláda rozhodla snížit DPH, hlavně proto, aby svým občanům tímto krokem nezvyšovala cenu potravin, vody a tepla. Pan premiér dále s uzarděním prozradil, že porostou platy učitelů, hasičů, policistů a vzrostou důchody. To v první vlně . V druhé vlně vlídných kroků se budou snižovat ceny energií, potravin, služeb atd. Vláda také informovala o zadržení několika desítek tunelářů, zlodějů, podvodníků, šejdířů, jimž se podařila rychle soudně dosvědčit zlodějna a následně zabavit majetek. Tímto krokem se naší vládě podařilo naplnit téměř prázdnou státní kasu a umořit část dluhů. Pan premiér brífink vlády končil slovy: Dámy a pánové, končí špatné časy, kdy všechny dluhy splácely ti nejchudší. Milý občané, vítejte v lepších časech!! Poprvé v historii nepadla od novinářů, účastníků vládního brífinku, ani jedna otázka. Několik jich z přemíry dobrých zpráv zkolabovalo a neprodleně byli odvezeni na JIP do nemocnice na Bulovce. Mnoho jich oněmělo a až po osvěžení studenou sprchou, cirka po dvou hodinách po události, ze sebe nekoordinovaně vyráželi skřeky znějící asi jako štěkání pudla přivřeného dveřmi přeplněného mrazáku. Dva novináři z deníku Hromosvod odkráčeli mlčky a šli se zapsat do Sokola. Tisková mluvčí Karolína Krásnooká si lehce hrábla do kadeří a líbezně rozechvělým hlasem sdělila, že končí brífink vlády, protože se nikdo na nic neptá. Tak že, až pak. Až se z toho všichni vyspinkáme. A popřála pisálkům: Mějte se krasopisně. A nezlobte. To by bylo co?

P.S. Šerif Stuna dostal Šimpyho. Kdo je v tomto příběhu za hrdinu nějak nevím. Ale za hlášku starosty Blažka, který krmil Šimpyho piškoty a řekl: „je to pro nás velká čest, mít zde takovou návštěvu,“ dávám starostovi palec nahoru.

Ivan Baborák, výtvarník, www.baborak.cz