Na mistrovství světa hokejových juniorek vKanadě vybojoval český tým historickou bronzovou medaili za Američankami a domácí Kanadou, ale jako nejlepší evropský celek. Přitom dospělá ženská reprezentace o podobném umístění může jenom snít.

Ktomuto úspěchu přispěla i Chrudimačka Kateřina Bečevová, která jako jediná brankářka na šampionátu odchytala plný počet minut. Zmistrovství si přivezla ocenění jako nejlepší hráčka zápasu sKanadou a celkově byla vyhodnocena mezi třemi nejlepšími hráčkami českého družstva.

Vedle bronzové medaile si přivezla i mnoho zajímavých zážitků, jako například pohyb při 36 stupňovém mrazu nebo z návštěvy utkání NHL mezi týmy Calgary Flames a New York Islanders.

Katka se věnuje hokeji čtyři roky vPardubicích (nyní chytá za Kladno vligovém play off) a dokonce to už zkoušela i za „repre“ žen.

Lze jí jenom popřát, ať se tam prosadí podobně úspěšně jako mezi juniorkami! Na středu 23. ledna sní chystáme vredakci online rozhovor (od 13 hodin), takže se jí můžete na něco zeptat i vy.