Zelený lístek nalepovali žáci tam, kde se cítí dobře. Ve výsledcích se objevila například místní škola, dále park na náměstí, hřiště u sokolovny, fotbalové hřiště, tenisové hřiště u vodojemu či farská zahrada.

Růžová barva naopak značila pocit nebezpečí a členové parlamentu těmito lístky poukazovali především na špatný stav vozovek směrem na Budislav nebo Českou Rybnou. Dále žáci označili za pocitově nebezpečné špinavé koupaliště, nebo poničenou čekárnu Na Ručičce.

Řada podnětů

Nepříjemná místa se na mapě objevila pod oranžovými lístky. Studující parlamentáři zmínili například křivé hřiště u hangárů, kde se navíc často neseká tráva. Obecně také dětem vadilo špatné osvětlení na několika místech ve městě, a to u Zabořského rybníka a za restaurací Toulovec.

Na místa, kde by se dalo něco zlepšit, lepili žáci žluté lístky. Špatnou cestu do záchranné stanice Pasíčka navrhovali žáci alespoň dorovnat štěrkem. Zlepšit by se podle dětí měla i cesta nad místním hřbitovem.

„Vedení města považuje informace dětí za velmi přínosné, protože je to další cenný pohled na město očima našich dětí tedy generace, která se možná bude v budoucnu podílet na řízení města. Rádi bychom ve spolupráci pokračovali, aby děti viděly, že jejich snaha o řešení nebo poukázání na různé problémy a závady nebyla marná a mohou samy časem zkontrolovat, co se nám podařilo vyřešit, zlepšit nebo ještě nedokončit," uvedl prosečský starosta Jan Macháček.