„Kromě prezentace neziskových organizací zabývajících se volnočasovými aktivitami pro děti, bude souběžně po oba dny probíhat na pódiu kulturně-společenský program. Po minulých ročnících, kdy vystoupil Julian Záhorovský, Standa Hložek či Jarda Hypochondr, se letos návštěvníci mohou těšit na Jaroslava Uhlíře, ale i na Vandu a Standu,“ přibližuje část pódiového programu předseda Občanského sdružení Altus Martin Benák.

Své stánky s aktivní prezentací představí více jak třicet organizací z celého kraje. Na nich si děti budou moci vyzkoušet řadu činností a vybrat si tak i kamarády, se kterými by chtěli třeba strávit tábor či začít pravidelně navštěvovat zájmovou činnost. Standardně je vstup na akci zdarma, včetně vstupu do regionálního muzea a muzea loutek. Zájemci naleznou informace na stránkách www.bambiriada.cz

Letos to bude podruhé, co má nad akcí patronát místostarosta Roman Málek. Ten stál také u zrodu Bambiriády v roce 2002 v Pardubickém kraji a připravil pět ročníků. Následně po vstupu do politiky předal pomyslné žezlo mladší generaci.