Podívejte se v galerii na snímky z loňského ročníku Bambiriády.

Jednou z nich je prodloužení Bambiriády o jeden den, a to o sobotu. "Tímto krokem chceme vyjít vstříc menším organizacím, jejichž členové se nemohou během všedních dnů z důvodu svého zaměstnání prezentovat," uvádí za pořadatele předseda Občanského sdružení Altus Martin Benák.

Další novinkou je samostatná webová stránka www.bambiriada.chrudimka.cz. "Naleznete zde průběžně upravovaný program vystoupení, přehled prezentujících se organizací a fotografie z minulých ročníků. Ke stažení zde budou také formuláře pro přihlášení organizací i dobrovolníků," doplňuje Martin Benák.

Bambiriádu v Chrudimi pořádají občanská sdruženími Altus, Artega, Úl a Loutkářský soubor Ahoj. Akce se každoročně snaží nabídnout dětem pestrou škálu volnočasových aktivit, které pro ně připravují organizace a sdružení z okolí jejich bydliště.

"Děti si tak mohou přijít vyzkoušet činnosti, které běžně doma nedělají nebo mohou získat inspiraci na různé hry. Nejen děti, ale i rodiče zde získají mnoho informací, například o letních dětských táborech a mohou poznat vedoucí, kteří budou s jejich dětmi v průběhu roku pracovat," dodává Benák.

(spa)