Letošní, již 11. ročník přehlídky činnosti sdružení dětí a mládeže a středisek volného času, právě začíná. Ve čtvrtek 24. a v pátek 25. května se Chrudim zaplní usměvavými dětmi, které budou mít před sebou jediný cíl Bambiriádu.

Občanské sdružení Altus, které akci v Chrudimi pořádá, přichází i letos s malou změnou. „Po dvou letech jsme se rozhodli přesunout Bambiriádu z areálu plovárny zpět do parku Střelnice. Zde využijeme většího prostoru jak pro samotnou prezentaci organizací, tak i doprovodný program" říká Martin Benák, předseda sdružení.

Program pro návštěvníky zajišťuje zhruba třicet organizací, které zde budou prezentovat svoji činnost. „U stánku Občanského sdružení Altus můžete využít skákací hrad nebo si zahrát deskové hry v rámci projektu Hrajeme si s Chrudimkou, které pro vás připraví Chrudimka.cz" upřesňuje Jaromír Zajíček, šéfredaktor portálu.

Generální partner Bambiriády, FLEXI životní pojištění, s sebou přiveze kupu zábavy pro malé i větší děti. Těšit se mohou na kreslení na obří roli papíru a na výrobu papírové čepice spojenou s fotosoutěží o dvacet báječných cen. Pro odvážnější je připraven speciální simulátor surfování, s nímž budou mít děti skutečně pocit, že sjíždí divoké vlny.

K chrudimské Bambiriádě neodmyslitelně patří i pódiový program. „Kromě vystoupení různých souborů z Pardubického kraje se můžete těšit na rekordmana ve foukání bublin Matěje Kodeše. O hudební vyplnění se postará zpěvačka Leona Šenková, kterou můžete znát ze soutěže Česko-Slovensko hledá SuperStar" dodává Matěj Zelinka, programový koordinátor.

Bambiriáda v Chrudimi probíhá za přispění Pardubického kraje, města Chrudim a dalších partnerů. Hlavním organizátorem je Česká rada dětí a mládeže.

Další informace získáte na celostátním webu www.bambiriáda.cz nebo na www.bambiriada.chrudimka.cz, kde naleznete i fotogalerie z loňských ročníků.

Matěj Zelinka