U závěrečných zkoušek, které probíhaly za účasti dalšího člena CBA (Česká barmanská asociace) Zdeňka Vondráčka prospělo celkem jednadvacet účastníků kurzu, převážně studentů prvních a druhých ročníků. Certifikát, který absolventi získali jim slouží ke kvalifikovanému pracovnímu uplatnění v pětapadesáti zemích Mezinárodní barmanské asociace (IBA).

„Děkuji Karlu Zapalačovi za kvalitní přípravu mladých barmanů, která se ve škole už stala tradicí. Blahopřeji všem úspěšným účastníkům kurzu a věřím, že získané vědomosti a dovednosti pro ně budou podnětem k další usilovné práci a uplatnění v praxi,“ uvedl ředitel školy Jaromír Pecina.

Karel Zapalač na tato slova řekl: „V této hotelové škole pracuji velice rád, řadím ji mezi nejlepší v republice a přeji jí také mnoho úspěchů v anketě Škola roku. Těší mne, když se se svými žáky setkávám na celostátních i mezinárodních soutěžích. Chtěl bych poděkovat řediteli školy a odborné učitelce Janě Štrossové za perfektní podmínky k uskutečnění kurzu a panu Vondráčkovi za spolupráci při vyhodnocení absolventů.“

Pochvalná slova zazněla také z úst zmíněného Zdeňka Vondráčka, předního odborníka v oboru gastronomie a člena CBA, který pracuje jako komisař: „Překvapila mne velice dobrá úroveň žáků této školy. Jejich vynikající kvalita se zákonitě projevuje zejména skvělými výsledky na soutěžích,“ dodal Vondráček.