PRVNÍ ČTVRTINA
Do první čtvrtiny nastoupil lépe tým Černošic a hned v úvodních minutách zvonily za berounským Michajlovem tyče. První gól však vstřelili právě berounští Medvědi. David Bernad v 5. minutě vyřešil přečíslení třech na jednoho individuální střelou a trefil přesně – 1:0. Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat a ani ne dvě minuty poté vyrovnal Václav Krudenc – 1:1. Černošice následně udávaly tempo hry a dostaly se i do vedení. Marek Loskot napřáhl v 9. minutě z poměrně velké dálky a povedlo se mu Michajlova překonat – 1:2. Dvě minuty se čekalo na berounskou odpověď. Ta přišla z hole Petra Šinágla, který si blafákem v samostatném úniku připsal první branku v dnešním utkání – 2:2.

DRUHÁ ČTVRTINA
Druhá čtvrtina nepřinesla tak útočný hokej, který jsme mohli sledovat v té první. Otěže zápasu nyní v rukách držel Beroun. První branku Medvědi vstřelili hned po minutě hry, kdy si Petr Šinágl dorážkou Kafkovy střely připsal druhý gól v utkání – 3:2. Beroun často držel kotouč na svých holích a Černošice se ke střelám dostávaly pouze zřídka. Medvědi měli jasně navrch a ve 24. minutě zvýšil na rozdíl dvou branek Petr Šinágl, který tak zkompletoval hattrick – 4:2. Černošice dostaly ve druhé části jedinou příležitost v podobě přesilové hry až v samotném závěru čtvrtiny a vteřinu před sirénou tuto možnost využil Ronald Wurm – 4:3.

TŘETÍ ČÁST
Třetí část začala stejně jako ta předchozí, Beroun skóroval již po minutě hry z hole Tomáše Rubeše – 5:3. Zdálo se, že Beroun už náskok nepustí, jenže ve 28. minutě proměnil trestné střílení Jiří Černoch a bylo to pouze o gól – 5:4. Neuplynula ani další minuta a bylo vyrovnáno. V samostatném úniku poslal puk přesně mezi brankářovy betony Marek Loskot – 5:5. Jenže vyrovnaný stav však do konce třetí čtvrtiny nevydržel, v poslední minutě třetí části vrátil Medvědům vedení David Bernad – 6:5.

ZÁVĚREČNÁ ČÁST
Závěrečná část patřila již pouze Medvědům z Berouna. Již v první minutě skóroval po Fialově přihrávce Jakub Petružálek – 7:5. Bylo ještě veseleji, ve 40. minutě se trefil podruhé Tomáš Rubeš – 8:5. Ani poslední pokusy o zvrat Černošicím nevyšly a když ve 43. minutě přidal na 9:5 Adam Přibyl, bylo rozhodnuto. Mistrem letošního ročníků Stilmat extraligy v inline hokeji se stal zaslouženě tým IHC Berounští Medvědi. Stříbrné medaile si odnesl celek SK Černošice. (dv, jc)

„Chtěl bych složit poklonu týmu Černošic, protože hrál fantastický inline, ale my jsme v rozhodujících okamžicích zachovali chladnou hlavu a po sedmi letech čekání vrátili do Berouna titul." Martin Mecera (IHC Berounští Medvědi)

„,,Zaprvé bych chtěl pogratulovat Berounu k zisku poháru, vyhráli základní část a bohužel pro nás i finále. Úvod zápasu se nám povedl, byli jsme aktivní, několikrát jsme trefili brankovou konstrukci. Ve druhé čtvrtině začal Beroun tlačit, potom jsme dokázali vyrovnat na 5:5. Bohužel, nejspíš rozhodla chyba na konci třetí čtvrtiny a gól na 6:5. Následně jsme hráli vabank a dostali jsme další góly. Berounu gratuluji a děkuji svému týmu za super sezónu." Luděk Záhorský (SK Černošice)