Začalo to letos v lednu, kdy se děvčata rozhodla zapojit do projektu organizace Člověk v tísni a koupit svůj první „skutečný dárek". Výběr na webuwww.skutecnydarek.cz je bohatý. „Cílem bylo vybrat peníze na ovečku a školní pomůcky. Střádalo se způsobem, že když někomu například zbyly drobné ze svačiny, tak je přinesl. Jednou dorazila malá baletka na hodinu s tím, že nejela autobusem a ušetřila tak na skutečný dárek. Stalo se ale také, že třeba jedna z holčiček přinesla své veškeré úspory a věnovala je na tuto dobrou věc. Za měsíc jsme mohli koupit ovečku i pomůcky." říká učitelka baletu Pavla Kymplová.

Dívky dostaly certifikát o tom, že se jejich peníze dostaly do správných rukou. Byly tak nadšené, že začaly střádat na další a další skutečné dárky. V průběhu roku jich koupily šest a nyní už mají peníze na další dva.

Chrudimské baletky už nakoupily školní pomůcky, ovečku anebo kuřata. „V nabídce je i koza nebo kráva. Členové organizace Člověk v tísni pak koupí zvíře přímo v zemi, pro kterou je pomoc určena, a tím podpoří další lidi. Pomoc jde většinou do Jižního Súdánu, Kambodži, Afghánistánu nebo na Filipíny," dodává Pavla Kymplová.