Jde o personál bývalého provozovatele benzinky Zdeňka Martínka, který o objekt přišel kvůlivyhlášení konkurzu na jeho bývalou firmu Autocentrum. Nyní stanici provozuje Štěpán Pukanecz. Ten hned po převzetí areálu oslovil bývalé Martinkovy zaměstnance a nabídl jim práci.

„Byli jsmerádi. Po dvou měsících nám nikoliv osobně, ale esemeskou sdělil, že končíme. Takže jsme benzinku rozjeli a dostali padáka. Ano, byli jsme ve zkušební době, ale takto se nejedná,“ říká bývalá zaměstnankyně Diana Boháčová.

Štěpán Pukanecz nevidí důvod, proč by měl důvody ukončení pracovního poměru s některými zaměstnanci řešit přes média. „Postupoval jsem v souladu se zákonem,“ tvrdí.

Dnes už bývalí zaměstnanci „aralky“ se cítí současným provozovatelem zneužiti: „Rozjeli jsme mu provoz, ukázali mu, jak to má běžet, a nyní se nám odvděčil výpovědí. Víme, že má na to ve zkušební době právo, ale tento způsob jednání slidmi se nám nelíbí,“ říká Diana Boháčová.

Štěpán Pukanec postupoval podle zákona, nic neporušil. Přestože se nechtěl kdůvodu propuštění zaměstnanců nejprve vyjádřit, později byl konkrétnější. Řekl, že byl nucen počet pracovníků korigovat proto, že rozjezd benzinky nebyl takový, jak se původně předpokládalo. Podle Pukancze na tom má vinu jeho předchůdce, který ponechal provozovnu ve špatném stavu a do opravy zničeného zařízení bylo nutné investovat statisíce korun.